Znajdź 98 nieruchomości na sprzedaż na terenie Chrzanowa, w cenach między 199 000 zł a 1 890 000 zł, przy średniej cenie 474 314 zł.
Ceny nieruchomości Chrzanowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Chrzanowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 297 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 121 058 zł a 450 313 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
297 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 602 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
342
2025
Ceny w ciągu roku
-1,5%
mediana
Od 2010 roku
+128,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
+4,6%
Chrzanowski: 284 492 zł
Wobec mediany krajowej
-33,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Chrzanowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 297 500 zł, czyli 6 602 zł/m², w obserwowanym przedziale od 121 058 zł do 450 313 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 95 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 140 000 zł a 260 000 zł, a 10,4% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 10% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Chrzanowski: 284 492 zł) o 4,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 320 000 zł i 6 601 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 265 000 zł (6 494 zł/m²) przy 89 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chrzanowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
320 000 zł |
+7,6% |
6 601 zł/m² |
| 2025 |
342 |
297 500 zł |
-1,5% |
6 602 zł/m² |
| 2024 |
374 |
302 108 zł |
+16,2% |
6 098 zł/m² |
| 2023 |
188 |
260 000 zł |
+8,3% |
5 631 zł/m² |
| 2022 |
242 |
240 000 zł |
-2% |
5 318 zł/m² |
| 2021 |
306 |
245 000 zł |
+28,9% |
4 748 zł/m² |
| 2020 |
188 |
190 000 zł |
+13,1% |
4 114 zł/m² |
| 2019 |
213 |
168 000 zł |
+12% |
3 471 zł/m² |
| 2018 |
205 |
150 000 zł |
+15,4% |
3 009 zł/m² |
| 2017 |
180 |
130 000 zł |
+0% |
2 836 zł/m² |
| 2016 |
146 |
130 000 zł |
-2,1% |
2 806 zł/m² |
| 2015 |
144 |
132 750 zł |
+2,1% |
2 731 zł/m² |
| 2014 |
151 |
130 000 zł |
+11,1% |
2 791 zł/m² |
| 2013 |
59 |
117 000 zł |
-6,4% |
2 608 zł/m² |
| 2012 |
82 |
125 000 zł |
-6,4% |
2 658 zł/m² |
| 2011 |
50 |
133 500 zł |
+2,7% |
2 868 zł/m² |
| 2010 |
15 |
130 000 zł |
— |
2 610 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chrzanów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
342 |
| Mediana ceny |
297 500 zł |
| Cena za m² |
6 602 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47 m² |
| Typowy przedział |
121 058 – 450 313 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chrzanowa
Rozkład obliczony na podstawie 2 890 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 95 000 zł |
9,9% |
| 95 000 – 140 000 zł |
18% |
| 140 000 – 260 000 zł |
42,2% |
| 260 000 – 360 000 zł |
19,5% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chrzanowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 886 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
9,8% |
| 2 300 – 3 000 zł/m² |
18,5% |
| 3 000 – 5 500 zł/m² |
44% |
| 5 500 – 6 700 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 6 700 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chrzanowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,9% |
| 34 – 41 m² |
17,7% |
| 41 – 58 m² |
43,6% |
| 58 – 64 m² |
18,8% |
| Powyżej 64 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chrzanów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
80 800 zł |
3 679 zł/m² |
| 2 izby |
23,3% |
150 000 zł |
5 346 zł/m² |
| 3 izby |
44,2% |
190 000 zł |
4 318 zł/m² |
| 4 izby |
28,2% |
218 000 zł |
4 084 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
354 279 zł |
4 748 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
389 000 zł |
2 330 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chrzanowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Chrzanów |
2 751 |
174 000 zł |
60 zł/m² |
| Kościelec |
1 431 |
180 000 zł |
82 zł/m² |
| Balin |
353 |
— |
31 zł/m² |
| Płaza |
280 |
— |
32 zł/m² |
| Luszowice |
260 |
— |
25 zł/m² |
| Pogorzyce |
226 |
509 000 zł |
42 zł/m² |
| Kąty |
71 |
— |
44 zł/m² |
| Zagórze |
8 |
— |
61 zł/m² |
Ceny działek na terenie Chrzanowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
84 |
83 zł/m² |
81 000 zł |
1 030 m² |
| Grunty rolne |
1 326 |
41 zł/m² |
60 000 zł |
1 473 m² |
| Grunty leśne |
10 |
6,7 zł/m² |
21 900 zł |
2 512 m² |
| Wszystkie działki |
1 862 |
47 zł/m² |
60 000 zł |
1 386 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Chrzanowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Chrzanów |
959 |
65 zł/m² |
75 460 zł |
| Chrzanów (obszar wiejski) |
903 |
32 zł/m² |
50 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chrzanowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
669 |
357 |
0 |
170 |
142 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
5 |
0 |
4 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
7 281 |
3 045 |
0 |
2 419 |
1 817 |
Trajektorię cen Chrzanowa widać w dłuższej perspektywie: 130 000 zł mediany w 2010 roku, 297 500 zł w 2025 roku, czyli +128,8%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 8,6% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Chrzanowa w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Chrzanowa?
Licz się ze średnią kwotą 474 314 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Chrzanowa, czyli około 4 214 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Chrzanowa?
W tej chwili do wyboru są 98 nieruchomości: 75 mieszkań i 23 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Chrzanowa?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 1 890 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 113 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 280 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Chrzanowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 57 m² | 356 785 zł |
| 3 pokoje | 75 m² | 395 512 zł |
| 4 pokoje | 134 m² | 666 714 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Chrzanowa?
Wynosi ona około 4 214 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 321 zł/m², a dla domów spada do 2 713 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Chrzanowa?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.