Znajdź swoją nieruchomość w powiecie gostynińskim: 45 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 62 000 zł do 2 950 000 zł, średnio 715 378 zł.
Ceny nieruchomości powiatu gostynińskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie gostynińskim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 332 540 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 104 000 zł a 489 803 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
332 540 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 500 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
49
2025
Ceny w ciągu roku
+6,6%
mediana
Od 2021 roku
+118,8%
mediana
Wobec mediany województwa
-50%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
-26,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu gostynińskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 332 540 zł, czyli 6 500 zł/m², w obserwowanym przedziale od 104 000 zł do 489 803 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 430 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 210 000 zł a 340 000 zł, a 10,3% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 62 m², a 10,7% przekracza 69 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 50% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 52 sprzedaże mieszkań, z medianą 278 294 zł i 7 371 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 316 290 zł (6 621 zł/m²) przy 89 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu gostynińskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
52 |
278 294 zł |
-16,3% |
7 371 zł/m² |
| 2025 |
49 |
332 540 zł |
+6,6% |
6 500 zł/m² |
| 2024 |
47 |
312 000 zł |
+6,7% |
6 100 zł/m² |
| 2023 |
73 |
292 325 zł |
+18,8% |
5 500 zł/m² |
| 2022 |
45 |
246 000 zł |
+61,8% |
5 104 zł/m² |
| 2021 |
33 |
152 000 zł |
+204% |
3 553 zł/m² |
| 2020 |
1 |
50 000 zł |
— |
1 295 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gostyniński: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
49 |
| Mediana ceny |
332 540 zł |
| Cena za m² |
6 500 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,9 m² |
| Typowy przedział |
104 000 – 489 803 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie gostynińskim
Rozkład obliczony na podstawie 300 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,3% |
| 110 000 – 210 000 zł |
19% |
| 210 000 – 340 000 zł |
43,3% |
| 340 000 – 430 000 zł |
18% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie gostynińskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 299 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
10,7% |
| 2 500 – 4 500 zł/m² |
17,7% |
| 4 500 – 6 200 zł/m² |
37,1% |
| 6 200 – 7 400 zł/m² |
24,4% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie gostynińskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10% |
| 34 – 44 m² |
16,4% |
| 44 – 62 m² |
47,8% |
| 62 – 69 m² |
15,1% |
| Powyżej 69 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gostyniński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
120 000 zł |
4 298 zł/m² |
| 2 izby |
15,7% |
209 988 zł |
22 177 zł/m² |
| 3 izby |
57,7% |
300 000 zł |
8 595 zł/m² |
| 4 izby |
19,2% |
295 000 zł |
5 089 zł/m² |
| 5 izb |
4,9% |
305 000 zł |
4 628 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
227 911 zł |
1 776 zł/m² |
Ceny działek w powiecie gostynińskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
87 |
51 zł/m² |
70 000 zł |
1 452 m² |
| Grunty rolne |
1 129 |
15 zł/m² |
65 000 zł |
3 356 m² |
| Grunty leśne |
40 |
6,2 zł/m² |
54 500 zł |
8 300 m² |
| Wszystkie działki |
1 286 |
17 zł/m² |
63 000 zł |
3 133 m² |
Ceny gruntu według gmin w powiecie gostynińskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Gostynin |
150 |
59 zł/m² |
77 000 zł |
| Gostynin |
725 |
25 zł/m² |
61 000 zł |
| Szczawin Kościelny |
158 |
6,2 zł/m² |
55 000 zł |
| Sanniki |
163 |
5,5 zł/m² |
54 726 zł |
| Pacyna |
90 |
5,2 zł/m² |
100 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie gostynińskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
429 |
49 |
0 |
275 |
105 |
| 2026 (do 17.08) |
316 |
52 |
0 |
196 |
68 |
| Razem 2010–2026 |
2 600 |
304 |
0 |
1 714 |
582 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 332 540 zł (6 500 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (57,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie gostynińskim: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie gostynińskim?
Licz się ze średnią kwotą 715 378 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie gostynińskim, czyli około 4 533 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie gostynińskim?
Aktualna oferta to około 45 nieruchomości: 29 domów i 16 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie gostynińskim?
Oferty zaczynają się od 62 000 zł i sięgają 2 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie gostynińskim?
Średnio mają około 158 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 209 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu gostynińskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 75 m² | 369 000 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 504 200 zł |
| 4 pokoje | 115 m² | 501 000 zł |
| 6 pokoi | 336 m² | 780 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie gostynińskim?
Wynosi ona około 4 533 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 031 zł/m², a dla domów spada do 4 276 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu gostynińskiego?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.