Znajdź 38 domów na sprzedaż w powiecie lipskim, w cenach między 99 000 zł a 1 440 000 zł, przy średniej cenie 465 603 zł.
Ceny nieruchomości powiatu lipskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 23 mieszkania zmieniły właściciela w powiecie lipskim, przy medianie ceny 220 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 35,4%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 719 zł.
Mediana ceny sprzedaży
220 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 719 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
23
2025
Ceny w ciągu roku
+46,7%
mediana
Od 2021 roku
+35,4%
mediana
Wobec mediany województwa
-66,9%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
-51,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu lipskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 220 000 zł, czyli 4 719 zł/m², w obserwowanym przedziale od 76 600 zł do 378 900 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 74 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 170 000 zł a 280 000 zł, a 10,4% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,8% sprzedanych lokali ma od 47 do 62 m², a 5,2% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 66,9% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 247 500 zł (4 844 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu lipskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
245 000 zł |
+11,4% |
4 829 zł/m² |
| 2025 |
23 |
220 000 zł |
+46,7% |
4 719 zł/m² |
| 2024 |
23 |
150 000 zł |
-42,5% |
3 814 zł/m² |
| 2023 |
41 |
260 654 zł |
-2,6% |
5 500 zł/m² |
| 2022 |
34 |
267 595 zł |
+64,7% |
4 383 zł/m² |
| 2021 |
8 |
162 500 zł |
— |
2 772 zł/m² |
| 2018 |
2 |
118 500 zł |
— |
2 876 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lipski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
23 |
| Mediana ceny |
220 000 zł |
| Cena za m² |
4 719 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53 m² |
| Typowy przedział |
76 600 – 378 900 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie lipskim
Rozkład obliczony na podstawie 134 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 74 000 zł |
9,7% |
| 74 000 – 170 000 zł |
16,4% |
| 170 000 – 280 000 zł |
45,5% |
| 280 000 – 360 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie lipskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 134 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
8,2% |
| 1 200 – 3 300 zł/m² |
18,7% |
| 3 300 – 5 000 zł/m² |
43,3% |
| 5 000 – 5 600 zł/m² |
24,6% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
5,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie lipskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
8,2% |
| 38 – 47 m² |
16,4% |
| 47 – 62 m² |
47,8% |
| 62 – 76 m² |
22,4% |
| Powyżej 76 m² |
5,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lipski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
80 000 zł |
3 810 zł/m² |
| 2 izby |
22,4% |
147 500 zł |
3 836 zł/m² |
| 3 izby |
40,2% |
194 000 zł |
3 817 zł/m² |
| 4 izby |
29% |
290 000 zł |
4 424 zł/m² |
| 5 izb |
6,5% |
280 000 zł |
3 942 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
67 000 zł |
1 109 zł/m² |
Ceny działek w powiecie lipskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
165 |
6,8 zł/m² |
40 000 zł |
4 500 m² |
| Grunty rolne |
1 064 |
3,5 zł/m² |
30 000 zł |
8 400 m² |
| Grunty leśne |
71 |
3,4 zł/m² |
23 200 zł |
6 287 m² |
| Wszystkie działki |
1 310 |
3,6 zł/m² |
30 000 zł |
7 700 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie lipskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Lipsko |
315 |
4,1 zł/m² |
37 500 zł |
| Sienno |
104 |
4,0 zł/m² |
32 070 zł |
| Solec nad Wisłą |
206 |
3,6 zł/m² |
28 000 zł |
| Ciepielów |
158 |
3,5 zł/m² |
25 000 zł |
| Rzeczniów |
211 |
3,3 zł/m² |
30 000 zł |
| Sienno |
104 |
4,0 zł/m² |
32 070 zł |
| Solec nad Wisłą |
206 |
3,6 zł/m² |
28 000 zł |
| Ciepielów |
158 |
3,5 zł/m² |
25 000 zł |
| Rzeczniów |
211 |
3,3 zł/m² |
30 000 zł |
| Chotcza |
129 |
2,7 zł/m² |
16 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie lipskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
526 |
23 |
0 |
399 |
104 |
| 2026 (do 17.08) |
221 |
3 |
0 |
176 |
42 |
| Razem 2010–2026 |
1 882 |
134 |
0 |
1 418 |
330 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 220 000 zł (4 719 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (40,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie lipskim: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie lipskim?
Na zakup nieruchomości w powiecie lipskim trzeba przeznaczyć średnio 465 603 zł, czyli około 3 817 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 38 nieruchomości: 37 domów i 1 mieszkanie.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 99 000 zł do 1 440 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie lipskim?
Średnia powierzchnia to około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 124 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 40 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu lipskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 51 m² | 183 800 zł |
| 2 pokoje | 74 m² | 270 200 zł |
| 3 pokoje | 119 m² | 344 875 zł |
| 4 pokoje | 197 m² | 543 817 zł |
| 6 pokoi | 176 m² | 926 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 817 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 225 zł/m², a dla domów spada do 3 796 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie lipskim?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.