Mamy 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Nowej Sarzyny, w cenach od 199 000 zł do 390 000 zł, przy średniej cenie 258 375 zł.
Ceny nieruchomości Nowej Sarzyny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Nowej Sarzyny sprzedawano w 2025 roku za medianę 200 000 zł. Typowa nieruchomość: 49,9 m², 3 izby. Ceny zyskały 3,6% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 008 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
25
2025
Ceny w ciągu roku
+3,6%
mediana
Od 2010 roku
+71,7%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Nowa Sarzyna: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nowej Sarzyny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 4 008 zł/m², w obserwowanym przedziale od 118 400 zł do 279 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 220 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 80 000 zł a 150 000 zł, a 8,8% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 39 do 52 m², a 9% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Nowa Sarzyna: 200 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 203 000 zł i 3 747 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 195 000 zł (3 904 zł/m²) przy 30 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowej Sarzyny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
16 |
203 000 zł |
+1,5% |
3 747 zł/m² |
| 2025 |
25 |
200 000 zł |
+3,6% |
4 008 zł/m² |
| 2024 |
25 |
193 000 zł |
+12,2% |
4 646 zł/m² |
| 2023 |
25 |
172 000 zł |
+4,2% |
3 859 zł/m² |
| 2022 |
39 |
165 000 zł |
+37,5% |
3 363 zł/m² |
| 2021 |
54 |
120 000 zł |
+33,3% |
2 614 zł/m² |
| 2020 |
17 |
90 000 zł |
+5,9% |
1 981 zł/m² |
| 2019 |
39 |
85 000 zł |
+23,2% |
1 663 zł/m² |
| 2018 |
31 |
69 000 zł |
+15% |
1 603 zł/m² |
| 2017 |
23 |
60 000 zł |
-17,2% |
1 364 zł/m² |
| 2016 |
22 |
72 500 zł |
-8,2% |
1 473 zł/m² |
| 2015 |
17 |
79 000 zł |
-1,2% |
1 500 zł/m² |
| 2014 |
13 |
80 000 zł |
+10,3% |
1 500 zł/m² |
| 2013 |
12 |
72 500 zł |
-28,2% |
1 650 zł/m² |
| 2012 |
8 |
101 000 zł |
+31,2% |
1 935 zł/m² |
| 2011 |
23 |
77 000 zł |
-33,9% |
2 022 zł/m² |
| 2010 |
10 |
116 500 zł |
— |
2 402 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowa Sarzyna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
25 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
4 008 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,9 m² |
| Typowy przedział |
118 400 – 279 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny
Rozkład obliczony na podstawie 399 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
8,8% |
| 50 000 – 80 000 zł |
17,8% |
| 80 000 – 150 000 zł |
45,4% |
| 150 000 – 220 000 zł |
19,3% |
| Powyżej 220 000 zł |
8,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowej Sarzyny
Rozkład ceny za m² na podstawie 399 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
10% |
| 1 300 – 1 700 zł/m² |
19% |
| 1 700 – 3 300 zł/m² |
43,4% |
| 3 300 – 4 400 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 4 400 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,8% |
| 32 – 39 m² |
18,5% |
| 39 – 52 m² |
43,4% |
| 52 – 65 m² |
19,3% |
| Powyżej 65 m² |
9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowa Sarzyna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
89 000 zł |
4 739 zł/m² |
| 2 izby |
25,1% |
77 500 zł |
2 541 zł/m² |
| 3 izby |
38,7% |
110 000 zł |
2 653 zł/m² |
| 4 izby |
30,7% |
113 600 zł |
2 459 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
190 000 zł |
3 167 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
200 000 zł |
980 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowej Sarzyny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
26 |
75 zł/m² |
17 297 zł |
590 m² |
| Grunty rolne |
32 |
29 zł/m² |
30 000 zł |
794 m² |
| Wszystkie działki |
63 |
44 zł/m² |
30 000 zł |
675 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
44 |
25 |
0 |
8 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
16 |
0 |
1 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
826 |
460 |
0 |
134 |
232 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Nowej Sarzyny zamyka się między 118 400 zł a 279 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,8% nieruchomości sprzedano poniżej 50 000 zł, a 8,8% powyżej 220 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Nowej Sarzyny?
Nieruchomości na terenie Nowej Sarzyny kosztują średnio około 258 375 zł, czyli około 3 821 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 27: 7 mieszkań i 1 dom oraz 19 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 199 000 zł do 390 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 68 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 166 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Nowej Sarzyny?
Średnia cena to 3 821 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 472 zł/m², a dla domów spada do 2 349 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Nowej Sarzyny?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.