Porównaj 71 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Boguchwała — średnia cena to 659 372 zł, a ceny sięgają od 249 600 zł do 2 247 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
453 165 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 431 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
92
2025
Ceny w ciągu roku
+26,1%
mediana
Od 2010 roku
+92%
mediana
Wobec mediany gminy
-0,9%
Boguchwała: 457 200 zł
Wobec mediany krajowej
+0,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Boguchwała obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 453 165 zł, czyli 8 431 zł/m², w obserwowanym przedziale od 344 147 zł do 712 668 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 480 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 240 000 zł a 400 000 zł, a 9,4% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 45 do 59 m², a 9,3% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 0,9% niższa od mediany gminy (Boguchwała: 457 200 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 0,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 38 sprzedaży mieszkań, z medianą 451 214 zł i 8 887 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 451 628 zł (8 436 zł/m²) przy 95 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Boguchwała rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
38 |
451 214 zł |
-0,4% |
8 887 zł/m² |
| 2025 |
92 |
453 165 zł |
+26,1% |
8 431 zł/m² |
| 2024 |
180 |
359 254 zł |
-2,2% |
7 903 zł/m² |
| 2023 |
40 |
367 415 zł |
-0,4% |
7 233 zł/m² |
| 2022 |
98 |
368 816 zł |
-4,5% |
6 801 zł/m² |
| 2021 |
15 |
386 000 zł |
+14,8% |
6 572 zł/m² |
| 2020 |
22 |
336 168 zł |
+10,2% |
5 405 zł/m² |
| 2019 |
19 |
305 000 zł |
+45,2% |
6 061 zł/m² |
| 2018 |
13 |
210 000 zł |
+36,4% |
5 919 zł/m² |
| 2017 |
56 |
153 940 zł |
-40,4% |
4 803 zł/m² |
| 2016 |
8 |
258 414 zł |
+13,1% |
4 744 zł/m² |
| 2015 |
20 |
228 501 zł |
-1,6% |
4 351 zł/m² |
| 2014 |
58 |
232 254 zł |
-2% |
4 167 zł/m² |
| 2013 |
25 |
237 104 zł |
+24,3% |
4 098 zł/m² |
| 2012 |
36 |
190 792 zł |
-19,8% |
3 914 zł/m² |
| 2011 |
37 |
237 923 zł |
+0,8% |
4 027 zł/m² |
| 2010 |
73 |
236 056 zł |
— |
4 376 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Boguchwała (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
92 |
| Mediana ceny |
453 165 zł |
| Cena za m² |
8 431 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,8 m² |
| Typowy przedział |
344 147 – 712 668 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Boguchwała
Rozkład obliczony na podstawie 830 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
9,2% |
| 190 000 – 240 000 zł |
18,7% |
| 240 000 – 400 000 zł |
43% |
| 400 000 – 480 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 480 000 zł |
9,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Boguchwała
Rozkład ceny za m² na podstawie 829 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
8,8% |
| 4 000 – 4 400 zł/m² |
16% |
| 4 400 – 7 600 zł/m² |
47,4% |
| 7 600 – 9 100 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 9 100 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Boguchwała
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
12,5% |
| 36 – 45 m² |
15,8% |
| 45 – 59 m² |
43,4% |
| 59 – 70 m² |
18,9% |
| Powyżej 70 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Boguchwała (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,5% |
154 180 zł |
6 530 zł/m² |
| 2 izby |
46,6% |
294 766 zł |
6 706 zł/m² |
| 3 izby |
35,6% |
355 000 zł |
6 498 zł/m² |
| 4 izby |
7,6% |
370 000 zł |
5 435 zł/m² |
| 5 izb |
1,4% |
432 116 zł |
5 082 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,2% |
421 227 zł |
4 224 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Boguchwała
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kielanówka |
885 |
285 506 zł |
74 zł/m² |
| Niechobrz |
390 |
— |
18 zł/m² |
| Racławówka |
345 |
417 000 zł |
46 zł/m² |
| Lutoryż |
336 |
— |
38 zł/m² |
| Mogielnica |
299 |
— |
28 zł/m² |
| Zgłobień |
261 |
— |
8,1 zł/m² |
| Wola Zgłobieńska |
260 |
— |
14 zł/m² |
| Nosówka |
235 |
350 919 zł |
31 zł/m² |
| Zarzecze |
116 |
— |
39 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Boguchwała: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
449 |
48 zł/m² |
80 000 zł |
1 615 m² |
| Grunty rolne |
1 658 |
21 zł/m² |
45 000 zł |
2 286 m² |
| Grunty leśne |
14 |
6,6 zł/m² |
21 000 zł |
2 622 m² |
| Wszystkie działki |
2 196 |
27 zł/m² |
50 000 zł |
2 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Boguchwała
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
326 |
93 |
0 |
197 |
36 |
| 2026 (do 17.08) |
164 |
38 |
0 |
98 |
28 |
| Razem 2010–2026 |
4 518 |
834 |
0 |
3 196 |
488 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 453 165 zł (8 431 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (46,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Boguchwała — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Boguchwała?
Licz się ze średnią kwotą 659 372 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Boguchwała, czyli około 6 145 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 71 nieruchomości: 41 domów i 30 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Boguchwała?
Oferty zaczynają się od 249 600 zł i sięgają 2 247 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 107 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 144 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Boguchwała:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 50 m² | 572 917 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 580 190 zł |
| 4 pokoje | 116 m² | 718 222 zł |
| 5 pokoi | 146 m² | 632 391 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 145 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 797 zł/m², a dla domów spada do 5 385 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Boguchwała?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.