Domy i mieszkania na sprzedaż Myszkowski

Znajdź swoją nieruchomość w powiecie myszkowskim: 286 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 53 200 zł do 2 600 000 zł, średnio 551 468 zł.

Średnia cena 551 468 zł cena sprzedaży
Przedział cen 53 200–2 600 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 157 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 523 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

286 łącznie
78% domy
  • Mieszkania 21,7%
    62 nieruchomości
  • Domy 78,3%
    224 nieruchomości

Ile pokoi

286 łącznie
34% 5+ pokoi
  • 1 pokój 7,3%
    21 nieruchomości
  • 2 pokoje 22,4%
    64 nieruchomości
  • 3 pokoje 19,9%
    57 nieruchomości
  • 4 pokoje 16,8%
    48 nieruchomości
  • 5+ pokoi 33,6%
    96 nieruchomości

Przedziały cenowe

286 łącznie
  • 50 000–270 000 zł 21,7%
    62 nieruchomości
  • 270 000–380 000 zł 19,9%
    57 nieruchomości
  • 380 000–490 000 zł 18,9%
    54 nieruchomości
  • 490 000–720 000 zł 19,9%
    57 nieruchomości
  • 720 000–2 605 000 zł 19,6%
    56 nieruchomości

Przedziały powierzchni

286 łącznie
  • 0–70 m² 23,4%
    67 nieruchomości
  • 70–100 m² 21,0%
    60 nieruchomości
  • 100–140 m² 17,8%
    51 nieruchomości
  • 140–230 m² 19,2%
    55 nieruchomości
  • 230–3 610 m² 18,5%
    53 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 53 m² 185 m²
Cena za metr kwadratowy 5 465 zł/m² 3 370 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie myszkowskim sięga 286 nieruchomości, w podziale na 224 domy i 62 mieszkania; domy dominują z udziałem 78%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 185 m² i 3 370 zł/m², a mieszkania wokół 53 m² i 5 465 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 3-pokojowe, a dalej opcje 4- i 5-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość w powiecie myszkowskim? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 234 000 zł — to mediana wyliczona z 89 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +271,4%.

Mediana ceny sprzedaży 234 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 000 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 89 2025
Ceny w ciągu roku -2,5% mediana
Od 2010 roku +271,4% mediana
Wobec mediany województwa -27,8% śląskie: 324 046 zł
Wobec mediany krajowej -48% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu myszkowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 234 000 zł, czyli 5 000 zł/m², w obserwowanym przedziale od 98 000 zł do 362 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 57 000 zł do 280 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 90 000 zł a 200 000 zł, a 10,7% przekroczyło 280 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 10,1% przekracza 65 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 27,8% niższa od mediany województwa (śląskie: 324 046 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Myszków — mediana 140 000 zł (2 930 zł/m², 1 158 transakcji od 2010 roku), dalej Poraj z medianą 125 000 zł (2 793 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 32 sprzedaże mieszkań, z medianą 235 000 zł i 5 269 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 235 000 zł (5 000 zł/m²) przy 66 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu myszkowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 32 235 000 zł +0,4% 5 269 zł/m²
2025 89 234 000 zł -2,5% 5 000 zł/m²
2024 111 240 000 zł +10,9% 5 000 zł/m²
2023 160 216 400 zł +20,5% 4 002 zł/m²
2022 66 179 600 zł +16% 3 942 zł/m²
2021 118 154 800 zł +14,7% 3 545 zł/m²
2020 102 135 000 zł +17,4% 2 950 zł/m²
2019 91 115 000 zł +7,5% 2 500 zł/m²
2018 119 107 000 zł +25,9% 2 396 zł/m²
2017 55 85 000 zł -1,4% 1 953 zł/m²
2016 50 86 250 zł +15% 1 929 zł/m²
2015 49 75 000 zł -3,8% 1 731 zł/m²
2014 50 78 000 zł -9% 1 795 zł/m²
2013 44 85 750 zł +17,6% 1 736 zł/m²
2012 35 72 940 zł -8,8% 1 614 zł/m²
2011 49 80 000 zł +27% 1 956 zł/m²
2010 37 63 000 zł — 1 613 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Myszkowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 89
Mediana ceny 234 000 zł
Cena za m² 5 000 zł/m²
Mediana powierzchni 47,5 m²
Typowy przedział 98 000 –
362 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie myszkowskim

Rozkład obliczony na podstawie 1 257 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 57 000 zł 9,9%
57 000 – 90 000 zł 17,3%
90 000 – 200 000 zł 43,3%
200 000 – 280 000 zł 18,9%
Powyżej 280 000 zł 10,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie myszkowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 257 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 400 zł/m² 10,7%
1 400 – 2 000 zł/m² 16,8%
2 000 – 4 100 zł/m² 45,4%
4 100 – 5 500 zł/m² 17,1%
Powyżej 5 500 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie myszkowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 8,3%
33 – 38 m² 21,6%
38 – 54 m² 43,9%
54 – 65 m² 16,1%
Powyżej 65 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Myszkowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,5% 150 000 zł 5 708 zł/m²
2 izby 22% 105 000 zł 3 291 zł/m²
3 izby 53,3% 134 500 zł 3 233 zł/m²
4 izby 20% 173 875 zł 21 066 zł/m²
5 izb 2,7% 167 500 zł 2 909 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 90 505 zł 1 569 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie myszkowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Myszków 1 158 140 000 zł 2 930 zł/m²
Poraj 79 125 000 zł 2 793 zł/m²

Ceny działek w powiecie myszkowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 2 868 30 zł/m² 54 000 zł 1 765 m²
Grunty rolne 1 541 6,7 zł/m² 30 000 zł 3 365 m²
Grunty leśne 192 6,2 zł/m² 42 100 zł 3 956 m²
Wszystkie działki 5 592 14 zł/m² 40 000 zł 2 455 m²

Ceny gruntu według gmin w powiecie myszkowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Poraj 710 38 zł/m² 58 000 zł
Żarki 990 26 zł/m² 50 000 zł
Myszków 1 288 19 zł/m² 36 000 zł
Koziegłowy 1 924 8,2 zł/m² 32 000 zł
Niegowa 592 4,7 zł/m² 30 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie myszkowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 781 90 0 450 241
2026 (do 17.08) 347 32 0 205 110
Razem 2010–2026 11 652 1 667 0 6 360 3 625

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie myszkowskim zamyka się między 98 000 zł a 362 200 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 57 000 zł, a 10,7% powyżej 280 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie myszkowskim?

Na zakup nieruchomości w powiecie myszkowskim trzeba przeznaczyć średnio 551 468 zł, czyli około 3 523 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie myszkowskim?

Obecnie dostępnych ofert: 286: 224 domy i 62 mieszkania.

Jaki jest przedział cen w powiecie myszkowskim?

Znajdziesz tu oferty od 53 200 zł do 2 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie myszkowskim?

Średnia powierzchnia to około 157 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 185 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu myszkowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój77 m²292 113 zł
2 pokoje60 m²279 680 zł
3 pokoje99 m²458 753 zł
4 pokoje145 m²626 358 zł
5 pokoi273 m²638 178 zł
6 pokoi206 m²683 316 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie myszkowskim?

Średnia cena to 3 523 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 465 zł/m², a dla domów spada do 3 370 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu myszkowskiego?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.