Odkryj 136 nieruchomości na sprzedaż w powiecie łaskim. Ceny wahają się od 124 875 zł do 4 490 000 zł, a średnia cena to 739 837 zł.
Ceny nieruchomości powiatu łaskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 67 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 250 000 zł rynek powiatu łaskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2021–2025 mediana wzrosła o 30,9%.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 685 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
67
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2021 roku
+30,9%
mediana
Wobec mediany województwa
-27,3%
łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu łaskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 5 685 zł/m², w obserwowanym przedziale od 121 100 zł do 422 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 200 000 zł a 280 000 zł, a 10,3% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 43 do 58 m², a 10% przekracza 64 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 27,3% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 33 sprzedaże mieszkań, z medianą 300 000 zł i 6 229 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 300 000 zł (5 898 zł/m²) przy 59 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu łaskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
33 |
300 000 zł |
+20% |
6 229 zł/m² |
| 2025 |
67 |
250 000 zł |
+0% |
5 685 zł/m² |
| 2024 |
60 |
250 000 zł |
+3,3% |
5 012 zł/m² |
| 2023 |
66 |
242 000 zł |
+11,5% |
5 135 zł/m² |
| 2022 |
54 |
217 000 zł |
+13,6% |
4 625 zł/m² |
| 2021 |
39 |
191 000 zł |
— |
3 901 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łaski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
67 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
5 685 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,6 m² |
| Typowy przedział |
121 100 – 422 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie łaskim
Rozkład obliczony na podstawie 319 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10% |
| 140 000 – 200 000 zł |
17,6% |
| 200 000 – 280 000 zł |
41,7% |
| 280 000 – 370 000 zł |
20,4% |
| Powyżej 370 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie łaskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 319 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
9,4% |
| 3 300 – 4 300 zł/m² |
17,6% |
| 4 300 – 5 800 zł/m² |
43,9% |
| 5 800 – 6 700 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 6 700 zł/m² |
11,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie łaskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10% |
| 35 – 43 m² |
17,2% |
| 43 – 58 m² |
45,8% |
| 58 – 64 m² |
16,9% |
| Powyżej 64 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łaski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
180 000 zł |
4 986 zł/m² |
| 2 izby |
9,4% |
148 500 zł |
4 730 zł/m² |
| 3 izby |
47% |
220 000 zł |
5 029 zł/m² |
| 4 izby |
37,9% |
284 000 zł |
5 125 zł/m² |
| 5 izb |
5,3% |
275 000 zł |
4 405 zł/m² |
Ceny działek w powiecie łaskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 021 |
32 zł/m² |
75 000 zł |
2 162 m² |
| Grunty rolne |
854 |
5,0 zł/m² |
50 000 zł |
6 700 m² |
| Grunty leśne |
87 |
4,5 zł/m² |
47 500 zł |
7 345 m² |
| Wszystkie działki |
2 122 |
16 zł/m² |
65 000 zł |
3 300 m² |
Ceny gruntu według gmin w powiecie łaskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Łask |
758 |
35 zł/m² |
84 000 zł |
| Wodzierady |
391 |
32 zł/m² |
80 000 zł |
| Sędziejowice |
324 |
7,6 zł/m² |
50 000 zł |
| Buczek |
264 |
6,9 zł/m² |
50 000 zł |
| Widawa |
387 |
4,0 zł/m² |
40 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie łaskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
866 |
72 |
0 |
548 |
246 |
| 2026 (do 17.08) |
410 |
34 |
0 |
254 |
122 |
| Razem 2010–2026 |
3 867 |
333 |
0 |
2 601 |
933 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie łaskim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 220 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 0%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości powiatu łaskiego w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie łaskim?
Na zakup nieruchomości w powiecie łaskim trzeba przeznaczyć średnio 739 837 zł, czyli około 4 100 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 136: 106 domów i 30 mieszkań.
Jaki jest przedział cen w powiecie łaskim?
Oferty zaczynają się od 124 875 zł i sięgają 4 490 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie łaskim?
Średnia powierzchnia to około 180 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 216 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu łaskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 61 m² | 362 810 zł |
| 3 pokoje | 84 m² | 417 201 zł |
| 4 pokoje | 264 m² | 819 697 zł |
| 5 pokoi | 185 m² | 853 068 zł |
| 6 pokoi | 266 m² | 832 262 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie łaskim?
Średnia cena to 4 100 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 911 zł/m², a dla domów spada do 3 968 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie łaskim?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.