Domy i mieszkania na sprzedaż Rawski

Kup nieruchomość w powiecie rawskim: 29 nieruchomości w cenach od 350 000 zł do 1 680 000 zł, przy średniej cenie 620 802 zł.

Średnia cena 620 802 zł cena sprzedaży
Przedział cen 350 000–1 680 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 111 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 575 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

29 łącznie
62% mieszkania
  • Mieszkania 62,1%
    18 nieruchomości
  • Domy 37,9%
    11 nieruchomości

Ile pokoi

29 łącznie
48% 2 pokoje
  • 1 pokój 6,9%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 48,3%
    14 nieruchomości
  • 3 pokoje 6,9%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 17,2%
    5 nieruchomości
  • 5+ pokoi 20,7%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

29 łącznie
  • 350 000–440 000 zł 27,6%
    8 nieruchomości
  • 445 000–485 000 zł 13,8%
    4 nieruchomości
  • 490 000–505 000 zł 20,7%
    6 nieruchomości
  • 505 000–690 000 zł 20,7%
    6 nieruchomości
  • 950 000–1 685 000 zł 17,2%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

29 łącznie
  • 30–50 m² 27,6%
    8 nieruchomości
  • 50–60 m² 24,1%
    7 nieruchomości
  • 70–80 m² 10,3%
    3 nieruchomości
  • 90–160 m² 20,7%
    6 nieruchomości
  • 220–360 m² 17,2%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 53 m² 207 m²
Cena za metr kwadratowy 9 180 zł/m² 4 080 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży powiatu rawskiego obejmuje 29 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (62% całości): 18 mieszkań i 11 domów. Mieszkania mają średnią powierzchnię 53 m² i cenę 9 180 zł/m²; domy natomiast około 207 m² i 4 080 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 4- i 3-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży w powiecie rawskim wyniosła 340 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (łódzkie) mediana to 343 705 zł. Zmiana roczna: -0,4%.

Mediana ceny sprzedaży 340 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 432 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 42 2025
Ceny w ciągu roku -0,4% mediana
Od 2015 roku +290,8% mediana
Wobec mediany województwa -1,1% łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej -24,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu rawskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 340 000 zł, czyli 7 432 zł/m², w obserwowanym przedziale od 125 250 zł do 532 600 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 420 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 200 000 zł a 340 000 zł, a 10,8% przekroczyło 420 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,4% sprzedanych lokali ma od 43 do 58 m², a 9,8% przekracza 66 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,1% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 24,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Rawa Mazowiecka — mediana 288 651 zł (5 585 zł/m², 491 transakcji od 2010 roku), dalej Biała Rawska z medianą 190 000 zł (3 752 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 387 500 zł i 7 855 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 390 000 zł (8 011 zł/m²) przy 31 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu rawskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 16 387 500 zł +14% 7 855 zł/m²
2025 42 340 000 zł -0,4% 7 432 zł/m²
2024 144 341 218 zł +21% 6 957 zł/m²
2023 42 282 000 zł -6,1% 5 789 zł/m²
2022 117 300 445 zł +33,5% 5 198 zł/m²
2021 68 225 000 zł +3,9% 5 072 zł/m²
2020 36 216 500 zł +8,2% 4 519 zł/m²
2019 55 200 000 zł +14,3% 4 153 zł/m²
2018 29 175 000 zł +29,6% 3 750 zł/m²
2017 21 135 000 zł -3,6% 3 000 zł/m²
2016 11 140 000 zł +60,9% 2 905 zł/m²
2015 5 87 000 zł +2,4% 1 812 zł/m²
2014 2 85 000 zł — 1 416 zł/m²
2011 1 160 000 zł +88,2% 3 166 zł/m²
2010 1 85 000 zł — 20 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Rawski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 42
Mediana ceny 340 000 zł
Cena za m² 7 432 zł/m²
Mediana powierzchni 48,2 m²
Typowy przedział 125 250 –
532 600 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie rawskim

Rozkład obliczony na podstawie 590 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 9,7%
120 000 – 200 000 zł 16,1%
200 000 – 340 000 zł 45,4%
340 000 – 420 000 zł 18%
Powyżej 420 000 zł 10,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie rawskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 590 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 800 zł/m² 10%
2 800 – 4 400 zł/m² 18,1%
4 400 – 6 600 zł/m² 43,6%
6 600 – 7 600 zł/m² 18,8%
Powyżej 7 600 zł/m² 9,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie rawskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 10,2%
36 – 43 m² 15,9%
43 – 58 m² 46,4%
58 – 66 m² 17,6%
Powyżej 66 m² 9,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Rawski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,6% 145 000 zł 5 784 zł/m²
2 izby 22,4% 216 073 zł 6 055 zł/m²
3 izby 43,1% 255 000 zł 5 228 zł/m²
4 izby 22,4% 247 500 zł 4 874 zł/m²
5 izb 7,7% 245 000 zł 4 903 zł/m²
6 izb i więcej 2,8% 249 000 zł 5 098 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie rawskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Rawa Mazowiecka 491 288 651 zł 5 585 zł/m²
Biała Rawska 73 190 000 zł 3 752 zł/m²

Ceny działek w powiecie rawskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 938 15 zł/m² 82 800 zł 3 894 m²
Grunty rolne 2 693 4,2 zł/m² 45 000 zł 10 000 m²
Grunty leśne 48 4,9 zł/m² 37 500 zł 8 200 m²
Wszystkie działki 4 044 5,6 zł/m² 55 000 zł 7 900 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie rawskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Rawa Mazowiecka 287 106 zł/m² 124 000 zł
Rawa Mazowiecka 1 017 9,4 zł/m² 63 000 zł
Biała Rawska 1 159 5,4 zł/m² 51 600 zł
Sadkowice 727 4,8 zł/m² 50 000 zł
Cielądz 550 3,7 zł/m² 40 000 zł
Rawa Mazowiecka 1 017 9,4 zł/m² 63 000 zł
Biała Rawska 1 159 5,4 zł/m² 51 600 zł
Sadkowice 727 4,8 zł/m² 50 000 zł
Cielądz 550 3,7 zł/m² 40 000 zł
Regnów 305 3,5 zł/m² 35 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie rawskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 519 54 0 361 104
2026 (do 17.08) 183 16 0 133 34
Razem 2010–2026 6 702 700 0 4 422 1 580

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 340 000 zł (7 432 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (43,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie rawskim?

Nieruchomości w powiecie rawskim kosztują średnio około 620 802 zł, czyli około 5 575 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie rawskim?

Obecnie dostępnych ofert: 29: 18 mieszkań i 11 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 350 000 zł do 1 680 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 111 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 207 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu rawskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje54 m²455 595 zł
4 pokoje106 m²589 872 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 5 575 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 180 zł/m², a dla domów spada do 4 080 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie rawskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.