Domy i mieszkania na sprzedaż Chrzanowski

Porównaj 216 nieruchomości na sprzedaż w powiecie chrzanowskim — średnia cena to 643 471 zł, a ceny sięgają od 110 000 zł do 2 600 000 zł.

Średnia cena 643 471 zł cena sprzedaży
Przedział cen 110 000–2 600 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 149 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 327 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

216 łącznie
55% domy
  • Mieszkania 44,9%
    97 nieruchomości
  • Domy 55,1%
    119 nieruchomości

Ile pokoi

216 łącznie
30% 2 pokoje
  • 1 pokój 6,9%
    15 nieruchomości
  • 2 pokoje 30,1%
    65 nieruchomości
  • 3 pokoje 17,6%
    38 nieruchomości
  • 4 pokoje 16,2%
    35 nieruchomości
  • 5+ pokoi 29,2%
    63 nieruchomości

Przedziały cenowe

216 łącznie
  • 110 000–320 000 zł 21,8%
    47 nieruchomości
  • 320 000–395 000 zł 18,5%
    40 nieruchomości
  • 395 000–500 000 zł 20,8%
    45 nieruchomości
  • 510 000–935 000 zł 19,0%
    41 nieruchomości
  • 935 000–2 605 000 zł 19,9%
    43 nieruchomości

Przedziały powierzchni

216 łącznie
  • 30–60 m² 24,1%
    52 nieruchomości
  • 60–80 m² 19,9%
    43 nieruchomości
  • 80–140 m² 18,1%
    39 nieruchomości
  • 140–220 m² 20,4%
    44 nieruchomości
  • 220–2 010 m² 17,6%
    38 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 60 m² 221 m²
Cena za metr kwadratowy 6 253 zł/m² 3 902 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie chrzanowskim to 216 nieruchomości: 119 domów i 97 mieszkań. Domy stanowią 55% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 221 m² (3 902 zł/m²), a mieszkania około 60 m² (6 253 zł/m²).

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 5-pokojowe, a dalej opcje 4- i 6-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży w powiecie chrzanowskim wyniosła 284 492 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (małopolskie) mediana to 610 182 zł. Zmiana roczna: -1,9%.

Mediana ceny sprzedaży 284 492 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 240 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 490 2025
Ceny w ciągu roku -1,9% mediana
Od 2010 roku +137,1% mediana
Wobec mediany województwa -53,4% małopolskie: 610 182 zł
Wobec mediany krajowej -36,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu chrzanowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 284 492 zł, czyli 6 240 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 000 zł do 455 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 89 000 zł do 350 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 130 000 zł a 250 000 zł, a 10,9% przekroczyło 350 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 40 do 57 m², a 9,7% przekracza 65 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 53,4% niższa od mediany województwa (małopolskie: 610 182 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 36,8% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Chrzanów — mediana 195 000 zł (4 077 zł/m², 2 890 transakcji od 2010 roku), dalej Alwernia z medianą 190 000 zł (3 830 zł/m²). Libiąż: 169 000 zł (3 377 zł/m²). Na drugim biegunie Trzebinia ma najbardziej przystępną medianę: 160 000 zł (3 416 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 295 000 zł i 6 322 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 271 400 zł (6 100 zł/m²) przy 151 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu chrzanowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 13 295 000 zł +3,7% 6 322 zł/m²
2025 490 284 492 zł -1,9% 6 240 zł/m²
2024 575 290 000 zł +16% 5 996 zł/m²
2023 279 250 000 zł +8,1% 5 346 zł/m²
2022 368 231 325 zł +0,6% 5 031 zł/m²
2021 433 230 000 zł +27,8% 4 674 zł/m²
2020 292 180 000 zł +13,9% 3 858 zł/m²
2019 337 158 000 zł +16% 3 313 zł/m²
2018 338 136 250 zł +6,4% 2 895 zł/m²
2017 302 128 000 zł +2,8% 2 732 zł/m²
2016 276 124 500 zł -4,2% 2 611 zł/m²
2015 204 130 000 zł +0% 2 682 zł/m²
2014 181 130 000 zł +9,2% 2 773 zł/m²
2013 69 119 000 zł -6,3% 2 682 zł/m²
2012 95 127 000 zł -5,9% 2 688 zł/m²
2011 60 135 000 zł +12,5% 2 868 zł/m²
2010 27 120 000 zł — 2 610 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Chrzanowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 490
Mediana ceny 284 492 zł
Cena za m² 6 240 zł/m²
Mediana powierzchni 47 m²
Typowy przedział 120 000 –
455 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie chrzanowskim

Rozkład obliczony na podstawie 4 339 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 89 000 zł 9,9%
89 000 – 130 000 zł 15,6%
130 000 – 250 000 zł 44,9%
250 000 – 350 000 zł 18,7%
Powyżej 350 000 zł 10,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie chrzanowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 4 334 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 200 zł/m² 9,8%
2 200 – 2 900 zł/m² 18,6%
2 900 – 5 200 zł/m² 43,2%
5 200 – 6 700 zł/m² 19,4%
Powyżej 6 700 zł/m² 9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie chrzanowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 11,2%
34 – 40 m² 16,7%
40 – 57 m² 43,7%
57 – 65 m² 18,7%
Powyżej 65 m² 9,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Chrzanowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,3% 92 217 zł 3 538 zł/m²
2 izby 23,5% 131 761 zł 4 797 zł/m²
3 izby 43,8% 180 000 zł 4 147 zł/m²
4 izby 26,9% 220 000 zł 4 130 zł/m²
5 izb 3,2% 290 000 zł 4 211 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 334 500 zł 2 911 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie chrzanowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Chrzanów 2 890 195 000 zł 4 077 zł/m²
Alwernia 83 190 000 zł 3 830 zł/m²
Libiąż 508 169 000 zł 3 377 zł/m²
Trzebinia 858 160 000 zł 3 416 zł/m²

Ceny działek w powiecie chrzanowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 266 57 zł/m² 65 494 zł 1 121 m²
Grunty rolne 5 346 31 zł/m² 50 000 zł 1 602 m²
Grunty leśne 55 8,7 zł/m² 15 994 zł 2 097 m²
Wszystkie działki 7 427 34 zł/m² 50 000 zł 1 510 m²

Ceny gruntu według gmin w powiecie chrzanowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Chrzanów 1 862 47 zł/m² 60 000 zł
Trzebinia 1 962 40 zł/m² 60 000 zł
Alwernia 1 045 40 zł/m² 70 000 zł
Libiąż 1 155 28 zł/m² 35 000 zł
Babice 1 406 16 zł/m² 35 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie chrzanowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 576 516 0 716 344
2026 (do 17.08) 42 14 0 17 11
Razem 2010–2026 17 979 4 597 0 9 392 3 990

Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie chrzanowskim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 180 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 1,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie chrzanowskim?

Nieruchomości w powiecie chrzanowskim kosztują średnio około 643 471 zł, czyli około 4 327 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 216 nieruchomości: 119 domów i 97 mieszkań.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie chrzanowskim?

Oferty zaczynają się od 110 000 zł i sięgają 2 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie chrzanowskim?

Zazwyczaj oferują około 149 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 221 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu chrzanowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój38 m²234 286 zł
2 pokoje60 m²346 196 zł
3 pokoje89 m²417 758 zł
4 pokoje128 m²560 376 zł
5 pokoi191 m²968 091 zł
6 pokoi241 m²1 015 231 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 4 327 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 253 zł/m², a dla domów spada do 3 902 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie chrzanowskim?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.