Mamy 34 nieruchomości na sprzedaż na terenie Trzebini, w cenach od 110 000 zł do 2 600 000 zł, przy średniej cenie 765 324 zł.
Ceny nieruchomości Trzebini według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Trzebini obejmują 86 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 235 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 4 929 zł. To o 47,8% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
235 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 929 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
86
2025
Ceny w ciągu roku
+13,1%
mediana
Od 2015 roku
+173,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-2,1%
Trzebinia: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej
-47,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Trzebini obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 235 000 zł, czyli 4 929 zł/m², w obserwowanym przedziale od 110 000 zł do 402 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 75 000 zł do 270 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,3% transakcji zawarto między 110 000 zł a 190 000 zł, a 11,1% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,3% sprzedanych lokali ma od 38 do 52 m², a 11,9% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,1% niższa od mediany gminy (Trzebinia: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 277 500 zł i 6 081 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 262 000 zł (5 262 zł/m²) przy 37 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Trzebini rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
277 500 zł |
+18,1% |
6 081 zł/m² |
| 2025 |
86 |
235 000 zł |
+13,1% |
4 929 zł/m² |
| 2024 |
85 |
207 857 zł |
+20,8% |
4 702 zł/m² |
| 2023 |
45 |
172 000 zł |
-4,4% |
4 286 zł/m² |
| 2022 |
62 |
180 000 zł |
+1,4% |
4 043 zł/m² |
| 2021 |
82 |
177 500 zł |
+8,9% |
3 831 zł/m² |
| 2020 |
51 |
163 000 zł |
+21,2% |
3 341 zł/m² |
| 2019 |
80 |
134 500 zł |
+24,5% |
2 907 zł/m² |
| 2018 |
85 |
108 000 zł |
+8% |
2 555 zł/m² |
| 2017 |
83 |
100 000 zł |
-4,8% |
2 568 zł/m² |
| 2016 |
83 |
105 000 zł |
+22,1% |
2 238 zł/m² |
| 2015 |
29 |
86 000 zł |
— |
2 279 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Trzebinia: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
86 |
| Mediana ceny |
235 000 zł |
| Cena za m² |
4 929 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,5 m² |
| Typowy przedział |
110 000 – 402 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Trzebini
Rozkład obliczony na podstawie 777 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 75 000 zł |
10% |
| 75 000 – 110 000 zł |
18,1% |
| 110 000 – 190 000 zł |
41,3% |
| 190 000 – 270 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 270 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Trzebini
Rozkład ceny za m² na podstawie 776 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
9,4% |
| 1 800 – 2 500 zł/m² |
18,4% |
| 2 500 – 4 200 zł/m² |
44,7% |
| 4 200 – 5 400 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Trzebini
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,1% |
| 32 – 38 m² |
19,7% |
| 38 – 52 m² |
40,3% |
| 52 – 64 m² |
18% |
| Powyżej 64 m² |
11,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Trzebinia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
33 975 zł |
2 249 zł/m² |
| 2 izby |
26,3% |
100 000 zł |
3 314 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
150 000 zł |
3 467 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
219 000 zł |
3 729 zł/m² |
| 5 izb |
1,8% |
215 000 zł |
3 343 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
285 000 zł |
2 356 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Trzebini
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Trzebinia |
620 |
170 000 zł |
67 zł/m² |
| Trzebionka |
427 |
120 000 zł |
43 zł/m² |
| Siersza |
383 |
135 000 zł |
30 zł/m² |
| Wodna |
319 |
128 000 zł |
27 zł/m² |
| Góry Luszowskie |
210 |
— |
45 zł/m² |
| Gaj |
75 |
— |
22 zł/m² |
Ceny działek na terenie Trzebini: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
45 |
56 zł/m² |
54 000 zł |
1 053 m² |
| Grunty rolne |
454 |
41 zł/m² |
60 000 zł |
1 430 m² |
| Wszystkie działki |
753 |
41 zł/m² |
60 000 zł |
1 386 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Trzebini
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
217 |
93 |
0 |
64 |
60 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
7 |
0 |
3 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
2 646 |
837 |
0 |
1 022 |
787 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Trzebini zamyka się między 110 000 zł a 402 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10% nieruchomości sprzedano poniżej 75 000 zł, a 11,1% powyżej 270 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Trzebini
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Trzebini?
Na zakup nieruchomości na terenie Trzebini trzeba przeznaczyć średnio 765 324 zł, czyli około 4 703 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 34: 25 domów i 9 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Trzebini?
Ceny wahają się od około 110 000 zł do 2 600 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Trzebini?
Średnia powierzchnia to około 163 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 206 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Trzebini:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 39 m² | 237 000 zł |
| 2 pokoje | 55 m² | 288 965 zł |
| 4 pokoje | 129 m² | 459 908 zł |
| 5 pokoi | 218 m² | 954 333 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Trzebini?
Wynosi ona około 4 703 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 698 zł/m², a dla domów spada do 4 550 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Trzebini?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 1-pokojowe mieszkanie.