Kup nieruchomość na terenie Rudnika nad Sanem: 30 domów w cenach od 235 333 zł do 1 070 000 zł, przy średniej cenie 587 011 zł.
Mediana ceny sprzedaży
120 000 zł
2020
Mediana ceny za m²
2 490 zł/m²
2020
Zarejestrowane sprzedaże
7
2020
Ceny w ciągu roku
+29%
mediana
Od 2018 roku
bez zmian
mediana
Wobec mediany powiatu
-23,6%
Niżański: 157 000 zł
Wobec mediany krajowej
-58,6%
Polska: 290 000 zł
Statystyki dla Rudnika nad Sanem obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 120 000 zł, czyli 2 490 zł/m², w obserwowanym przedziale od 58 300 zł do 163 950 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 56 000 zł do 230 000 zł (około 79% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 48,6 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 23,6% niższa od mediany powiatu (Niżański: 157 000 zł), a od mediany krajowej (290 000 zł) jest o 58,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rudnika nad Sanem rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
240 000 zł |
-26,2% |
6 036 zł/m² |
| 2025 |
1 |
325 000 zł |
+44,8% |
5 248 zł/m² |
| 2024 |
1 |
224 500 zł |
-13,7% |
5 442 zł/m² |
| 2023 |
1 |
260 000 zł |
+81,8% |
5 306 zł/m² |
| 2022 |
3 |
143 000 zł |
+138,3% |
4 630 zł/m² |
| 2021 |
3 |
60 000 zł |
-50% |
2 780 zł/m² |
| 2020 |
7 |
120 000 zł |
+29% |
2 490 zł/m² |
| 2019 |
3 |
93 000 zł |
-22,5% |
2 182 zł/m² |
| 2018 |
5 |
120 000 zł |
+185,7% |
1 940 zł/m² |
| 2017 |
1 |
42 000 zł |
-68,2% |
1 058 zł/m² |
| 2016 |
2 |
132 000 zł |
— |
2 391 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rudnik nad Sanem: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2020) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
120 000 zł |
| Cena za m² |
2 490 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,6 m² |
| Typowy przedział |
58 300 – 163 950 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rudnika nad Sanem
Rozkład obliczony na podstawie 28 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 56 000 zł |
10,7% |
| 56 000 – 92 000 zł |
17,9% |
| 92 000 – 150 000 zł |
42,9% |
| 150 000 – 230 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rudnika nad Sanem
Rozkład ceny za m² na podstawie 28 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,7% |
| 1 400 – 2 100 zł/m² |
17,9% |
| 2 100 – 3 200 zł/m² |
39,3% |
| 3 200 – 5 300 zł/m² |
21,4% |
| Powyżej 5 300 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rudnika nad Sanem
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,7% |
| 31 – 41 m² |
17,9% |
| 41 – 51 m² |
42,9% |
| 51 – 62 m² |
17,9% |
| Powyżej 62 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rudnik nad Sanem: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
39,3% |
80 000 zł |
2 937 zł/m² |
| 3 izby |
21,4% |
133 500 zł |
2 386 zł/m² |
| 4 izby |
32,1% |
125 000 zł |
2 904 zł/m² |
| 5 izb |
7,1% |
234 500 zł |
3 790 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rudnika nad Sanem
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rudnik Nad Sanem |
547 |
120 000 zł |
11 zł/m² |
| Przędzel |
269 |
— |
4,0 zł/m² |
| Kopki |
174 |
— |
15 zł/m² |
| Stróża |
51 |
— |
13 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rudnika nad Sanem: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
211 |
22 zł/m² |
34 000 zł |
1 621 m² |
| Grunty rolne |
485 |
6,8 zł/m² |
20 000 zł |
3 002 m² |
| Grunty leśne |
49 |
6,9 zł/m² |
20 000 zł |
2 907 m² |
| Wszystkie działki |
776 |
9,9 zł/m² |
21 267 zł |
2 478 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Rudnika nad Sanem
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rudnika nad Sanem
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
83 |
1 |
0 |
68 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
45 |
1 |
0 |
35 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 191 |
29 |
0 |
859 |
303 |
Trajektorię cen Rudnika nad Sanem widać w dłuższej perspektywie: 120 000 zł mediany w 2018 roku, 120 000 zł w 2020 roku, czyli +0%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 133,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Rudnika nad Sanem: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rudnika nad Sanem?
Nieruchomości na terenie Rudnika nad Sanem kosztują średnio około 587 011 zł, czyli około 3 924 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Rudnika nad Sanem?
Aktualna oferta to około 30 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Rudnika nad Sanem?
Ceny wahają się od około 235 333 zł do 1 070 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rudnika nad Sanem?
Średnia powierzchnia to około 150 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Rudnika nad Sanem?
Wynosi ona około 3 924 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rudnika nad Sanem?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.