Zobacz 239 nieruchomości na sprzedaż w powiecie stalowowolskim: ceny od 210 000 zł do 2 600 000 zł, średnio 469 966 zł.
Ceny nieruchomości powiatu stalowowolskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości powiatu stalowowolskiego zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 314 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 317 730 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 3,6% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
314 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 474 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
288
2025
Ceny w ciągu roku
+3%
mediana
Od 2020 roku
+42,7%
mediana
Wobec mediany województwa
-21,5%
podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej
-30,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu stalowowolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 314 000 zł, czyli 6 474 zł/m², w obserwowanym przedziale od 165 700 zł do 496 950 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 430 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 220 000 zł a 340 000 zł, a 10,5% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43% sprzedanych lokali ma od 41 do 56 m², a 10,2% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 21,5% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 143 sprzedaże mieszkań, z medianą 310 000 zł i 6 764 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 310 000 zł (6 864 zł/m²) przy 236 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu stalowowolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
143 |
310 000 zł |
-1,3% |
6 764 zł/m² |
| 2025 |
288 |
314 000 zł |
+3% |
6 474 zł/m² |
| 2024 |
278 |
305 000 zł |
+13% |
6 662 zł/m² |
| 2023 |
340 |
270 000 zł |
+5,5% |
5 837 zł/m² |
| 2022 |
309 |
256 000 zł |
+19,1% |
5 463 zł/m² |
| 2021 |
302 |
215 000 zł |
-2,3% |
4 573 zł/m² |
| 2020 |
27 |
220 000 zł |
— |
4 593 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stalowowolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
288 |
| Mediana ceny |
314 000 zł |
| Cena za m² |
6 474 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² |
| Typowy przedział |
165 700 – 496 950 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie stalowowolskim
Rozkład obliczony na podstawie 1 687 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
9,5% |
| 160 000 – 220 000 zł |
18,6% |
| 220 000 – 340 000 zł |
44,6% |
| 340 000 – 430 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie stalowowolskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 687 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
9,8% |
| 4 000 – 5 000 zł/m² |
19,5% |
| 5 000 – 6 600 zł/m² |
42% |
| 6 600 – 7 700 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie stalowowolskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,5% |
| 31 – 41 m² |
18,9% |
| 41 – 56 m² |
43% |
| 56 – 68 m² |
18,4% |
| Powyżej 68 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stalowowolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
284 969 zł |
5 918 zł/m² |
| 2 izby |
17,1% |
187 500 zł |
5 922 zł/m² |
| 3 izby |
50,3% |
250 000 zł |
5 733 zł/m² |
| 4 izby |
25,5% |
330 000 zł |
5 762 zł/m² |
| 5 izb |
6,3% |
350 000 zł |
5 445 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
370 000 zł |
4 604 zł/m² |
Ceny działek w powiecie stalowowolskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
602 |
40 zł/m² |
73 600 zł |
1 830 m² |
| Grunty rolne |
1 296 |
6,1 zł/m² |
25 000 zł |
2 760 m² |
| Grunty leśne |
148 |
6,6 zł/m² |
37 000 zł |
5 262 m² |
| Wszystkie działki |
2 154 |
15 zł/m² |
40 000 zł |
2 380 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie stalowowolskim
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie stalowowolskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 005 |
297 |
0 |
515 |
193 |
| 2026 (do 17.08) |
514 |
144 |
0 |
248 |
122 |
| Razem 2010–2026 |
5 653 |
1 776 |
0 |
2 884 |
993 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla powiatu stalowowolskiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 317 730 zł, przy medianie 314 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 474 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości powiatu stalowowolskiego w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie stalowowolskim?
Nieruchomości w powiecie stalowowolskim kosztują średnio około 469 966 zł, czyli około 6 103 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie stalowowolskim?
Obecnie dostępnych ofert: 239: 188 mieszkań i 51 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 210 000 zł do 2 600 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie stalowowolskim?
Średnio mają około 77 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 160 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu stalowowolskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 37 m² | 261 929 zł |
| 2 pokoje | 49 m² | 330 405 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 397 387 zł |
| 4 pokoje | 91 m² | 572 313 zł |
| 5 pokoi | 150 m² | 777 477 zł |
| 6 pokoi | 200 m² | 1 739 750 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie stalowowolskim?
Średnio wychodzi około 6 103 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 014 zł/m², a dla domów spada do 4 961 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu stalowowolskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.