Mamy 24 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wieruszowa, w cenach od 220 000 zł do 1 290 000 zł, przy średniej cenie 490 568 zł.
Ceny nieruchomości Wieruszowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Wieruszowa wyniosła 313 450 zł w 2025 roku, na podstawie 73 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 12,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 7 167 zł.
Mediana ceny sprzedaży
313 450 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 167 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
73
2025
Ceny w ciągu roku
+12,7%
mediana
Od 2010 roku
+221,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-1%
Wieruszowski: 316 725 zł
Wobec mediany krajowej
-30,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wieruszowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 313 450 zł, czyli 7 167 zł/m², w obserwowanym przedziale od 210 920 zł do 491 570 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 380 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,1% transakcji zawarto między 120 000 zł a 270 000 zł, a 9,6% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 48% sprzedanych lokali ma od 43 do 61 m², a 10,3% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1% niższa od mediany powiatu (Wieruszowski: 316 725 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30,3% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Wieruszów (obszar wiejski) — mediana 248 200 zł (5 199 zł/m², 129 transakcji od 2010 roku), dalej Wieruszów z medianą 160 000 zł (2 790 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 275 500 zł i 6 888 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 294 100 zł (7 133 zł/m²) przy 34 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wieruszowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
275 500 zł |
-12,1% |
6 888 zł/m² |
| 2025 |
73 |
313 450 zł |
+12,7% |
7 167 zł/m² |
| 2024 |
38 |
278 190 zł |
-1% |
6 380 zł/m² |
| 2023 |
78 |
280 950 zł |
-11,4% |
5 624 zł/m² |
| 2022 |
63 |
317 131 zł |
+42% |
6 048 zł/m² |
| 2021 |
34 |
223 400 zł |
-8,1% |
4 125 zł/m² |
| 2020 |
5 |
243 000 zł |
+23,1% |
3 266 zł/m² |
| 2019 |
8 |
197 365 zł |
+75,4% |
2 987 zł/m² |
| 2018 |
76 |
112 500 zł |
-7,8% |
2 516 zł/m² |
| 2017 |
31 |
122 000 zł |
-18,7% |
2 705 zł/m² |
| 2016 |
72 |
150 000 zł |
+4,4% |
2 734 zł/m² |
| 2015 |
62 |
143 625 zł |
+2,9% |
2 670 zł/m² |
| 2014 |
22 |
139 518 zł |
+21,3% |
2 486 zł/m² |
| 2013 |
21 |
115 000 zł |
+49,1% |
2 477 zł/m² |
| 2012 |
8 |
77 128 zł |
-22,9% |
1 598 zł/m² |
| 2011 |
7 |
100 000 zł |
+2,5% |
2 564 zł/m² |
| 2010 |
43 |
97 550 zł |
— |
2 400 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wieruszów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
73 |
| Mediana ceny |
313 450 zł |
| Cena za m² |
7 167 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,5 m² |
| Typowy przedział |
210 920 – 491 570 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wieruszowa
Rozkład obliczony na podstawie 648 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
9,9% |
| 80 000 – 120 000 zł |
16,2% |
| 120 000 – 270 000 zł |
45,1% |
| 270 000 – 380 000 zł |
19,3% |
| Powyżej 380 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wieruszowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 648 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
10,2% |
| 2 100 – 2 500 zł/m² |
13% |
| 2 500 – 5 500 zł/m² |
47,8% |
| 5 500 – 7 100 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wieruszowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,9% |
| 33 – 43 m² |
18,4% |
| 43 – 61 m² |
48% |
| 61 – 69 m² |
13,4% |
| Powyżej 69 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wieruszów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
115 750 zł |
3 926 zł/m² |
| 2 izby |
24,5% |
207 075 zł |
6 708 zł/m² |
| 3 izby |
51,3% |
170 000 zł |
3 630 zł/m² |
| 4 izby |
17,3% |
151 400 zł |
2 784 zł/m² |
| 5 izb |
3,7% |
180 810 zł |
3 989 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
170 000 zł |
1 045 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wieruszowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mirków |
297 |
243 000 zł |
5,5 zł/m² |
| Pieczyska |
187 |
— |
20 zł/m² |
| Kowalówka |
123 |
— |
10 zł/m² |
| Wyszanów |
113 |
— |
3,5 zł/m² |
| Klatka |
100 |
— |
5,2 zł/m² |
| Chobanin |
74 |
— |
3,7 zł/m² |
| Jutrków |
39 |
— |
10 zł/m² |
| Miasto Wieruszów |
34 |
396 400 zł |
84 zł/m² |
| Mieleszynek |
31 |
— |
4,8 zł/m² |
| Cieszęcin |
28 |
— |
5,8 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Wieruszowa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Wieruszów (obszar wiejski) |
129 |
248 200 zł |
5 199 zł/m² |
| Wieruszów |
519 |
160 000 zł |
2 790 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wieruszowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
299 |
29 zł/m² |
40 000 zł |
1 407 m² |
| Grunty rolne |
1 009 |
5,5 zł/m² |
27 500 zł |
4 723 m² |
| Grunty leśne |
40 |
4,2 zł/m² |
20 000 zł |
4 955 m² |
| Wszystkie działki |
1 363 |
8,6 zł/m² |
30 000 zł |
3 300 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wieruszowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Wieruszów |
249 |
40 zł/m² |
44 526 zł |
| Wieruszów (obszar wiejski) |
1 114 |
5,7 zł/m² |
26 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wieruszowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
222 |
75 |
0 |
101 |
46 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
7 |
0 |
14 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
3 064 |
862 |
0 |
1 473 |
729 |
W porównaniu z medianą powiatu (Wieruszowski: 316 725 zł) ceny Wieruszowa są o 1% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -30,3%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +221,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Wieruszowa — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wieruszowa?
Nieruchomości na terenie Wieruszowa kosztują średnio około 490 568 zł, czyli około 5 530 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 24: 16 mieszkań i 8 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 220 000 zł do 1 290 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wieruszowa?
Średnia powierzchnia to około 89 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 164 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wieruszowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 358 224 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 455 528 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 530 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 575 zł/m², a dla domów spada do 4 254 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wieruszowa?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.