Domy i mieszkania na sprzedaż Trzebinia (obszar wiejski)

Porównaj 199 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Trzebinia — średnia cena to 733 367 zł, a ceny sięgają od 144 500 zł do 2 300 000 zł.

180 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Trzebinia

Średnia cena 733 367 zł cena sprzedaży
Przedział cen 144 500–2 300 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 212 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 460 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

19 łącznie
79% domy
  • Mieszkania 21,1%
    4 nieruchomości
  • Domy 78,9%
    15 nieruchomości

Ile pokoi

19 łącznie
42% 5+ pokoi
  • 1 pokój 10,5%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 21,1%
    4 nieruchomości
  • 3 pokoje 10,5%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 15,8%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 42,1%
    8 nieruchomości

Przedziały cenowe

19 łącznie
  • 140 000–250 000 zł 21,1%
    4 nieruchomości
  • 420 000–435 000 zł 21,1%
    4 nieruchomości
  • 485 000–700 000 zł 21,1%
    4 nieruchomości
  • 780 000–955 000 zł 26,3%
    5 nieruchomości
  • 2 300 000–2 305 000 zł 10,5%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

19 łącznie
  • 30–40 m² 21,1%
    4 nieruchomości
  • 100–140 m² 31,6%
    6 nieruchomości
  • 160–190 m² 10,5%
    2 nieruchomości
  • 190–330 m² 26,3%
    5 nieruchomości
  • 730–740 m² 10,5%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 36 m² 259 m²
Cena za metr kwadratowy 11 806 zł/m² 3 151 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Trzebinia sięga 199 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 259 m² i 3 151 zł/m², a mieszkania wokół 36 m² i 11 806 zł/m².

Domy 5-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 4- i 3-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Trzebinia obejmują 10 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 478 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 8 083 zł. To o 6,3% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 478 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 8 083 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 10 2025
Ceny w ciągu roku +30,4% mediana
Od 2024 roku +30,4% mediana
Wobec mediany gminy +99,4% Trzebinia: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej +6,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Trzebinia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 478 500 zł, czyli 8 083 zł/m², w obserwowanym przedziale od 298 438 zł do 655 400 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 550 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 42% transakcji zawarto między 350 000 zł a 420 000 zł, a 11,1% przekroczyło 550 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 38,3% sprzedanych lokali ma od 48 do 58 m², a 11,1% przekracza 100 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Trzebinia: 240 000 zł) o 99,4%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 6,3%.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 400 000 zł (8 200 zł/m²) przy 5 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Trzebinia rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 10 478 500 zł +30,4% 8 083 zł/m²
2024 69 366 882 zł — 7 256 zł/m²
2019 1 50 000 zł — 597 zł/m²
2013 1 200 000 zł — 1 607 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Trzebinia (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 10
Mediana ceny 478 500 zł
Cena za m² 8 083 zł/m²
Mediana powierzchni 53,7 m²
Typowy przedział 298 438 –
655 400 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebinia

Rozkład obliczony na podstawie 81 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 220 000 zł 7,4%
220 000 – 350 000 zł 23,5%
350 000 – 420 000 zł 42%
420 000 – 550 000 zł 16%
Powyżej 550 000 zł 11,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Trzebinia

Rozkład ceny za m² na podstawie 81 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 300 zł/m² 11,1%
5 300 – 7 100 zł/m² 19,8%
7 100 – 7 300 zł/m² 33,3%
7 300 – 7 800 zł/m² 22,2%
Powyżej 7 800 zł/m² 13,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebinia

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 2,5%
30 – 48 m² 29,6%
48 – 58 m² 38,3%
58 – 100 m² 18,5%
Powyżej 100 m² 11,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Trzebinia (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 25,7% 224 216 zł 7 789 zł/m²
3 izby 45,9% 375 621 zł 7 173 zł/m²
4 izby 17,6% 422 313 zł 6 718 zł/m²
5 izb 5,4% 560 000 zł 5 283 zł/m²
6 izb i więcej 5,4% 635 000 zł 4 193 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Trzebinia

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Młoszowa 335 368 372 zł 46 zł/m²
Myślachowice 249 — 56 zł/m²
Bolęcin 246 — 41 zł/m²
Piła Kościelecka 196 — 65 zł/m²
Karniowice 123 — 22 zł/m²
Lgota 108 — 20 zł/m²
Dulowa 89 — 35 zł/m²
Płoki 74 — 43 zł/m²
Psary 67 — 11 zł/m²
Czyżówka 50 — 17 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Trzebinia: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 36 54 zł/m² 77 500 zł 1 194 m²
Grunty rolne 841 36 zł/m² 60 000 zł 1 600 m²
Grunty leśne 20 8,7 zł/m² 14 250 zł 1 665 m²
Wszystkie działki 1 209 40 zł/m² 63 000 zł 1 504 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebinia

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 181 10 0 119 52
2026 (do 17.08) 8 0 0 6 2
Razem 2010–2026 2 028 81 0 1 534 413

Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Trzebinia: 53,7 m², 3 izby, za 478 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Trzebinia?

Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebinia kosztują średnio około 733 367 zł, czyli około 3 460 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 199: 15 domów i 4 mieszkania oraz 180 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Trzebinia?

Ceny wahają się od około 144 500 zł do 2 300 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 212 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 259 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 36 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Trzebinia:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje36 m²425 000 zł
5 pokoi169 m²738 500 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Trzebinia?

Wynosi ona około 3 460 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 806 zł/m², a dla domów spada do 3 151 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebinia?

Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.