Domy i mieszkania na sprzedaż Wieruszowski

Porównaj 43 nieruchomości na sprzedaż w powiecie wieruszowskim — średnia cena to 548 706 zł, a ceny sięgają od 180 000 zł do 1 460 000 zł.

Średnia cena 548 706 zł cena sprzedaży
Przedział cen 180 000–1 460 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 106 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 188 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

43 łącznie
53% mieszkania
  • Mieszkania 53,5%
    23 nieruchomości
  • Domy 46,5%
    20 nieruchomości

Ile pokoi

43 łącznie
37% 2 pokoje
  • 1 pokój 2,3%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 37,2%
    16 nieruchomości
  • 3 pokoje 25,6%
    11 nieruchomości
  • 4 pokoje 7,0%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 27,9%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

43 łącznie
  • 180 000–320 000 zł 20,9%
    9 nieruchomości
  • 325 000–400 000 zł 23,3%
    10 nieruchomości
  • 400 000–495 000 zł 16,3%
    7 nieruchomości
  • 495 000–800 000 zł 20,9%
    9 nieruchomości
  • 820 000–1 465 000 zł 18,6%
    8 nieruchomości

Przedziały powierzchni

43 łącznie
  • 30–50 m² 30,2%
    13 nieruchomości
  • 50–70 m² 27,9%
    12 nieruchomości
  • 70–80 m² 2,3%
    1 nieruchomość
  • 80–180 m² 20,9%
    9 nieruchomości
  • 190–360 m² 18,6%
    8 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 52 m² 168 m²
Cena za metr kwadratowy 7 502 zł/m² 4 365 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie wieruszowskim sięga 43 nieruchomości, w podziale na 23 mieszkania i 20 domów; mieszkania dominują z udziałem 53%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 52 m² i 7 502 zł/m², a domy wokół 168 m² i 4 365 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 1-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla powiatu wieruszowskiego obejmują 80 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 316 725 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 139 zł. To o 29,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 316 725 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 139 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 80 2025
Ceny w ciągu roku +23,6% mediana
Od 2010 roku +224,7% mediana
Wobec mediany województwa -7,8% łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej -29,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu wieruszowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 316 725 zł, czyli 7 139 zł/m², w obserwowanym przedziale od 215 540 zł do 486 652 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 75 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 120 000 zł a 270 000 zł, a 10,5% przekroczyło 370 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,1% sprzedanych lokali ma od 43 do 61 m², a 10% przekracza 74 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,8% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 29,6% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Galewice — mediana 247 000 zł (3 075 zł/m², 35 transakcji od 2010 roku), dalej Wieruszów z medianą 172 573 zł (2 977 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 275 500 zł i 6 888 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 293 000 zł (7 100 zł/m²) przy 37 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu wieruszowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 7 275 500 zł -13% 6 888 zł/m²
2025 80 316 725 zł +23,6% 7 139 zł/m²
2024 48 256 340 zł -8,4% 6 238 zł/m²
2023 82 279 750 zł -9,8% 5 520 zł/m²
2022 69 310 070 zł +27,4% 5 498 zł/m²
2021 41 243 400 zł +0,2% 4 065 zł/m²
2020 7 243 000 zł +29,3% 3 197 zł/m²
2019 10 187 995 zł +67,9% 2 801 zł/m²
2018 81 112 000 zł -8,2% 2 507 zł/m²
2017 33 122 000 zł -18,7% 2 497 zł/m²
2016 73 150 000 zł +4,5% 2 725 zł/m²
2015 64 143 500 zł +5,6% 2 664 zł/m²
2014 26 135 899 zł +18,2% 2 325 zł/m²
2013 21 115 000 zł +52,2% 2 477 zł/m²
2012 9 75 550 zł -6,4% 1 584 zł/m²
2011 9 80 750 zł -17,2% 2 500 zł/m²
2010 43 97 550 zł — 2 400 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wieruszowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 80
Mediana ceny 316 725 zł
Cena za m² 7 139 zł/m²
Mediana powierzchni 48,9 m²
Typowy przedział 215 540 –
486 652 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie wieruszowskim

Rozkład obliczony na podstawie 703 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 75 000 zł 9,2%
75 000 – 120 000 zł 18,1%
120 000 – 270 000 zł 43,8%
270 000 – 370 000 zł 18,3%
Powyżej 370 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie wieruszowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 703 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 800 zł/m² 10%
1 800 – 2 500 zł/m² 15,1%
2 500 – 5 500 zł/m² 47,1%
5 500 – 7 000 zł/m² 17,6%
Powyżej 7 000 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie wieruszowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 9,8%
33 – 43 m² 17,8%
43 – 61 m² 47,1%
61 – 74 m² 15,4%
Powyżej 74 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wieruszowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,1% 104 136 zł 3 577 zł/m²
2 izby 23,7% 196 900 zł 6 516 zł/m²
3 izby 49,5% 170 000 zł 3 630 zł/m²
4 izby 19,5% 154 000 zł 2 723 zł/m²
5 izb 4% 158 836 zł 3 458 zł/m²
6 izb i więcej 0,2% 170 000 zł 1 045 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie wieruszowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Galewice 35 247 000 zł 3 075 zł/m²
Wieruszów 648 172 573 zł 2 977 zł/m²

Ceny działek w powiecie wieruszowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 276 17 zł/m² 40 000 zł 2 077 m²
Grunty rolne 3 618 2,8 zł/m² 20 000 zł 6 040 m²
Grunty leśne 115 3,0 zł/m² 17 100 zł 5 381 m²
Wszystkie działki 5 055 3,9 zł/m² 25 000 zł 4 677 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie wieruszowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Wieruszów 1 363 8,6 zł/m² 30 000 zł
Sokolniki 891 5,5 zł/m² 28 550 zł
Czastary 447 3,4 zł/m² 24 000 zł
Lututów 420 3,0 zł/m² 31 682 zł
Łubnice 405 3,0 zł/m² 25 000 zł
Czastary 447 3,4 zł/m² 24 000 zł
Lututów 420 3,0 zł/m² 31 682 zł
Łubnice 405 3,0 zł/m² 25 000 zł
Bolesławiec 318 2,9 zł/m² 20 000 zł
Galewice 1 089 2,7 zł/m² 16 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie wieruszowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 684 83 0 451 150
2026 (do 17.08) 68 9 0 45 14
Razem 2010–2026 8 181 927 0 5 354 1 900

Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie wieruszowskim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 170 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 23,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie wieruszowskim?

Licz się ze średnią kwotą 548 706 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie wieruszowskim, czyli około 5 188 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 43: 23 mieszkania i 20 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 180 000 zł do 1 460 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 106 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 168 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu wieruszowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje62 m²337 735 zł
3 pokoje66 m²459 598 zł
5 pokoi132 m²658 430 zł
6 pokoi244 m²1 068 167 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 5 188 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 502 zł/m², a dla domów spada do 4 365 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu wieruszowskiego?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.