Domy i mieszkania na sprzedaż Piaseczyński

Mamy 2 789 nieruchomości na sprzedaż w powiecie piaseczyńskim, w cenach od 198 000 zł do 19 900 000 zł, przy średniej cenie 1 877 632 zł.

Średnia cena 1 877 632 zł cena sprzedaży
Przedział cen 198 000–19 900 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 186 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 104 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

2 789 łącznie
63% domy
  • Mieszkania 36,0%
    1 004 nieruchomości
  • Domy 62,7%
    1 750 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 1,3%
    35 nieruchomości

Ile pokoi

2 754 łącznie
49% 5+ pokoi
  • 1 pokój 4,4%
    122 nieruchomości
  • 2 pokoje 13,4%
    368 nieruchomości
  • 3 pokoje 14,9%
    410 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,5%
    509 nieruchomości
  • 5+ pokoi 48,8%
    1 345 nieruchomości

Przedziały cenowe

2 754 łącznie
  • 195 000–730 000 zł 20,3%
    559 nieruchomości
  • 730 000–1 000 000 zł 20,6%
    566 nieruchomości
  • 1 000 000–1 485 000 zł 19,2%
    528 nieruchomości
  • 1 485 000–2 500 000 zł 20,3%
    558 nieruchomości
  • 2 500 000–19 905 000 zł 19,7%
    543 nieruchomości

Przedziały powierzchni

2 754 łącznie
  • 0–70 m² 25,8%
    710 nieruchomości
  • 70–110 m² 15,3%
    422 nieruchomości
  • 110–180 m² 21,9%
    602 nieruchomości
  • 180–270 m² 18,5%
    509 nieruchomości
  • 270–5 950 m² 18,6%
    511 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 70 m² 252 m²
Cena za metr kwadratowy 11 038 zł/m² 9 956 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie piaseczyńskim to 2 789 nieruchomości: 1 750 domów i 1 004 mieszkania oraz 35 innych nieruchomości. Domy stanowią 64% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 252 m² (9 956 zł/m²), a mieszkania około 70 m² (11 038 zł/m²).

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 5-pokojowe, a dalej opcje 6- i 4-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla powiatu piaseczyńskiego obejmują 2 511 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 615 001 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 10 005 zł. To o 36,7% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 615 001 zł 2025
Mediana ceny za m² 10 005 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 2 511 2025
Ceny w ciągu roku +4% mediana
Od 2023 roku -7,3% mediana
Wobec mediany województwa -7,5% mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej +36,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu piaseczyńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 615 001 zł, czyli 10 005 zł/m², w obserwowanym przedziale od 329 500 zł do 1 350 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 390 000 zł do 1 100 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 500 000 zł a 800 000 zł, a 11,3% przekroczyło 1 100 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 50 do 86 m², a 10% przekracza 120 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,5% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 36,7%.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Konstancin-Jeziorna — mediana 1 250 500 zł (12 577 zł/m², 280 transakcji od 2010 roku), dalej Prażmów z medianą 680 924 zł (7 720 zł/m²). Piaseczno: 671 000 zł (11 081 zł/m²). Na drugim biegunie Góra Kalwaria ma najbardziej przystępną medianę: 440 475 zł (7 669 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 1 222 sprzedaże mieszkań, z medianą 662 319 zł i 10 470 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 646 281 zł (10 439 zł/m²) przy 2 378 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu piaseczyńskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 222 662 319 zł +7,7% 10 470 zł/m²
2025 2 511 615 001 zł +4% 10 005 zł/m²
2024 1 164 591 420 zł -10,9% 9 247 zł/m²
2023 26 663 500 zł — 7 840 zł/m²
2021 1 545 000 zł — 4 070 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Piaseczyński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 2 511
Mediana ceny 615 001 zł
Cena za m² 10 005 zł/m²
Mediana powierzchni 62,6 m²
Typowy przedział 329 500 –
1 350 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie piaseczyńskim

Rozkład obliczony na podstawie 4 924 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 390 000 zł 10,2%
390 000 – 500 000 zł 17,7%
500 000 – 800 000 zł 44,7%
800 000 – 1 100 000 zł 16%
Powyżej 1 100 000 zł 11,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie piaseczyńskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 4 921 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 700 zł/m² 9,9%
6 700 – 8 300 zł/m² 17,8%
8 300 – 12 000 zł/m² 49%
12 000 – 14 000 zł/m² 14,4%
Powyżej 14 000 zł/m² 8,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie piaseczyńskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 39 m² 10,1%
39 – 50 m² 17,8%
50 – 86 m² 44,4%
86 – 120 m² 17,8%
Powyżej 120 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Piaseczyński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,5% 359 000 zł 10 089 zł/m²
2 izby 25% 483 250 zł 12 298 zł/m²
3 izby 32,5% 584 492 zł 10 348 zł/m²
4 izby 19,7% 739 000 zł 9 568 zł/m²
5 izb 13,7% 950 200 zł 9 378 zł/m²
6 izb i więcej 5,6% 1 049 000 zł 9 186 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie piaseczyńskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Konstancin-Jeziorna 280 1 250 500 zł 12 577 zł/m²
Prażmów 199 680 924 zł 7 720 zł/m²
Piaseczno 1 415 671 000 zł 11 081 zł/m²
Lesznowola 2 132 627 752 zł 10 151 zł/m²
Tarczyn 447 461 900 zł 8 350 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie piaseczyńskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Góra Kalwaria 443 440 475 zł 7 669 zł/m²
Tarczyn 447 461 900 zł 8 350 zł/m²
Lesznowola 2 132 627 752 zł 10 151 zł/m²
Piaseczno 1 415 671 000 zł 11 081 zł/m²
Prażmów 199 680 924 zł 7 720 zł/m²

Ceny działek w powiecie piaseczyńskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 267 250 zł/m² 375 000 zł 1 414 m²
Grunty rolne 288 60 zł/m² 199 000 zł 4 797 m²
Grunty leśne 45 39 zł/m² 100 000 zł 3 479 m²
Wszystkie działki 1 633 208 zł/m² 345 000 zł 1 539 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie piaseczyńskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Lesznowola 261 357 zł/m² 627 000 zł
Konstancin-Jeziorna 163 348 zł/m² 640 000 zł
Piaseczno 474 300 zł/m² 400 000 zł
Góra Kalwaria 297 132 zł/m² 220 000 zł
Prażmów 265 126 zł/m² 183 750 zł
Konstancin-Jeziorna 163 348 zł/m² 640 000 zł
Piaseczno 474 300 zł/m² 400 000 zł
Góra Kalwaria 297 132 zł/m² 220 000 zł
Prażmów 265 126 zł/m² 183 750 zł
Tarczyn 174 119 zł/m² 250 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie piaseczyńskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 5 502 2 781 0 1 539 1 182
2026 (do 17.08) 2 721 1 370 0 789 562
Razem 2010–2026 29 777 14 847 0 8 156 6 774

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie piaseczyńskim zamyka się między 329 500 zł a 1 350 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,2% nieruchomości sprzedano poniżej 390 000 zł, a 11,3% powyżej 1 100 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie piaseczyńskim?

Na zakup nieruchomości w powiecie piaseczyńskim trzeba przeznaczyć średnio 1 877 632 zł, czyli około 10 104 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 2 789 nieruchomości: 1 750 domów i 1 004 mieszkania oraz 35 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen w powiecie piaseczyńskim?

Ceny wahają się od około 198 000 zł do 19 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie piaseczyńskim?

Średnio mają około 186 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 252 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 70 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu piaseczyńskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój32 m²461 715 zł
2 pokoje77 m²654 648 zł
3 pokoje87 m²833 854 zł
4 pokoje122 m²1 218 778 zł
5 pokoi192 m²1 972 569 zł
6 pokoi258 m²2 693 777 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie piaseczyńskim?

Wynosi ona około 10 104 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 038 zł/m², a dla domów spada do 9 956 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu piaseczyńskiego?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.