Znajdź swoją nieruchomość na terenie Stalowej Woli: 210 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 210 000 zł do 2 600 000 zł, średnio 455 842 zł.
Ceny nieruchomości Stalowej Woli według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Stalowej Woli? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 315 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 165 600 zł a 497 100 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
315 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 477 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
287
2025
Ceny w ciągu roku
+1,6%
mediana
Od 2020 roku
+43,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
+0,3%
Stalowowolski: 314 000 zł
Wobec mediany krajowej
-30%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Stalowej Woli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 315 000 zł, czyli 6 477 zł/m², w obserwowanym przedziale od 165 600 zł do 497 100 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 430 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,1% transakcji zawarto między 220 000 zł a 340 000 zł, a 10,3% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 40 do 56 m², a 9,8% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Stalowowolski: 314 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 138 sprzedaży mieszkań, z medianą 308 500 zł i 6 695 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 310 000 zł (6 815 zł/m²) przy 231 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Stalowej Woli rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
138 |
308 500 zł |
-2,1% |
6 695 zł/m² |
| 2025 |
287 |
315 000 zł |
+1,6% |
6 477 zł/m² |
| 2024 |
275 |
310 000 zł |
+14,8% |
6 669 zł/m² |
| 2023 |
337 |
270 000 zł |
+3,8% |
5 846 zł/m² |
| 2022 |
305 |
260 000 zł |
+20,4% |
5 473 zł/m² |
| 2021 |
297 |
216 000 zł |
-1,8% |
4 592 zł/m² |
| 2020 |
27 |
220 000 zł |
— |
4 593 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stalowa Wola: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
287 |
| Mediana ceny |
315 000 zł |
| Cena za m² |
6 477 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² |
| Typowy przedział |
165 600 – 497 100 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Stalowej Woli
Rozkład obliczony na podstawie 1 666 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
9% |
| 160 000 – 220 000 zł |
18,7% |
| 220 000 – 340 000 zł |
45,1% |
| 340 000 – 430 000 zł |
16,9% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Stalowej Woli
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 666 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
10,4% |
| 4 100 – 5 000 zł/m² |
18,3% |
| 5 000 – 6 600 zł/m² |
42,5% |
| 6 600 – 7 700 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Stalowej Woli
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,7% |
| 31 – 40 m² |
17% |
| 40 – 56 m² |
45% |
| 56 – 68 m² |
18,6% |
| Powyżej 68 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stalowa Wola: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
284 969 zł |
5 918 zł/m² |
| 2 izby |
17,1% |
190 000 zł |
5 980 zł/m² |
| 3 izby |
50,6% |
250 000 zł |
5 762 zł/m² |
| 4 izby |
25,2% |
330 000 zł |
5 779 zł/m² |
| 5 izb |
6,4% |
350 000 zł |
5 477 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
370 000 zł |
4 604 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Stalowej Woli
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Centrum |
1 484 |
250 000 zł |
123 zł/m² |
| Hsw,Lasy Państw. |
160 |
431 765 zł |
111 zł/m² |
| Charzewice |
127 |
216 323 zł |
70 zł/m² |
| Rozwadów |
77 |
195 000 zł |
209 zł/m² |
| Jelnia |
72 |
429 000 zł |
163 zł/m² |
| Zasanie |
15 |
— |
118 zł/m² |
Ceny działek na terenie Stalowej Woli: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
111 |
104 zł/m² |
105 000 zł |
1 061 m² |
| Grunty rolne |
52 |
53 zł/m² |
85 000 zł |
2 032 m² |
| Grunty leśne |
7 |
99 zł/m² |
2 214 000 zł |
36 309 m² |
| Wszystkie działki |
202 |
98 zł/m² |
120 000 zł |
1 300 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Stalowej Woli
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
451 |
296 |
0 |
53 |
102 |
| 2026 (do 17.08) |
221 |
139 |
0 |
25 |
57 |
| Razem 2010–2026 |
2 611 |
1 755 |
0 |
323 |
533 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 315 000 zł (6 477 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (50,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Stalowej Woli
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Stalowej Woli?
Na zakup nieruchomości na terenie Stalowej Woli trzeba przeznaczyć średnio 455 842 zł, czyli około 6 582 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Stalowej Woli?
W tej chwili do wyboru są 210 nieruchomości: 187 mieszkań i 23 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 210 000 zł i sięgają 2 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Stalowej Woli?
Średnia powierzchnia to około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 189 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Stalowej Woli:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 247 182 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 325 437 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 395 900 zł |
| 4 pokoje | 73 m² | 526 254 zł |
| 5 pokoi | 139 m² | 808 402 zł |
| 6 pokoi | 200 m² | 1 739 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Stalowej Woli?
Średnio wychodzi około 6 582 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 024 zł/m², a dla domów spada do 5 548 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Stalowej Woli?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.