Domy i mieszkania na sprzedaż Siepraw

Kup nieruchomość na terenie Sieprawia: 26 domów w cenach od 362 202 zł do 2 490 000 zł, przy średniej cenie 1 245 854 zł.

Średnia cena 1 245 854 zł cena sprzedaży
Przedział cen 362 202–2 490 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 171 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 294 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

26 łącznie
96% domy
  • Mieszkania 3,8%
    1 nieruchomość
  • Domy 96,2%
    25 nieruchomości

Ile pokoi

26 łącznie
46% 5+ pokoi
  • 2 pokoje 3,8%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 19,2%
    5 nieruchomości
  • 4 pokoje 30,8%
    8 nieruchomości
  • 5+ pokoi 46,2%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

26 łącznie
  • 360 000–955 000 zł 23,1%
    6 nieruchomości
  • 970 000–1 105 000 zł 23,1%
    6 nieruchomości
  • 1 150 000–1 180 000 zł 15,4%
    4 nieruchomości
  • 1 250 000–1 500 000 zł 23,1%
    6 nieruchomości
  • 1 800 000–2 495 000 zł 15,4%
    4 nieruchomości

Przedziały powierzchni

26 łącznie
  • 30–150 m² 38,5%
    10 nieruchomości
  • 150–160 m² 19,2%
    5 nieruchomości
  • 160–170 m² 3,8%
    1 nieruchomość
  • 200–230 m² 30,8%
    8 nieruchomości
  • 280–410 m² 7,7%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 36 m² 176 m²
Cena za metr kwadratowy 10 061 zł/m² 7 271 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Sieprawia liczy 26 nieruchomości, w tym 25 domów i 1 mieszkanie: 96% oferty stanowią domy. Domy mają około 176 m² przy średniej cenie 7 271 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 36 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 10 061 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 5-pokojowe, a zaraz po nich opcje 4- i 3-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Sieprawia oscylowały w 2025 roku wokół 681 769 zł (mediana). To około 7 425 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 81,2% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 681 769 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 425 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 6 2025
Ceny w ciągu roku +86% mediana
Od 2022 roku +15,8% mediana
Wobec mediany powiatu +66,1% Myślenicki: 410 462 zł
Wobec mediany krajowej +51,5% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Sieprawia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 681 769 zł, czyli 7 425 zł/m², w obserwowanym przedziale od 654 727 zł do 757 854 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 350 000 zł do 770 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 46,9% transakcji zawarto między 470 000 zł a 680 000 zł, a 12,5% przekroczyło 770 000 zł.

Pod względem powierzchni 56,2% sprzedanych lokali ma od 82 do 90 m², a 9,4% przekracza 92 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Myślenicki: 410 462 zł) o 66,1%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 51,5%.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 695 230 zł (7 691 zł/m²) przy 10 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sieprawia rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 4 739 000 zł +8,4% 8 233 zł/m²
2025 6 681 769 zł +86% 7 425 zł/m²
2024 2 366 500 zł -24,4% 6 415 zł/m²
2023 13 485 000 zł -17,7% 5 870 zł/m²
2022 6 589 000 zł — 6 560 zł/m²
2020 1 220 000 zł — 3 170 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Siepraw: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 6
Mediana ceny 681 769 zł
Cena za m² 7 425 zł/m²
Mediana powierzchni 91,9 m²
Typowy przedział 654 727 –
757 854 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sieprawia

Rozkład obliczony na podstawie 32 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 350 000 zł 12,5%
350 000 – 470 000 zł 15,6%
470 000 – 680 000 zł 46,9%
680 000 – 770 000 zł 12,5%
Powyżej 770 000 zł 12,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sieprawia

Rozkład ceny za m² na podstawie 32 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 000 zł/m² 12,5%
4 000 – 5 800 zł/m² 15,6%
5 800 – 7 600 zł/m² 43,8%
7 600 – 8 300 zł/m² 15,6%
Powyżej 8 300 zł/m² 12,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sieprawia

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 70 m² 12,5%
70 – 82 m² 3,1%
82 – 90 m² 56,2%
90 – 92 m² 18,8%
Powyżej 92 m² 9,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Siepraw: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 14,3% 52 500 zł 931 zł/m²
4 izby 14,3% 403 000 zł 4 843 zł/m²
5 izb 71,4% 499 000 zł 15 340 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sieprawia

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Siepraw 575 356 500 zł 65 zł/m²
Zakliczyn 177 — 47 zł/m²
Czechówka 131 — 50 zł/m²
Łyczanka 52 — 67 zł/m²

Ceny działek na terenie Sieprawia: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 479 80 zł/m² 145 000 zł 1 653 m²
Grunty rolne 294 36 zł/m² 70 750 zł 1 960 m²
Grunty leśne 16 7,7 zł/m² 23 000 zł 3 200 m²
Wszystkie działki 902 59 zł/m² 110 000 zł 1 900 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sieprawia

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 88 6 0 61 21
2026 (do 17.08) 26 4 0 15 7
Razem 2010–2026 1 177 32 0 1 003 142

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Sieprawia zamyka się między 654 727 zł a 757 854 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 12,5% nieruchomości sprzedano poniżej 350 000 zł, a 12,5% powyżej 770 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Sieprawia?

Licz się ze średnią kwotą 1 245 854 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sieprawia, czyli około 7 294 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 26 nieruchomości: 25 domów i 1 mieszkanie.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 362 202 zł do 2 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Sieprawia?

Średnia powierzchnia to około 171 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 176 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 36 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sieprawia:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje172 m²813 600 zł
4 pokoje167 m²1 583 375 zł
5 pokoi175 m²1 313 333 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Sieprawia?

Średnio wychodzi około 7 294 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 061 zł/m², a dla domów spada do 7 271 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Sieprawia?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.