Domy i mieszkania na sprzedaż Myślenicki

Odkryj 414 nieruchomości na sprzedaż w powiecie myślenickim. Ceny wahają się od 59 150 zł do 14 500 000 zł, a średnia cena to 1 085 325 zł.

Średnia cena 1 085 325 zł cena sprzedaży
Przedział cen 59 150–14 500 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 150 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 230 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

414 łącznie
67% domy
  • Mieszkania 33,1%
    137 nieruchomości
  • Domy 66,9%
    277 nieruchomości

Ile pokoi

414 łącznie
38% 5+ pokoi
  • 1 pokój 7,2%
    30 nieruchomości
  • 2 pokoje 9,9%
    41 nieruchomości
  • 3 pokoje 25,6%
    106 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,8%
    78 nieruchomości
  • 5+ pokoi 38,4%
    159 nieruchomości

Przedziały cenowe

414 łącznie
  • 55 000–500 000 zł 20,0%
    83 nieruchomości
  • 500 000–610 000 zł 21,7%
    90 nieruchomości
  • 615 000–875 000 zł 18,4%
    76 nieruchomości
  • 875 000–1 255 000 zł 20,0%
    83 nieruchomości
  • 1 265 000–14 505 000 zł 19,8%
    82 nieruchomości

Przedziały powierzchni

414 łącznie
  • 20–50 m² 22,0%
    91 nieruchomości
  • 50–110 m² 20,8%
    86 nieruchomości
  • 110–150 m² 19,1%
    79 nieruchomości
  • 150–210 m² 20,5%
    85 nieruchomości
  • 210–970 m² 17,6%
    73 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 197 m²
Cena za metr kwadratowy 9 832 zł/m² 6 875 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży powiatu myślenickiego obejmuje 414 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (67% całości): 277 domów i 137 mieszkań. Domy mają średnią powierzchnię 197 m² i cenę 6 875 zł/m²; mieszkania natomiast około 55 m² i 9 832 zł/m².

Domy 5-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 4- i 6-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość w powiecie myślenickim? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 410 462 zł — to mediana wyliczona z 202 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +105,2%.

Mediana ceny sprzedaży 410 462 zł 2025
Mediana ceny za m² 10 271 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 202 2025
Ceny w ciągu roku -10% mediana
Od 2010 roku +105,2% mediana
Wobec mediany województwa -32,7% małopolskie: 610 182 zł
Wobec mediany krajowej -8,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu myślenickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 410 462 zł, czyli 10 271 zł/m², w obserwowanym przedziale od 260 000 zł do 740 855 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 610 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 260 000 zł a 450 000 zł, a 9,9% przekroczyło 610 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 42 do 65 m², a 10,1% przekracza 84 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 32,7% niższa od mediany województwa (małopolskie: 610 182 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 8,8% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Siepraw — mediana 589 000 zł (6 612 zł/m², 32 transakcje od 2010 roku), dalej Myślenice z medianą 349 132 zł (6 868 zł/m²). Sułkowice: 300 000 zł (4 832 zł/m²). Na drugim biegunie Dobczyce ma najbardziej przystępną medianę: 247 396 zł (4 578 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 118 sprzedaży mieszkań, z medianą 517 540 zł i 10 677 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 484 943 zł (10 398 zł/m²) przy 212 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu myślenickiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 118 517 540 zł +26,1% 10 677 zł/m²
2025 202 410 462 zł -10% 10 271 zł/m²
2024 113 456 000 zł +0,2% 9 773 zł/m²
2023 151 455 000 zł +11,3% 7 588 zł/m²
2022 152 408 900 zł +31,9% 7 116 zł/m²
2021 103 310 000 zł +5,1% 5 646 zł/m²
2020 153 295 000 zł +5,6% 6 157 zł/m²
2019 59 279 441 zł +15,1% 5 020 zł/m²
2018 84 242 692 zł +10,3% 4 891 zł/m²
2017 37 220 000 zł -6,4% 3 862 zł/m²
2016 73 235 000 zł +11,9% 4 458 zł/m²
2015 31 210 000 zł +20% 4 482 zł/m²
2014 27 175 000 zł -17% 3 701 zł/m²
2013 46 210 949 zł +71,5% 4 196 zł/m²
2012 15 123 000 zł -24,1% 2 776 zł/m²
2011 21 162 000 zł -19% 3 156 zł/m²
2010 29 200 000 zł — 4 134 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Myślenicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 202
Mediana ceny 410 462 zł
Cena za m² 10 271 zł/m²
Mediana powierzchni 41,5 m²
Typowy przedział 260 000 –
740 855 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie myślenickim

Rozkład obliczony na podstawie 1 414 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 160 000 zł 9,3%
160 000 – 260 000 zł 20,1%
260 000 – 450 000 zł 42,4%
450 000 – 610 000 zł 18,4%
Powyżej 610 000 zł 9,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie myślenickim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 401 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 300 zł/m² 10,3%
3 300 – 4 800 zł/m² 18%
4 800 – 8 600 zł/m² 44,1%
8 600 – 11 000 zł/m² 16,1%
Powyżej 11 000 zł/m² 11,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie myślenickim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 9,1%
32 – 42 m² 18,6%
42 – 65 m² 44,6%
65 – 84 m² 17,7%
Powyżej 84 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Myślenicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 6,6% 262 500 zł 7 128 zł/m²
2 izby 26,4% 275 000 zł 6 715 zł/m²
3 izby 38,7% 300 000 zł 6 047 zł/m²
4 izby 20,1% 340 000 zł 5 250 zł/m²
5 izb 7% 454 500 zł 6 949 zł/m²
6 izb i więcej 1,2% 431 532 zł 4 515 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie myślenickim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Siepraw 32 589 000 zł 6 612 zł/m²
Myślenice 1 150 349 132 zł 6 868 zł/m²
Sułkowice 67 300 000 zł 4 832 zł/m²
Dobczyce 150 247 396 zł 4 578 zł/m²

Ceny działek w powiecie myślenickim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 5 224 60 zł/m² 98 200 zł 1 400 m²
Grunty rolne 5 509 20 zł/m² 30 000 zł 1 499 m²
Grunty leśne 345 6,4 zł/m² 19 500 zł 3 100 m²
Wszystkie działki 12 746 33 zł/m² 50 000 zł 1 500 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie myślenickim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Siepraw 902 59 zł/m² 110 000 zł
Myślenice 4 028 50 zł/m² 80 000 zł
Dobczyce 1 420 47 zł/m² 83 500 zł
Sułkowice 1 054 40 zł/m² 56 200 zł
Pcim 1 325 30 zł/m² 35 000 zł
Pcim 1 325 30 zł/m² 35 000 zł
Wiśniowa 820 25 zł/m² 41 288 zł
Raciechowice 665 19 zł/m² 45 000 zł
Tokarnia 1 305 18 zł/m² 17 000 zł
Lubień 1 238 17 zł/m² 15 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie myślenickim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 665 215 0 1 106 344
2026 (do 17.08) 642 125 0 387 130
Razem 2010–2026 18 918 1 638 0 14 280 3 000

Trajektorię cen powiatu myślenickiego widać w dłuższej perspektywie: 200 000 zł mediany w 2010 roku, 410 462 zł w 2025 roku, czyli +105,2%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 78,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie myślenickim?

Licz się ze średnią kwotą 1 085 325 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie myślenickim, czyli około 7 230 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie myślenickim?

Aktualna oferta to około 414 nieruchomości: 277 domów i 137 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 59 150 zł do 14 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie myślenickim?

Średnia powierzchnia to około 150 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 197 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu myślenickiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój32 m²330 714 zł
2 pokoje50 m²465 641 zł
3 pokoje67 m²582 456 zł
4 pokoje132 m²1 012 856 zł
5 pokoi208 m²1 661 319 zł
6 pokoi205 m²1 069 105 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 7 230 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 832 zł/m², a dla domów spada do 6 875 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie myślenickim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.