Porównaj 96 domów na sprzedaż na terenie Sieroszewic — średnia cena to 946 500 zł, a ceny sięgają od 260 000 zł do 1 390 000 zł.
Ceny nieruchomości Sieroszewic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Sieroszewic sprzedawano w 2021 roku za medianę 120 000 zł. Typowa nieruchomość: 65,5 m², 3 izby. Ceny straciły 20% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
120 000 zł
2021
Mediana ceny za m²
1 895 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
7
2021
Ceny w ciągu roku
-20%
mediana
Od 2019 roku
+60%
mediana
Wobec mediany powiatu
-47%
Ostrowski: 226 264 zł
Wobec mediany krajowej
-62,5%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Sieroszewic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 120 000 zł, czyli 1 895 zł/m², w obserwowanym przedziale od 79 400 zł do 193 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 27 000 zł do 230 000 zł (około 78% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 65,5 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 47% niższa od mediany powiatu (Ostrowski: 226 264 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 62,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sieroszewic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
3 |
300 000 zł |
+65,3% |
3 064 zł/m² |
| 2024 |
2 |
181 500 zł |
— |
2 362 zł/m² |
| 2022 |
3 |
29 300 zł |
-75,6% |
1 114 zł/m² |
| 2021 |
7 |
120 000 zł |
-20% |
1 895 zł/m² |
| 2020 |
1 |
150 000 zł |
+100% |
1 435 zł/m² |
| 2019 |
5 |
75 000 zł |
— |
1 141 zł/m² |
| 2017 |
1 |
159 991 zł |
+700% |
1 997 zł/m² |
| 2016 |
1 |
20 000 zł |
— |
504 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sieroszewice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
120 000 zł |
| Cena za m² |
1 895 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,5 m² |
| Typowy przedział |
79 400 – 193 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sieroszewic
Rozkład obliczony na podstawie 23 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 000 zł |
8,7% |
| 27 000 – 77 000 zł |
17,4% |
| 77 000 – 150 000 zł |
43,5% |
| 150 000 – 230 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 230 000 zł |
13% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sieroszewic
Rozkład ceny za m² na podstawie 23 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 760 zł/m² |
13% |
| 760 – 1 200 zł/m² |
17,4% |
| 1 200 – 2 000 zł/m² |
39,1% |
| 2 000 – 2 900 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 2 900 zł/m² |
13% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sieroszewic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
17,4% |
| 39 – 48 m² |
13% |
| 48 – 80 m² |
34,8% |
| 80 – 98 m² |
26,1% |
| Powyżej 98 m² |
8,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sieroszewice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,3% |
29 300 zł |
1 480 zł/m² |
| 2 izby |
21,7% |
27 000 zł |
1 084 zł/m² |
| 3 izby |
39,1% |
90 000 zł |
1 820 zł/m² |
| 4 izby |
13% |
97 000 zł |
1 773 zł/m² |
| 5 izb |
21,7% |
192 000 zł |
2 194 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sieroszewic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sieroszewice |
205 |
— |
42 zł/m² |
| Parczew |
179 |
85 000 zł |
45 zł/m² |
| Rososzyca |
173 |
27 000 zł |
28 zł/m² |
| Wielowieś |
144 |
62 428 zł |
4,2 zł/m² |
| Latowice |
118 |
— |
45 zł/m² |
| Strzyżew |
101 |
— |
8,3 zł/m² |
| Psary |
72 |
154 996 zł |
24 zł/m² |
| Ołobok |
58 |
— |
5,9 zł/m² |
| Zamość |
40 |
— |
10 zł/m² |
| Masanów |
29 |
— |
5,1 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sieroszewic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
50 |
61 zł/m² |
66 550 zł |
1 028 m² |
| Grunty rolne |
885 |
24 zł/m² |
40 000 zł |
1 808 m² |
| Grunty leśne |
6 |
4,9 zł/m² |
110 500 zł |
16 600 m² |
| Wszystkie działki |
947 |
25 zł/m² |
41 866 zł |
1 668 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sieroszewic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
145 |
5 |
0 |
116 |
24 |
| 2026 (do 17.08) |
117 |
0 |
0 |
98 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
1 371 |
27 |
0 |
1 048 |
296 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Sieroszewic zamyka się między 79 400 zł a 193 400 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,7% nieruchomości sprzedano poniżej 27 000 zł, a 13% powyżej 230 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Sieroszewic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Sieroszewic?
Licz się ze średnią kwotą 946 500 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sieroszewic, czyli około 7 375 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Sieroszewic?
Aktualna oferta to około 96 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 260 000 zł do 1 390 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 128 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Sieroszewic?
Średnia cena to 7 375 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sieroszewic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.