Kup nieruchomość na terenie Bralina: 74 nieruchomości w cenach od 258 530 zł do 599 000 zł, przy średniej cenie 414 227 zł.
Ceny nieruchomości Bralina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Bralina sprzedawano w 2025 roku za medianę 380 000 zł. Typowa nieruchomość: 43 m², 3 izby. Ceny zyskały 9,2% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
380 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 294 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+9,2%
mediana
Od 2020 roku
+7,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+7,4%
Kępiński: 353 812 zł
Wobec mediany krajowej
-15,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Bralina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 380 000 zł, czyli 9 294 zł/m², w obserwowanym przedziale od 117 500 zł do 538 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 400 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 180 000 zł a 350 000 zł, a 11,8% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 37 do 60 m², a 16,9% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Kępiński: 353 812 zł) o 7,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 15,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 14 sprzedaży mieszkań, z medianą 405 500 zł i 6 789 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 403 000 zł (6 789 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bralina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
14 |
405 500 zł |
+6,7% |
6 789 zł/m² |
| 2025 |
8 |
380 000 zł |
+9,2% |
9 294 zł/m² |
| 2024 |
25 |
348 000 zł |
+37% |
5 071 zł/m² |
| 2023 |
8 |
254 000 zł |
+25,1% |
7 027 zł/m² |
| 2022 |
70 |
203 000 zł |
-11,8% |
4 800 zł/m² |
| 2021 |
42 |
230 130 zł |
-34,8% |
5 435 zł/m² |
| 2020 |
6 |
353 000 zł |
+1 665% |
3 134 zł/m² |
| 2019 |
2 |
20 000 zł |
— |
358 zł/m² |
| 2017 |
3 |
90 000 zł |
— |
1 297 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bralin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
380 000 zł |
| Cena za m² |
9 294 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43 m² |
| Typowy przedział |
117 500 – 538 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bralina
Rozkład obliczony na podstawie 178 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
11,2% |
| 130 000 – 180 000 zł |
15,7% |
| 180 000 – 350 000 zł |
46,1% |
| 350 000 – 400 000 zł |
15,2% |
| Powyżej 400 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bralina
Rozkład ceny za m² na podstawie 178 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
10,1% |
| 3 300 – 4 800 zł/m² |
20,2% |
| 4 800 – 6 000 zł/m² |
41,6% |
| 6 000 – 8 000 zł/m² |
18% |
| Powyżej 8 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bralina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10,7% |
| 28 – 37 m² |
15,7% |
| 37 – 60 m² |
44,4% |
| 60 – 70 m² |
12,4% |
| Powyżej 70 m² |
16,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bralin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
13% |
189 289 zł |
7 077 zł/m² |
| 2 izby |
39,5% |
200 000 zł |
5 781 zł/m² |
| 3 izby |
35,6% |
348 000 zł |
5 212 zł/m² |
| 4 izby |
9,6% |
228 000 zł |
3 712 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,3% |
356 000 zł |
3 121 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bralina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Chojęcin |
479 |
265 054 zł |
50 zł/m² |
| Bralin |
375 |
180 250 zł |
43 zł/m² |
| Nowa Wieś Książęca |
185 |
150 000 zł |
20 zł/m² |
| Czermin |
126 |
— |
22 zł/m² |
| Weronikopole |
99 |
— |
31 zł/m² |
| Tabor Wielki |
96 |
— |
26 zł/m² |
| Mnichowice |
45 |
— |
7,8 zł/m² |
| Tabor Mały |
35 |
— |
10 zł/m² |
| Gola |
28 |
— |
13 zł/m² |
| Nosale |
15 |
— |
45 zł/m² |
Ceny działek na terenie Bralina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
127 |
40 zł/m² |
50 000 zł |
1 300 m² |
| Grunty rolne |
768 |
29 zł/m² |
62 000 zł |
2 400 m² |
| Wszystkie działki |
897 |
30 zł/m² |
60 000 zł |
2 180 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bralina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
157 |
8 |
0 |
132 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
63 |
14 |
0 |
48 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 842 |
185 |
0 |
1 032 |
625 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Bralina: 43 m², 3 izby, za 380 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Bralina
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Bralina?
Nieruchomości na terenie Bralina kosztują średnio około 414 227 zł, czyli około 2 505 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Bralina?
Obecnie dostępnych ofert: 74: 2 mieszkania i 1 dom oraz 71 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Bralina?
Znajdziesz tu oferty od 258 530 zł do 599 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Bralina?
Zazwyczaj oferują około 165 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 414 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 41 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 2 505 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 850 zł/m², a dla domów spada do 1 447 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Bralina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.