Domy i mieszkania na sprzedaż Kępiński

Znajdź 78 nieruchomości na sprzedaż w powiecie kępińskim, w cenach między 89 000 zł a 1 490 000 zł, przy średniej cenie 491 166 zł.

Średnia cena 491 166 zł cena sprzedaży
Przedział cen 89 000–1 490 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 106 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 654 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

78 łącznie
51% mieszkania
  • Mieszkania 51,3%
    40 nieruchomości
  • Domy 48,7%
    38 nieruchomości

Ile pokoi

78 łącznie
28% 3 pokoje
  • 1 pokój 2,6%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 20,5%
    16 nieruchomości
  • 3 pokoje 28,2%
    22 nieruchomości
  • 4 pokoje 25,6%
    20 nieruchomości
  • 5+ pokoi 23,1%
    18 nieruchomości

Przedziały cenowe

78 łącznie
  • 85 000–285 000 zł 20,5%
    16 nieruchomości
  • 290 000–430 000 zł 20,5%
    16 nieruchomości
  • 435 000–470 000 zł 20,5%
    16 nieruchomości
  • 470 000–635 000 zł 19,2%
    15 nieruchomości
  • 650 000–1 495 000 zł 19,2%
    15 nieruchomości

Przedziały powierzchni

78 łącznie
  • 30–50 m² 20,5%
    16 nieruchomości
  • 50–70 m² 21,8%
    17 nieruchomości
  • 70–80 m² 19,2%
    15 nieruchomości
  • 80–140 m² 20,5%
    16 nieruchomości
  • 140–480 m² 17,9%
    14 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 65 m² 148 m²
Cena za metr kwadratowy 6 833 zł/m² 3 646 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie kępińskim sięga 78 nieruchomości, w podziale na 40 mieszkań i 38 domów; mieszkania dominują z udziałem 51%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 65 m² i 6 833 zł/m², a domy wokół 148 m² i 3 646 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 4- i 2-pokojowe.

Z 242 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 353 812 zł rynek powiatu kępińskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 211,7%.

Mediana ceny sprzedaży 353 812 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 743 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 242 2025
Ceny w ciągu roku +5,6% mediana
Od 2010 roku +211,7% mediana
Wobec mediany województwa -17,5% wielkopolskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej -21,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu kępińskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 353 812 zł, czyli 7 743 zł/m², w obserwowanym przedziale od 151 500 zł do 506 600 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 420 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 190 000 zł a 350 000 zł, a 11,4% przekroczyło 420 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,3% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,5% przekracza 76 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 17,5% niższa od mediany województwa (wielkopolskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 21,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Kępno — mediana 290 000 zł (5 349 zł/m², 1 310 transakcji od 2010 roku), dalej Baranów z medianą 266 195 zł (5 286 zł/m²). Bralin: 240 350 zł (5 175 zł/m²). Na drugim biegunie Perzów ma najbardziej przystępną medianę: 97 000 zł (1 918 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 129 sprzedaży mieszkań, z medianą 380 000 zł i 7 389 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 374 400 zł (7 399 zł/m²) przy 211 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu kępińskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 129 380 000 zł +7,4% 7 389 zł/m²
2025 242 353 812 zł +5,6% 7 743 zł/m²
2024 249 335 100 zł +2,5% 6 684 zł/m²
2023 171 326 900 zł +30,8% 5 798 zł/m²
2022 223 250 000 zł -4,5% 5 055 zł/m²
2021 234 261 900 zł +14,2% 4 944 zł/m²
2020 152 229 345 zł +20,1% 4 697 zł/m²
2019 141 191 000 zł +0,5% 3 746 zł/m²
2018 75 190 000 zł -2,1% 3 582 zł/m²
2017 68 194 000 zł +2,8% 3 589 zł/m²
2016 35 188 638 zł -5,7% 3 675 zł/m²
2015 8 200 000 zł +26,5% 3 006 zł/m²
2014 19 158 080 zł +21,6% 3 171 zł/m²
2013 9 130 000 zł +8,8% 2 735 zł/m²
2012 5 119 500 zł -16,1% 1 373 zł/m²
2011 26 142 500 zł +25,6% 2 601 zł/m²
2010 8 113 500 zł — 1 827 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kępiński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 242
Mediana ceny 353 812 zł
Cena za m² 7 743 zł/m²
Mediana powierzchni 47,9 m²
Typowy przedział 151 500 –
506 600 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie kępińskim

Rozkład obliczony na podstawie 1 794 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 130 000 zł 11,1%
130 000 – 190 000 zł 14,6%
190 000 – 350 000 zł 46,2%
350 000 – 420 000 zł 16,7%
Powyżej 420 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie kępińskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 782 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 600 zł/m² 10,3%
2 600 – 3 800 zł/m² 16%
3 800 – 6 800 zł/m² 46,5%
6 800 – 8 300 zł/m² 17,2%
Powyżej 8 300 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie kępińskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 9,3%
33 – 44 m² 19,9%
44 – 61 m² 43,3%
61 – 76 m² 18,1%
Powyżej 76 m² 9,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kępiński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 6,8% 189 000 zł 30 337 zł/m²
2 izby 25,4% 264 420 zł 13 108 zł/m²
3 izby 41,6% 270 100 zł 10 304 zł/m²
4 izby 18,6% 290 000 zł 7 526 zł/m²
5 izb 6,7% 370 000 zł 4 501 zł/m²
6 izb i więcej 0,9% 363 000 zł 4 447 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie kępińskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Kępno 1 310 290 000 zł 5 349 zł/m²
Baranów 159 266 195 zł 5 286 zł/m²
Bralin 178 240 350 zł 5 175 zł/m²
Łęka Opatowska 33 140 000 zł 2 385 zł/m²
Trzcinica 24 103 879 zł 1 858 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie kępińskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Perzów 25 97 000 zł 1 918 zł/m²
Rychtal 67 100 000 zł 1 845 zł/m²
Trzcinica 24 103 879 zł 1 858 zł/m²
Łęka Opatowska 33 140 000 zł 2 385 zł/m²
Bralin 178 240 350 zł 5 175 zł/m²

Ceny działek w powiecie kępińskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 932 49 zł/m² 68 950 zł 1 158 m²
Grunty rolne 2 606 20 zł/m² 59 000 zł 2 999 m²
Grunty leśne 12 5,2 zł/m² 62 500 zł 13 347 m²
Wszystkie działki 3 554 28 zł/m² 60 000 zł 2 222 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie kępińskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Kępno 903 45 zł/m² 80 000 zł
Baranów 536 37 zł/m² 70 000 zł
Bralin 897 30 zł/m² 60 000 zł
Trzcinica 301 20 zł/m² 40 000 zł
Łęka Opatowska 422 19 zł/m² 35 000 zł
Bralin 897 30 zł/m² 60 000 zł
Trzcinica 301 20 zł/m² 40 000 zł
Łęka Opatowska 422 19 zł/m² 35 000 zł
Perzów 306 18 zł/m² 60 000 zł
Rychtal 203 11 zł/m² 56 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie kępińskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 848 244 0 434 170
2026 (do 17.08) 433 135 0 214 84
Razem 2010–2026 9 745 1 863 0 3 983 3 899

Typowa nieruchomość sprzedana w powiecie kępińskim: 47,9 m², 3 izby, za 353 812 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie kępińskim?

Licz się ze średnią kwotą 491 166 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie kępińskim, czyli około 4 654 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie kępińskim?

Obecnie dostępnych ofert: 78: 40 mieszkań i 38 domów.

Jaki jest przedział cen w powiecie kępińskim?

Oferty zaczynają się od 89 000 zł i sięgają 1 490 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie kępińskim?

Zazwyczaj oferują około 106 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 148 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu kępińskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje52 m²296 722 zł
3 pokoje64 m²429 958 zł
4 pokoje89 m²450 894 zł
5 pokoi183 m²708 222 zł
6 pokoi176 m²734 970 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie kępińskim?

Średnia cena to 4 654 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 833 zł/m², a dla domów spada do 3 646 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie kępińskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.