Mamy 103 nieruchomości na sprzedaż w powiecie kutnowskim, w cenach od 59 700 zł do 10 000 000 zł, przy średniej cenie 661 543 zł.
Ceny nieruchomości powiatu kutnowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania w powiecie kutnowskim wyniosła 299 545 zł w 2025 roku, na podstawie 403 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 14,5%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 600 zł.
Mediana ceny sprzedaży
299 545 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 600 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
403
2025
Ceny w ciągu roku
+14,5%
mediana
Od 2010 roku
+139,6%
mediana
Wobec mediany województwa
-12,8%
łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej
-33,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu kutnowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 299 545 zł, czyli 6 600 zł/m², w obserwowanym przedziale od 101 000 zł do 549 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 96 000 zł do 360 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 150 000 zł a 270 000 zł, a 10,7% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,8% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 10,7% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,8% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Kutno — mediana 220 000 zł (4 551 zł/m², 3 341 transakcji od 2010 roku), dalej Żychlin z medianą 117 750 zł (2 606 zł/m²). Kutno: 96 500 zł (2 269 zł/m²). Na drugim biegunie Krośniewice ma najbardziej przystępną medianę: 88 000 zł (2 005 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 141 sprzedaży mieszkań, z medianą 288 000 zł i 6 263 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 287 500 zł (6 440 zł/m²) przy 286 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu kutnowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
141 |
288 000 zł |
-3,9% |
6 263 zł/m² |
| 2025 |
403 |
299 545 zł |
+14,5% |
6 600 zł/m² |
| 2024 |
327 |
261 580 zł |
-2,3% |
5 867 zł/m² |
| 2023 |
391 |
267 750 zł |
+10,9% |
5 962 zł/m² |
| 2022 |
289 |
241 336 zł |
+1% |
5 133 zł/m² |
| 2021 |
362 |
238 861 zł |
+6% |
5 033 zł/m² |
| 2020 |
199 |
225 423 zł |
+19,9% |
4 200 zł/m² |
| 2019 |
210 |
188 000 zł |
-1,1% |
3 700 zł/m² |
| 2018 |
231 |
190 000 zł |
+35,7% |
3 765 zł/m² |
| 2017 |
160 |
140 000 zł |
-10,8% |
3 171 zł/m² |
| 2016 |
208 |
157 000 zł |
+20,8% |
3 226 zł/m² |
| 2015 |
163 |
130 000 zł |
+4,8% |
2 962 zł/m² |
| 2014 |
130 |
124 000 zł |
-9,8% |
2 999 zł/m² |
| 2013 |
128 |
137 500 zł |
-0,7% |
2 861 zł/m² |
| 2012 |
146 |
138 500 zł |
+2,6% |
2 972 zł/m² |
| 2011 |
127 |
135 000 zł |
+8% |
2 872 zł/m² |
| 2010 |
118 |
125 000 zł |
— |
2 668 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kutnowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
403 |
| Mediana ceny |
299 545 zł |
| Cena za m² |
6 600 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,6 m² |
| Typowy przedział |
101 000 – 549 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie kutnowskim
Rozkład obliczony na podstawie 3 733 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 96 000 zł |
10% |
| 96 000 – 150 000 zł |
18,1% |
| 150 000 – 270 000 zł |
43% |
| 270 000 – 360 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie kutnowskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 732 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,2% |
| 2 400 – 3 200 zł/m² |
17,3% |
| 3 200 – 5 600 zł/m² |
44,1% |
| 5 600 – 6 900 zł/m² |
19% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie kutnowskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
6,1% |
| 32 – 39 m² |
19,9% |
| 39 – 58 m² |
47,8% |
| 58 – 65 m² |
15,4% |
| Powyżej 65 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kutnowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,2% |
152 987 zł |
4 992 zł/m² |
| 2 izby |
25,5% |
215 812 zł |
4 981 zł/m² |
| 3 izby |
45,9% |
200 000 zł |
4 783 zł/m² |
| 4 izby |
20,9% |
222 709 zł |
4 166 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
215 000 zł |
3 899 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
247 000 zł |
2 765 zł/m² |
Mediana ceny według gmin w powiecie kutnowskim
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Kutno |
3 341 |
220 000 zł |
4 551 zł/m² |
| Żychlin |
174 |
117 750 zł |
2 606 zł/m² |
| Kutno |
20 |
96 500 zł |
2 269 zł/m² |
| Strzelce |
33 |
93 000 zł |
2 356 zł/m² |
| Krośniewice |
133 |
88 000 zł |
2 005 zł/m² |
Ceny działek w powiecie kutnowskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
2 056 |
50 zł/m² |
69 422 zł |
1 309 m² |
| Grunty rolne |
3 270 |
3,6 zł/m² |
63 200 zł |
18 800 m² |
| Grunty leśne |
15 |
5,9 zł/m² |
80 000 zł |
10 400 m² |
| Wszystkie działki |
5 539 |
5,9 zł/m² |
65 000 zł |
6 781 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie kutnowskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Kutno |
1 000 |
83 zł/m² |
94 605 zł |
| Kutno |
1 046 |
16 zł/m² |
58 000 zł |
| Strzelce |
358 |
5,3 zł/m² |
67 090 zł |
| Oporów |
292 |
4,8 zł/m² |
101 000 zł |
| Żychlin |
494 |
4,6 zł/m² |
50 000 zł |
| Krzyżanów |
559 |
4,2 zł/m² |
50 000 zł |
| Bedlno |
492 |
3,8 zł/m² |
60 000 zł |
| Łanięta |
204 |
3,4 zł/m² |
79 500 zł |
| Dąbrowice |
212 |
3,1 zł/m² |
70 000 zł |
| Nowe Ostrowy |
313 |
2,9 zł/m² |
40 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie kutnowskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 154 |
436 |
0 |
437 |
281 |
| 2026 (do 17.08) |
457 |
156 |
0 |
172 |
129 |
| Razem 2010–2026 |
14 415 |
4 010 |
0 |
6 380 |
4 025 |
W porównaniu z medianą województwa (łódzkie: 343 705 zł) ceny powiatu kutnowskiego są o 12,8% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -33,4%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +139,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie kutnowskim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie kutnowskim?
Licz się ze średnią kwotą 661 543 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie kutnowskim, czyli około 3 745 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie kutnowskim?
Obecnie dostępnych ofert: 103: 65 domów i 38 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie kutnowskim?
Znajdziesz tu oferty od 59 700 zł do 10 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie kutnowskim?
Średnio mają około 177 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 250 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu kutnowskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 75 m² | 159 250 zł |
| 2 pokoje | 55 m² | 312 599 zł |
| 3 pokoje | 258 m² | 427 903 zł |
| 4 pokoje | 130 m² | 496 244 zł |
| 5 pokoi | 149 m² | 589 231 zł |
| 6 pokoi | 198 m² | 839 625 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie kutnowskim?
Wynosi ona około 3 745 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 181 zł/m², a dla domów spada do 3 458 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie kutnowskim?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.