Znajdź swoją nieruchomość na terenie Boguchwały: 154 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 249 600 zł do 5 200 000 zł, średnio 628 944 zł.
Ceny nieruchomości Boguchwały według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Boguchwały obejmują 128 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 457 200 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 952 zł. To o 1,6% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
457 200 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 952 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
128
2025
Ceny w ciągu roku
+27,3%
mediana
Od 2010 roku
+96,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
+2,5%
Rzeszowski: 446 002 zł
Wobec mediany krajowej
+1,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Boguchwały obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 457 200 zł, czyli 7 952 zł/m², w obserwowanym przedziale od 303 368 zł do 665 874 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 480 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 220 000 zł a 390 000 zł, a 9,9% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 46 do 58 m², a 9,2% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Rzeszowski: 446 002 zł) o 2,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 1,6%.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Boguchwała (obszar wiejski) — mediana 314 978 zł (6 432 zł/m², 830 transakcji od 2010 roku), dalej Boguchwała z medianą 229 431 zł (4 785 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 96 sprzedaży mieszkań, z medianą 466 000 zł i 8 383 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 466 116 zł (8 144 zł/m²) przy 179 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Boguchwały rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
96 |
466 000 zł |
+1,9% |
8 383 zł/m² |
| 2025 |
128 |
457 200 zł |
+27,3% |
7 952 zł/m² |
| 2024 |
201 |
359 084 zł |
+24,3% |
7 900 zł/m² |
| 2023 |
116 |
289 000 zł |
-14,9% |
6 265 zł/m² |
| 2022 |
134 |
339 630 zł |
+12,1% |
6 552 zł/m² |
| 2021 |
46 |
302 894 zł |
-5,2% |
4 596 zł/m² |
| 2020 |
33 |
319 486 zł |
+10,2% |
4 886 zł/m² |
| 2019 |
29 |
290 000 zł |
+43,9% |
5 905 zł/m² |
| 2018 |
22 |
201 500 zł |
+14,4% |
4 717 zł/m² |
| 2017 |
77 |
176 076 zł |
-12,1% |
4 502 zł/m² |
| 2016 |
44 |
200 340 zł |
-11,5% |
3 578 zł/m² |
| 2015 |
29 |
226 326 zł |
+0,6% |
4 129 zł/m² |
| 2014 |
69 |
225 000 zł |
+23% |
4 162 zł/m² |
| 2013 |
72 |
182 919 zł |
-4,1% |
3 314 zł/m² |
| 2012 |
40 |
190 727 zł |
-13,7% |
3 902 zł/m² |
| 2011 |
43 |
221 000 zł |
-5,2% |
4 018 zł/m² |
| 2010 |
79 |
233 164 zł |
— |
4 358 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Boguchwała: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
128 |
| Mediana ceny |
457 200 zł |
| Cena za m² |
7 952 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
58,1 m² |
| Typowy przedział |
303 368 – 665 874 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Boguchwały
Rozkład obliczony na podstawie 1 258 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
9,8% |
| 170 000 – 220 000 zł |
18% |
| 220 000 – 390 000 zł |
44,4% |
| 390 000 – 480 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 480 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Boguchwały
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 257 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
9,8% |
| 3 600 – 4 400 zł/m² |
20% |
| 4 400 – 7 300 zł/m² |
42,7% |
| 7 300 – 8 800 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Boguchwały
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,7% |
| 36 – 46 m² |
17% |
| 46 – 58 m² |
42% |
| 58 – 70 m² |
21,1% |
| Powyżej 70 m² |
9,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Boguchwała: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,6% |
154 180 zł |
6 339 zł/m² |
| 2 izby |
45,2% |
265 000 zł |
7 067 zł/m² |
| 3 izby |
35,8% |
300 000 zł |
5 930 zł/m² |
| 4 izby |
11,2% |
368 624 zł |
5 176 zł/m² |
| 5 izb |
1,4% |
350 000 zł |
4 488 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
421 227 zł |
4 224 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Boguchwały
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Boguchwała |
992 |
210 502 zł |
56 zł/m² |
| Kielanówka |
885 |
285 506 zł |
74 zł/m² |
| Niechobrz |
390 |
— |
18 zł/m² |
| Racławówka |
345 |
417 000 zł |
46 zł/m² |
| Lutoryż |
336 |
— |
38 zł/m² |
| Mogielnica |
299 |
— |
28 zł/m² |
| Zgłobień |
261 |
— |
8,1 zł/m² |
| Wola Zgłobieńska |
260 |
— |
14 zł/m² |
| Nosówka |
235 |
350 919 zł |
31 zł/m² |
| Zarzecze |
116 |
— |
39 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Boguchwały
Ceny działek na terenie Boguchwały: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
660 |
52 zł/m² |
86 096 zł |
1 500 m² |
| Grunty rolne |
1 881 |
24 zł/m² |
50 000 zł |
2 198 m² |
| Grunty leśne |
14 |
6,6 zł/m² |
21 000 zł |
2 622 m² |
| Wszystkie działki |
2 671 |
30 zł/m² |
55 750 zł |
1 888 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Boguchwały
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Boguchwała |
475 |
57 zł/m² |
80 000 zł |
| Boguchwała (obszar wiejski) |
2 196 |
27 zł/m² |
50 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Boguchwały
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
455 |
147 |
0 |
239 |
69 |
| 2026 (do 17.08) |
256 |
97 |
0 |
120 |
39 |
| Razem 2010–2026 |
6 073 |
1 316 |
0 |
3 902 |
855 |
Trajektorię cen Boguchwały widać w dłuższej perspektywie: 233 164 zł mediany w 2010 roku, 457 200 zł w 2025 roku, czyli +96,1%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 36,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Boguchwały: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Boguchwały?
Na zakup nieruchomości na terenie Boguchwały trzeba przeznaczyć średnio 628 944 zł, czyli około 6 761 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Boguchwały?
W tej chwili do wyboru są 154 nieruchomości: 102 mieszkania i 52 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 249 600 zł do 5 200 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 93 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 159 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Boguchwały:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 543 556 zł |
| 3 pokoje | 58 m² | 462 468 zł |
| 4 pokoje | 96 m² | 618 486 zł |
| 5 pokoi | 138 m² | 661 587 zł |
| 6 pokoi | 268 m² | 2 249 571 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Boguchwały?
Średnia cena to 6 761 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 606 zł/m², a dla domów spada do 6 139 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Boguchwały?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.