Odkryj 42 nieruchomości na sprzedaż na terenie Niska. Ceny wahają się od 211 360 zł do 999 000 zł, a średnia cena to 435 616 zł.
Ceny nieruchomości Niska według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Niska sprzedawano w 2025 roku za medianę 340 000 zł. Typowa nieruchomość: 49,7 m², 3 izby. Ceny zyskały 9,1% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
340 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 158 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
30
2025
Ceny w ciągu roku
+9,1%
mediana
Od 2015 roku
+163,6%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Nisko: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-24,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Niska obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 340 000 zł, czyli 6 158 zł/m², w obserwowanym przedziale od 162 925 zł do 410 387 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 94 000 zł do 350 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 130 000 zł a 260 000 zł, a 10,1% przekroczyło 350 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 46 do 60 m², a 10,1% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Nisko: 340 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 24,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 322 300 zł i 7 400 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 332 738 zł (7 401 zł/m²) przy 44 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Niska rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
31 |
322 300 zł |
-5,2% |
7 400 zł/m² |
| 2025 |
30 |
340 000 zł |
+9,1% |
6 158 zł/m² |
| 2024 |
18 |
311 500 zł |
+23,4% |
5 803 zł/m² |
| 2023 |
20 |
252 500 zł |
+22% |
4 671 zł/m² |
| 2022 |
24 |
206 900 zł |
+0,4% |
4 472 zł/m² |
| 2021 |
28 |
206 000 zł |
+26,8% |
4 077 zł/m² |
| 2020 |
14 |
162 500 zł |
+1,6% |
3 609 zł/m² |
| 2019 |
17 |
160 000 zł |
+18,5% |
2 907 zł/m² |
| 2018 |
21 |
135 000 zł |
+22,7% |
2 728 zł/m² |
| 2017 |
34 |
110 000 zł |
-6% |
2 350 zł/m² |
| 2016 |
17 |
117 000 zł |
-9,3% |
2 238 zł/m² |
| 2015 |
20 |
129 000 zł |
+5,7% |
2 353 zł/m² |
| 2014 |
1 |
122 000 zł |
— |
2 109 zł/m² |
| 2010 |
3 |
110 000 zł |
— |
1 837 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nisko: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
30 |
| Mediana ceny |
340 000 zł |
| Cena za m² |
6 158 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,7 m² |
| Typowy przedział |
162 925 – 410 387 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Niska
Rozkład obliczony na podstawie 278 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 94 000 zł |
10,1% |
| 94 000 – 130 000 zł |
15,5% |
| 130 000 – 260 000 zł |
45,7% |
| 260 000 – 350 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 350 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Niska
Rozkład ceny za m² na podstawie 278 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
10,8% |
| 2 100 – 2 600 zł/m² |
15,5% |
| 2 600 – 5 100 zł/m² |
45,3% |
| 5 100 – 7 300 zł/m² |
18% |
| Powyżej 7 300 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Niska
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,1% |
| 34 – 46 m² |
19,4% |
| 46 – 60 m² |
42,4% |
| 60 – 63 m² |
18% |
| Powyżej 63 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nisko: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
25,4% |
140 000 zł |
4 262 zł/m² |
| 3 izby |
44,6% |
200 000 zł |
4 433 zł/m² |
| 4 izby |
23,9% |
230 000 zł |
3 734 zł/m² |
| 5 izb |
5,8% |
260 000 zł |
3 514 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
197 000 zł |
2 342 zł/m² |
Ceny działek na terenie Niska: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
297 |
62 zł/m² |
66 000 zł |
1 169 m² |
| Grunty rolne |
415 |
38 zł/m² |
32 538 zł |
1 136 m² |
| Wszystkie działki |
755 |
50 zł/m² |
45 695 zł |
1 136 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Niska
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
131 |
34 |
0 |
64 |
33 |
| 2026 (do 17.08) |
93 |
32 |
0 |
48 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
1 581 |
290 |
0 |
855 |
436 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Niska zamyka się między 162 925 zł a 410 387 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,1% nieruchomości sprzedano poniżej 94 000 zł, a 10,1% powyżej 350 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Niska: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Niska?
Licz się ze średnią kwotą 435 616 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Niska, czyli około 5 220 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Niska?
Obecnie dostępnych ofert: 42: 29 mieszkań i 13 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Niska?
Znajdziesz tu oferty od 211 360 zł do 999 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Niska?
Średnia powierzchnia to około 83 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 155 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Niska:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 270 708 zł |
| 2 pokoje | 54 m² | 394 710 zł |
| 3 pokoje | 74 m² | 381 875 zł |
| 4 pokoje | 68 m² | 400 133 zł |
| 5 pokoi | 159 m² | 727 714 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Niska?
Średnio wychodzi około 5 220 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 784 zł/m², a dla domów spada do 4 062 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Niska?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.