Mamy 64 domy na sprzedaż na terenie Sokołowa Małopolskiego, w cenach od 175 000 zł do 2 499 000 zł, przy średniej cenie 942 062 zł.
Ceny nieruchomości Sokołowa Małopolskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2024 roku 7 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Sokołowa Małopolskiego, przy medianie ceny 210 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny spadły o 16%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 842 zł.
Mediana ceny sprzedaży
210 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
5 842 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
7
2024
Ceny w ciągu roku
+32,1%
mediana
Od 2021 roku
-16%
mediana
Wobec mediany powiatu
-44,8%
Rzeszowski: 380 568 zł
Wobec mediany krajowej
-49,4%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Sokołowa Małopolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 210 000 zł, czyli 5 842 zł/m², w obserwowanym przedziale od 99 300 zł do 375 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 58 000 zł do 280 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 40,4% transakcji zawarto między 120 000 zł a 220 000 zł, a 11,5% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 46,2% sprzedanych lokali ma od 36 do 53 m², a 5,8% przekracza 64 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 44,8% niższa od mediany powiatu (Rzeszowski: 380 568 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 49,4% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sokołowa Małopolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
270 000 zł |
-5,3% |
7 178 zł/m² |
| 2025 |
3 |
285 000 zł |
+35,7% |
7 778 zł/m² |
| 2024 |
7 |
210 000 zł |
+32,1% |
5 842 zł/m² |
| 2023 |
3 |
159 000 zł |
-37,7% |
6 444 zł/m² |
| 2022 |
3 |
255 264 zł |
+2,1% |
5 000 zł/m² |
| 2021 |
11 |
250 000 zł |
+108,3% |
5 101 zł/m² |
| 2020 |
3 |
120 000 zł |
+14,8% |
3 150 zł/m² |
| 2019 |
2 |
104 500 zł |
+28,2% |
3 276 zł/m² |
| 2018 |
4 |
81 500 zł |
-9,4% |
2 297 zł/m² |
| 2017 |
4 |
90 000 zł |
-38,8% |
2 509 zł/m² |
| 2016 |
3 |
147 000 zł |
+5% |
2 526 zł/m² |
| 2015 |
3 |
140 000 zł |
— |
3 111 zł/m² |
| 2013 |
1 |
80 000 zł |
— |
2 000 zł/m² |
| 2011 |
1 |
95 000 zł |
+11,8% |
1 638 zł/m² |
| 2010 |
2 |
85 000 zł |
— |
1 602 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sokołów Małopolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
210 000 zł |
| Cena za m² |
5 842 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,7 m² |
| Typowy przedział |
99 300 – 375 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego
Rozkład obliczony na podstawie 52 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 58 000 zł |
11,5% |
| 58 000 – 120 000 zł |
15,4% |
| 120 000 – 220 000 zł |
40,4% |
| 220 000 – 280 000 zł |
21,2% |
| Powyżej 280 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sokołowa Małopolskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 52 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
7,7% |
| 2 000 – 2 500 zł/m² |
17,3% |
| 2 500 – 5 500 zł/m² |
44,2% |
| 5 500 – 6 400 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 22 m² |
0% |
| 22 – 36 m² |
25% |
| 36 – 53 m² |
46,2% |
| 53 – 64 m² |
23,1% |
| Powyżej 64 m² |
5,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sokołów Małopolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
27,5% |
100 000 zł |
4 233 zł/m² |
| 2 izby |
31,4% |
208 378 zł |
4 580 zł/m² |
| 3 izby |
35,3% |
252 632 zł |
4 105 zł/m² |
| 4 izby |
5,9% |
220 000 zł |
2 403 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sokołowa Małopolskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sokołów Małopolski |
828 |
214 225 zł |
55 zł/m² |
| Trzeboś |
308 |
— |
6,5 zł/m² |
| Wólka Niedźwiedzka |
281 |
— |
3,5 zł/m² |
| Trzebuska |
238 |
— |
12 zł/m² |
| Nienadówka |
222 |
— |
6,0 zł/m² |
| Górno |
190 |
100 000 zł |
5,1 zł/m² |
| Wólka Sokołowska |
86 |
— |
5,0 zł/m² |
| Turza |
58 |
— |
14 zł/m² |
| Markowizna |
53 |
— |
4,5 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sokołowa Małopolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
630 |
36 zł/m² |
47 332 zł |
1 183 m² |
| Grunty rolne |
1 331 |
6,7 zł/m² |
20 000 zł |
2 900 m² |
| Grunty leśne |
56 |
5,6 zł/m² |
17 334 zł |
3 219 m² |
| Wszystkie działki |
2 059 |
11 zł/m² |
27 500 zł |
2 236 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Sokołowa Małopolskiego
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
236 |
3 |
0 |
194 |
39 |
| 2026 (do 17.08) |
111 |
2 |
0 |
90 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
2 972 |
55 |
0 |
2 582 |
335 |
W porównaniu z medianą powiatu (Rzeszowski: 380 568 zł) ceny Sokołowa Małopolskiego są o 44,8% niższe. Mediana krajowa wynosi 415 000 zł, różnica to -49,4%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie -16%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sokołowa Małopolskiego
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sokołowa Małopolskiego?
Nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego kosztują średnio około 942 063 zł, czyli około 5 578 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Sokołowa Małopolskiego?
Aktualna oferta to około 64 nieruchomości: 15 domów i 1 mieszkanie oraz 48 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Sokołowa Małopolskiego?
Ceny wahają się od około 175 000 zł do 2 499 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego?
Średnio mają około 169 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Sokołowa Małopolskiego?
Średnio wychodzi około 5 578 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 423 zł/m², a dla domów spada do 5 475 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.