Domy i mieszkania na sprzedaż Chrzanów

Zobacz 91 nieruchomości na sprzedaż na terenie Chrzanowa: ceny od 199 000 zł do 1 890 000 zł, średnio 473 118 zł.

Średnia cena 473 118 zł cena sprzedaży
Przedział cen 199 000–1 890 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 110 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 314 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

91 łącznie
82% mieszkania
  • Mieszkania 82,4%
    75 nieruchomości
  • Domy 17,6%
    16 nieruchomości

Ile pokoi

91 łącznie
51% 2 pokoje
  • 1 pokój 5,5%
    5 nieruchomości
  • 2 pokoje 50,5%
    46 nieruchomości
  • 3 pokoje 28,6%
    26 nieruchomości
  • 4 pokoje 11,0%
    10 nieruchomości
  • 5+ pokoi 4,4%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

91 łącznie
  • 195 000–335 000 zł 20,9%
    19 nieruchomości
  • 345 000–370 000 zł 24,2%
    22 nieruchomości
  • 370 000–415 000 zł 16,5%
    15 nieruchomości
  • 415 000–540 000 zł 19,8%
    18 nieruchomości
  • 590 000–1 895 000 zł 18,7%
    17 nieruchomości

Przedziały powierzchni

91 łącznie
  • 30–60 m² 41,8%
    38 nieruchomości
  • 60–70 m² 30,8%
    28 nieruchomości
  • 70–80 m² 7,7%
    7 nieruchomości
  • 80–2 010 m² 19,8%
    18 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 61 m² 337 m²
Cena za metr kwadratowy 6 321 zł/m² 2 605 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Chrzanowa to 91 nieruchomości: 75 mieszkań i 16 domów. Mieszkania stanowią 82% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 61 m² (6 321 zł/m²), a domy około 337 m² (2 605 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 2-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3- i 4-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Chrzanowa wyniosła 297 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Chrzanów) mediana to 297 500 zł. Zmiana roczna: -1,5%.

Mediana ceny sprzedaży 297 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 602 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 342 2025
Ceny w ciągu roku -1,5% mediana
Od 2010 roku +128,8% mediana
Wobec mediany gminy tyle samo Chrzanów: 297 500 zł
Wobec mediany krajowej -33,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Chrzanowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 297 500 zł, czyli 6 602 zł/m², w obserwowanym przedziale od 121 058 zł do 450 313 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 95 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 140 000 zł a 260 000 zł, a 10,3% przekroczyło 360 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 10% przekracza 64 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Chrzanów: 297 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,9% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 320 000 zł i 6 601 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 265 000 zł (6 494 zł/m²) przy 89 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chrzanowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 320 000 zł +7,6% 6 601 zł/m²
2025 342 297 500 zł -1,5% 6 602 zł/m²
2024 374 302 108 zł +16,6% 6 098 zł/m²
2023 186 259 000 zł +7,9% 5 601 zł/m²
2022 242 240 000 zł -2% 5 318 zł/m²
2021 306 245 000 zł +28,9% 4 748 zł/m²
2020 188 190 000 zł +13,1% 4 114 zł/m²
2019 213 168 000 zł +12% 3 471 zł/m²
2018 205 150 000 zł +15,4% 3 009 zł/m²
2017 180 130 000 zł +0% 2 836 zł/m²
2016 146 130 000 zł -2,1% 2 806 zł/m²
2015 144 132 750 zł +2,1% 2 731 zł/m²
2014 151 130 000 zł +11,1% 2 791 zł/m²
2013 59 117 000 zł -6,4% 2 608 zł/m²
2012 82 125 000 zł -6,4% 2 658 zł/m²
2011 50 133 500 zł +2,7% 2 868 zł/m²
2010 15 130 000 zł — 2 610 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Chrzanów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 342
Mediana ceny 297 500 zł
Cena za m² 6 602 zł/m²
Mediana powierzchni 47 m²
Typowy przedział 121 058 –
450 313 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chrzanowa

Rozkład obliczony na podstawie 2 888 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 95 000 zł 9,9%
95 000 – 140 000 zł 18%
140 000 – 260 000 zł 42,2%
260 000 – 360 000 zł 19,5%
Powyżej 360 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chrzanowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 2 884 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 300 zł/m² 9,8%
2 300 – 3 000 zł/m² 18,5%
3 000 – 5 500 zł/m² 44%
5 500 – 6 700 zł/m² 18%
Powyżej 6 700 zł/m² 9,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chrzanowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 10%
34 – 41 m² 17,7%
41 – 58 m² 43,6%
58 – 64 m² 18,8%
Powyżej 64 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Chrzanów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,6% 80 800 zł 3 679 zł/m²
2 izby 23,3% 150 000 zł 5 346 zł/m²
3 izby 44,2% 190 000 zł 4 318 zł/m²
4 izby 28,2% 218 000 zł 4 084 zł/m²
5 izb 2,5% 354 214 zł 4 716 zł/m²
6 izb i więcej 0,2% 389 000 zł 2 330 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chrzanowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Chrzanów 2 751 174 000 zł 60 zł/m²
Kościelec 1 431 180 000 zł 82 zł/m²
Pogorzyce 74 509 000 zł 45 zł/m²
Kąty 71 — 44 zł/m²
Zagórze 8 — 61 zł/m²

Ceny działek na terenie Chrzanowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 66 75 zł/m² 76 000 zł 1 076 m²
Grunty rolne 625 60 zł/m² 82 500 zł 1 321 m²
Grunty leśne 7 20 zł/m² 150 000 zł 2 535 m²
Wszystkie działki 959 65 zł/m² 75 460 zł 1 198 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chrzanowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 558 357 0 83 118
2026 (do 17.08) 10 5 0 3 2
Razem 2010–2026 5 929 3 043 0 1 310 1 576

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Chrzanowa to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 190 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 1,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Chrzanowa?

Nieruchomości na terenie Chrzanowa kosztują średnio około 473 118 zł, czyli około 4 314 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Chrzanowa?

Obecnie dostępnych ofert: 91: 75 mieszkań i 16 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 199 000 zł do 1 890 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Chrzanowa?

Średnio mają około 110 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 337 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Chrzanowa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje57 m²358 476 zł
3 pokoje74 m²401 877 zł
4 pokoje125 m²673 400 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Chrzanowa?

Średnia cena to 4 314 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 321 zł/m², a dla domów spada do 2 605 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Chrzanowa?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.