Zobacz 15 domów na sprzedaż na terenie Sokołowa Małopolskiego: ceny od 345 000 zł do 2 499 000 zł, średnio 1 133 417 zł.
Ceny nieruchomości Sokołowa Małopolskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Sokołowa Małopolskiego sprzedawano w 2021 roku za medianę 250 000 zł. Typowa nieruchomość: 50,8 m², 3 izby.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2021
Mediana ceny za m²
5 101 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
11
2021
Wobec mediany gminy
tyle samo
Sokołów Małopolski: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-21,9%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Sokołowa Małopolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 5 101 zł/m², w obserwowanym przedziale od 174 746 zł do 286 358 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 330 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 160 000 zł a 260 000 zł, a 12,1% przekroczyło 330 000 zł.
Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 40 do 58 m², a 6,1% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Sokołów Małopolski: 250 000 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 21,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sokołowa Małopolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
410 000 zł |
+7,9% |
8 577 zł/m² |
| 2025 |
1 |
380 000 zł |
+34,5% |
8 085 zł/m² |
| 2024 |
4 |
282 500 zł |
+28,4% |
5 953 zł/m² |
| 2023 |
1 |
220 000 zł |
-13,8% |
4 603 zł/m² |
| 2022 |
3 |
255 264 zł |
+2,1% |
5 000 zł/m² |
| 2021 |
11 |
250 000 zł |
+74,8% |
5 101 zł/m² |
| 2020 |
2 |
143 000 zł |
-10,6% |
3 216 zł/m² |
| 2019 |
1 |
160 000 zł |
+46,1% |
4 375 zł/m² |
| 2018 |
2 |
109 500 zł |
-36,5% |
2 297 zł/m² |
| 2017 |
2 |
172 500 zł |
+8,8% |
2 766 zł/m² |
| 2016 |
2 |
158 500 zł |
+6% |
2 599 zł/m² |
| 2015 |
1 |
149 500 zł |
— |
3 128 zł/m² |
| 2013 |
1 |
80 000 zł |
— |
2 000 zł/m² |
| 2011 |
1 |
95 000 zł |
— |
1 638 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sokołów Małopolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
5 101 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,8 m² |
| Typowy przedział |
174 746 – 286 358 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego
Rozkład obliczony na podstawie 33 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
9,1% |
| 120 000 – 160 000 zł |
15,2% |
| 160 000 – 260 000 zł |
45,5% |
| 260 000 – 330 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 330 000 zł |
12,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sokołowa Małopolskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 33 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
9,1% |
| 2 400 – 3 100 zł/m² |
18,2% |
| 3 100 – 5 500 zł/m² |
42,4% |
| 5 500 – 6 000 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 6 000 zł/m² |
12,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
15,2% |
| 37 – 40 m² |
12,1% |
| 40 – 58 m² |
42,4% |
| 58 – 64 m² |
24,2% |
| Powyżej 64 m² |
6,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sokołów Małopolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,1% |
174 746 zł |
4 800 zł/m² |
| 2 izby |
33,3% |
209 990 zł |
5 021 zł/m² |
| 3 izby |
54,5% |
252 632 zł |
4 105 zł/m² |
| 4 izby |
6,1% |
220 000 zł |
2 957 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sokołowa Małopolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
373 |
69 zł/m² |
75 000 zł |
1 020 m² |
| Grunty rolne |
338 |
30 zł/m² |
53 800 zł |
2 316 m² |
| Grunty leśne |
7 |
23 zł/m² |
70 000 zł |
1 747 m² |
| Wszystkie działki |
734 |
55 zł/m² |
65 500 zł |
1 319 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
100 |
1 |
0 |
85 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
1 |
0 |
33 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
1 083 |
35 |
0 |
923 |
125 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Sokołowa Małopolskiego zamyka się między 174 746 zł a 286 358 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,1% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 12,1% powyżej 330 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Sokołowa Małopolskiego — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Sokołowa Małopolskiego?
Licz się ze średnią kwotą 1 133 417 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sokołowa Małopolskiego, czyli około 6 413 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Sokołowa Małopolskiego?
W tej chwili do wyboru są 15 nieruchomości: 11 domów i 1 mieszkanie oraz 3 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Sokołowa Małopolskiego?
Oferty zaczynają się od 345 000 zł i sięgają 2 499 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 177 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 186 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 413 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 423 zł/m², a dla domów spada do 6 308 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sokołowa Małopolskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.