Odkryj 63 domy na sprzedaż w powiecie kozienickim. Ceny wahają się od 81 750 zł do 2 400 000 zł, a średnia cena to 795 825 zł.
Ceny nieruchomości powiatu kozienickiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny powiatu kozienickiego oscylowały w 2025 roku wokół 287 500 zł (mediana). To około 6 004 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 14,3% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
287 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 004 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
80
2025
Ceny w ciągu roku
+6,6%
mediana
Od 2019 roku
+79,7%
mediana
Wobec mediany województwa
-56,8%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
-36,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu kozienickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 287 500 zł, czyli 6 004 zł/m², w obserwowanym przedziale od 135 700 zł do 430 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 160 000 zł a 280 000 zł, a 9,9% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 57 m², a 10,4% przekracza 65 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 56,8% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 36,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 55 sprzedaży mieszkań, z medianą 340 160 zł i 6 513 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (6 112 zł/m²) przy 83 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu kozienickiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
55 |
340 160 zł |
+18,3% |
6 513 zł/m² |
| 2025 |
80 |
287 500 zł |
+6,6% |
6 004 zł/m² |
| 2024 |
100 |
269 750 zł |
+6,2% |
5 453 zł/m² |
| 2023 |
92 |
254 000 zł |
+16,5% |
5 471 zł/m² |
| 2022 |
81 |
218 000 zł |
+24,6% |
4 681 zł/m² |
| 2021 |
97 |
175 000 zł |
-2,8% |
3 660 zł/m² |
| 2020 |
105 |
180 000 zł |
+12,5% |
3 587 zł/m² |
| 2019 |
99 |
160 000 zł |
— |
3 258 zł/m² |
| 2013 |
1 |
60 863 zł |
— |
2 705 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kozienicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
80 |
| Mediana ceny |
287 500 zł |
| Cena za m² |
6 004 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² |
| Typowy przedział |
135 700 – 430 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie kozienickim
Rozkład obliczony na podstawie 710 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,9% |
| 110 000 – 160 000 zł |
15,5% |
| 160 000 – 280 000 zł |
43,9% |
| 280 000 – 360 000 zł |
20,8% |
| Powyżej 360 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie kozienickim
Rozkład ceny za m² na podstawie 710 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 800 zł/m² |
10% |
| 2 800 – 3 600 zł/m² |
17,2% |
| 3 600 – 5 700 zł/m² |
45,1% |
| 5 700 – 6 900 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie kozienickim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,9% |
| 35 – 44 m² |
18,5% |
| 44 – 57 m² |
44,4% |
| 57 – 65 m² |
16,9% |
| Powyżej 65 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kozienicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
41 500 zł |
3 466 zł/m² |
| 2 izby |
17,1% |
167 500 zł |
5 173 zł/m² |
| 3 izby |
49,9% |
200 000 zł |
4 576 zł/m² |
| 4 izby |
26,5% |
285 000 zł |
4 820 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
313 454 zł |
4 479 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
190 000 zł |
3 654 zł/m² |
Ceny działek w powiecie kozienickim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 953 |
29 zł/m² |
50 000 zł |
1 728 m² |
| Grunty rolne |
3 467 |
3,8 zł/m² |
28 000 zł |
6 200 m² |
| Grunty leśne |
208 |
4,5 zł/m² |
28 000 zł |
5 700 m² |
| Wszystkie działki |
5 652 |
7,0 zł/m² |
35 000 zł |
3 502 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie kozienickim
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie kozienickim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
848 |
94 |
0 |
528 |
226 |
| 2026 (do 17.08) |
290 |
58 |
0 |
168 |
64 |
| Razem 2010–2026 |
10 639 |
1 690 |
0 |
6 413 |
2 536 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla powiatu kozienickiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 288 895 zł, przy medianie 287 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 004 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie kozienickim: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie kozienickim?
Na zakup nieruchomości w powiecie kozienickim trzeba przeznaczyć średnio 795 825 zł, czyli około 5 799 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 63: 59 domów i 4 mieszkania.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie kozienickim?
Ceny wahają się od około 81 750 zł do 2 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie kozienickim?
Średnio mają około 137 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 142 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu kozienickiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 282 354 zł |
| 3 pokoje | 116 m² | 619 333 zł |
| 4 pokoje | 129 m² | 837 614 zł |
| 5 pokoi | 165 m² | 899 375 zł |
| 6 pokoi | 235 m² | 1 466 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie kozienickim?
Średnio wychodzi około 5 799 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 357 zł/m², a dla domów rośnie do 5 840 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu kozienickiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.