Domy i mieszkania na sprzedaż Głogów Małopolski (obszar wiejski)

Znajdź 49 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski, w cenach między 279 000 zł a 2 000 000 zł, przy średniej cenie 655 918 zł.

Średnia cena 655 918 zł cena sprzedaży
Przedział cen 279 000–2 000 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 94 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 964 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

49 łącznie
55% mieszkania
  • Mieszkania 55,1%
    27 nieruchomości
  • Domy 44,9%
    22 nieruchomości

Ile pokoi

49 łącznie
53% 3 pokoje
  • 1 pokój 2,0%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 2,0%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 53,1%
    26 nieruchomości
  • 4 pokoje 16,3%
    8 nieruchomości
  • 5+ pokoi 26,5%
    13 nieruchomości

Przedziały cenowe

49 łącznie
  • 275 000–460 000 zł 22,4%
    11 nieruchomości
  • 485 000–570 000 zł 20,4%
    10 nieruchomości
  • 570 000–620 000 zł 28,6%
    14 nieruchomości
  • 645 000–700 000 zł 10,2%
    5 nieruchomości
  • 725 000–2 005 000 zł 18,4%
    9 nieruchomości

Przedziały powierzchni

49 łącznie
  • 30–60 m² 24,5%
    12 nieruchomości
  • 60–70 m² 32,7%
    16 nieruchomości
  • 90–100 m² 4,1%
    2 nieruchomości
  • 100–140 m² 28,6%
    14 nieruchomości
  • 160–300 m² 10,2%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 60 m² 136 m²
Cena za metr kwadratowy 9 175 zł/m² 5 756 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski liczy 49 nieruchomości, w tym 27 mieszkań i 22 domy, a mieszkania stanowią 55%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 60 m², przy cenie 9 175 zł/m², wobec 136 m² i 5 756 zł/m² w przypadku domów.

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 3-pokojowe, a zaraz po nich opcje 1- i 2-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski wyniosła 457 910 zł w 2025 roku, na podstawie 31 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 13,4%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 7 221 zł.

Mediana ceny sprzedaży 457 910 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 221 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 31 2025
Ceny w ciągu roku -13,4% mediana
Od 2022 roku +138,9% mediana
Wobec mediany gminy +30,3% Głogów Małopolski: 351 500 zł
Wobec mediany krajowej +1,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Głogów Małopolski obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 457 910 zł, czyli 7 221 zł/m², w obserwowanym przedziale od 362 500 zł do 643 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 590 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 250 000 zł a 500 000 zł, a 10,5% przekroczyło 590 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 49 do 68 m², a 7,4% przekracza 73 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Głogów Małopolski: 351 500 zł) o 30,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 1,8%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 549 000 zł i 8 898 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 549 050 zł (9 212 zł/m²) przy 16 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Głogów Małopolski rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 9 549 000 zł +19,9% 8 898 zł/m²
2025 31 457 910 zł -13,4% 7 221 zł/m²
2024 10 528 500 zł +55,7% 9 296 zł/m²
2023 12 339 500 zł +77,1% 6 639 zł/m²
2022 24 191 696 zł — 4 117 zł/m²
2018 3 150 000 zł -40% 2 593 zł/m²
2017 1 250 000 zł -12,3% 2 953 zł/m²
2016 2 285 000 zł +448,1% 3 927 zł/m²
2015 1 52 000 zł — 614 zł/m²
2012 2 130 000 zł — 2 222 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Głogów Małopolski (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 31
Mediana ceny 457 910 zł
Cena za m² 7 221 zł/m²
Mediana powierzchni 63,5 m²
Typowy przedział 362 500 –
643 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski

Rozkład obliczony na podstawie 95 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 160 000 zł 9,5%
160 000 – 250 000 zł 16,8%
250 000 – 500 000 zł 45,3%
500 000 – 590 000 zł 17,9%
Powyżej 590 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski

Rozkład ceny za m² na podstawie 95 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 300 zł/m² 9,5%
3 300 – 4 500 zł/m² 20%
4 500 – 8 200 zł/m² 42,1%
8 200 – 10 000 zł/m² 15,8%
Powyżej 10 000 zł/m² 12,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 42 m² 9,5%
42 – 49 m² 18,9%
49 – 68 m² 42,1%
68 – 73 m² 22,1%
Powyżej 73 m² 7,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Głogów Małopolski (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 14,7% 214 500 zł 6 404 zł/m²
2 izby 27,4% 295 000 zł 6 233 zł/m²
3 izby 47,4% 509 000 zł 7 251 zł/m²
4 izby 7,4% 438 444 zł 5 497 zł/m²
5 izb 3,2% 285 000 zł 4 825 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Wysoka Głogowska 368 130 000 zł 31 zł/m²
Rudna Mała 340 295 000 zł 95 zł/m²
Budy Głogowskie 330 — 14 zł/m²
Przewrotne 234 — 4,6 zł/m²
Lipie 216 — 41 zł/m²
Hucisko 45 — 2,5 zł/m²
Pogwizdów Stary 44 — 3,5 zł/m²
Stobierna 4 — 8,7 zł/m²
Mrowla 3 — 6,8 zł/m²
Zaczernie 3 — 80 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 343 79 zł/m² 103 000 zł 1 378 m²
Grunty rolne 1 350 16 zł/m² 39 988 zł 2 172 m²
Grunty leśne 58 6,3 zł/m² 20 500 zł 2 900 m²
Wszystkie działki 1 773 24 zł/m² 50 000 zł 1 977 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 243 31 0 172 40
2026 (do 17.08) 105 9 0 70 26
Razem 2010–2026 2 743 95 0 2 198 450

W porównaniu z medianą gminy (Głogów Małopolski: 351 500 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Głogów Małopolski są o 30,3% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +1,8%. Od 2022 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +138,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski?

Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski trzeba przeznaczyć średnio 655 918 zł, czyli około 6 964 zł/m².

Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski?

Obecnie dostępnych ofert: 49: 27 mieszkań i 22 domy.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 279 000 zł do 2 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 94 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 136 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Głogów Małopolski:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje60 m²548 077 zł
4 pokoje132 m²717 375 zł
5 pokoi147 m²876 167 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 6 964 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 175 zł/m², a dla domów spada do 5 756 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogów Małopolski?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.