Domy i mieszkania na sprzedaż Sochaczewski

Odkryj 203 nieruchomości na sprzedaż w powiecie sochaczewskim. Ceny wahają się od 88 000 zł do 9 770 000 zł, a średnia cena to 975 356 zł.

Średnia cena 975 356 zł cena sprzedaży
Przedział cen 88 000–9 770 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 144 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 787 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

203 łącznie
75% domy
  • Mieszkania 25,1%
    51 nieruchomości
  • Domy 74,9%
    152 nieruchomości

Ile pokoi

203 łącznie
41% 5+ pokoi
  • 1 pokój 6,9%
    14 nieruchomości
  • 2 pokoje 15,3%
    31 nieruchomości
  • 3 pokoje 10,3%
    21 nieruchomości
  • 4 pokoje 26,6%
    54 nieruchomości
  • 5+ pokoi 40,9%
    83 nieruchomości

Przedziały cenowe

203 łącznie
  • 85 000–430 000 zł 20,2%
    41 nieruchomości
  • 440 000–650 000 zł 20,2%
    41 nieruchomości
  • 650 000–880 000 zł 19,7%
    40 nieruchomości
  • 895 000–1 220 000 zł 20,2%
    41 nieruchomości
  • 1 250 000–9 775 000 zł 19,7%
    40 nieruchomości

Przedziały powierzchni

203 łącznie
  • 20–70 m² 24,1%
    49 nieruchomości
  • 70–110 m² 16,7%
    34 nieruchomości
  • 110–150 m² 23,6%
    48 nieruchomości
  • 150–200 m² 16,3%
    33 nieruchomości
  • 200–610 m² 19,2%
    39 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 54 m² 174 m²
Cena za metr kwadratowy 8 614 zł/m² 6 597 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie sochaczewskim to 203 nieruchomości: 152 domy i 51 mieszkań. Domy stanowią 75% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 174 m² (6 597 zł/m²), a mieszkania około 54 m² (8 614 zł/m²).

Domy 4-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 5- i 6-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży w powiecie sochaczewskim wyniosła 410 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (mazowieckie) mediana to 665 000 zł. Zmiana roczna: +26%.

Mediana ceny sprzedaży 410 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 8 579 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 491 2025
Ceny w ciągu roku +26% mediana
Od 2021 roku +66,7% mediana
Wobec mediany województwa -38,3% mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej -8,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu sochaczewskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 410 000 zł, czyli 8 579 zł/m², w obserwowanym przedziale od 200 000 zł do 609 974 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 550 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,8% transakcji zawarto między 270 000 zł a 410 000 zł, a 9,8% przekroczyło 550 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 39 do 57 m², a 10,1% przekracza 70 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 38,3% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 8,9% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Teresin — mediana 334 452 zł (7 808 zł/m², 156 transakcji od 2010 roku), dalej Sochaczew z medianą 331 888 zł (7 150 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 139 sprzedaży mieszkań, z medianą 330 397 zł i 7 935 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 376 572 zł (8 652 zł/m²) przy 316 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu sochaczewskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 139 330 397 zł -19,4% 7 935 zł/m²
2025 491 410 000 zł +26% 8 579 zł/m²
2024 262 325 272 zł +4,3% 7 345 zł/m²
2023 255 312 000 zł +22,2% 6 583 zł/m²
2022 190 255 402 zł +3,8% 5 736 zł/m²
2021 92 246 000 zł — 5 034 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Sochaczewski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 491
Mediana ceny 410 000 zł
Cena za m² 8 579 zł/m²
Mediana powierzchni 48,1 m²
Typowy przedział 200 000 –
609 974 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie sochaczewskim

Rozkład obliczony na podstawie 1 429 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 190 000 zł 9,7%
190 000 – 270 000 zł 18,3%
270 000 – 410 000 zł 42,8%
410 000 – 550 000 zł 19,4%
Powyżej 550 000 zł 9,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie sochaczewskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 429 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 600 zł/m² 10,4%
4 600 – 6 000 zł/m² 18,9%
6 000 – 8 300 zł/m² 42,5%
8 300 – 9 800 zł/m² 18,5%
Powyżej 9 800 zł/m² 9,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie sochaczewskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 8,9%
33 – 39 m² 19%
39 – 57 m² 44,2%
57 – 70 m² 17,8%
Powyżej 70 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Sochaczewski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 5% 214 111 zł 7 136 zł/m²
2 izby 34,1% 296 599 zł 11 435 zł/m²
3 izby 40,4% 359 310 zł 8 586 zł/m²
4 izby 14,4% 390 000 zł 10 477 zł/m²
5 izb 5,5% 500 000 zł 5 789 zł/m²
6 izb i więcej 0,6% 641 000 zł 5 849 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie sochaczewskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Teresin 156 334 452 zł 7 808 zł/m²
Sochaczew 1 238 331 888 zł 7 150 zł/m²

Ceny działek w powiecie sochaczewskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 595 85 zł/m² 114 000 zł 1 200 m²
Grunty rolne 1 916 36 zł/m² 100 000 zł 3 000 m²
Grunty leśne 36 8,3 zł/m² 133 468 zł 7 195 m²
Wszystkie działki 2 708 50 zł/m² 100 750 zł 2 000 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie sochaczewskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Sochaczew 236 111 zł/m² 120 381 zł
Teresin 645 74 zł/m² 133 000 zł
Sochaczew 594 72 zł/m² 112 650 zł
Młodzieszyn 315 33 zł/m² 80 000 zł
Nowa Sucha 323 33 zł/m² 95 333 zł
Młodzieszyn 315 33 zł/m² 80 000 zł
Nowa Sucha 323 33 zł/m² 95 333 zł
Brochów 267 30 zł/m² 90 000 zł
Iłów 198 8,1 zł/m² 64 362 zł
Rybno 133 7,1 zł/m² 95 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie sochaczewskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 513 558 0 662 293
2026 (do 17.08) 633 155 0 340 138
Razem 2010–2026 5 783 1 608 0 2 962 1 213

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie sochaczewskim zamyka się między 200 000 zł a 609 974 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,7% nieruchomości sprzedano poniżej 190 000 zł, a 9,8% powyżej 550 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie sochaczewskim?

Nieruchomości w powiecie sochaczewskim kosztują średnio około 975 356 zł, czyli około 6 787 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 203 nieruchomości: 152 domy i 51 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 88 000 zł do 9 770 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie sochaczewskim?

Średnia powierzchnia to około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 174 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu sochaczewskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój35 m²301 927 zł
2 pokoje54 m²403 487 zł
3 pokoje100 m²713 846 zł
4 pokoje138 m²849 325 zł
5 pokoi156 m²1 074 232 zł
6 pokoi217 m²1 482 390 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie sochaczewskim?

Wynosi ona około 6 787 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 614 zł/m², a dla domów spada do 6 597 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie sochaczewskim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.