Kup nieruchomość na terenie Tyczyna: 92 nieruchomości w cenach od 299 000 zł do 1 890 000 zł, przy średniej cenie 609 195 zł.
Ceny nieruchomości Tyczyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Tyczyna oscylowały w 2025 roku wokół 469 000 zł (mediana). To około 7 150 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 89,5% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
469 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 150 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
47
2025
Ceny w ciągu roku
+14,4%
mediana
Od 2012 roku
+195,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+5,2%
Rzeszowski: 446 002 zł
Wobec mediany krajowej
+4,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tyczyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 469 000 zł, czyli 7 150 zł/m², w obserwowanym przedziale od 343 000 zł do 639 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 480 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 45,1% transakcji zawarto między 190 000 zł a 380 000 zł, a 10,3% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39,8% sprzedanych lokali ma od 38 do 58 m², a 9,3% przekracza 88 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Rzeszowski: 446 002 zł) o 5,2%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 4,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 15 sprzedaży mieszkań, z medianą 450 000 zł i 8 547 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 450 000 zł (8 049 zł/m²) przy 36 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tyczyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
15 |
450 000 zł |
-4,1% |
8 547 zł/m² |
| 2025 |
47 |
469 000 zł |
+14,4% |
7 150 zł/m² |
| 2024 |
71 |
410 000 zł |
+5,1% |
7 890 zł/m² |
| 2023 |
30 |
390 100 zł |
+11% |
5 406 zł/m² |
| 2022 |
29 |
351 400 zł |
+37,8% |
4 128 zł/m² |
| 2021 |
2 |
255 000 zł |
+24,3% |
4 627 zł/m² |
| 2020 |
74 |
205 108 zł |
+19,5% |
4 600 zł/m² |
| 2019 |
109 |
171 630 zł |
— |
4 400 zł/m² |
| 2017 |
3 |
238 000 zł |
+5,8% |
3 252 zł/m² |
| 2016 |
11 |
225 000 zł |
+25% |
3 835 zł/m² |
| 2015 |
1 |
180 000 zł |
-31,3% |
4 560 zł/m² |
| 2014 |
1 |
262 000 zł |
+74,7% |
3 589 zł/m² |
| 2013 |
1 |
150 000 zł |
-5,4% |
769 zł/m² |
| 2012 |
9 |
158 629 zł |
+111,5% |
4 020 zł/m² |
| 2011 |
1 |
75 000 zł |
+36,4% |
3 000 zł/m² |
| 2010 |
4 |
55 000 zł |
— |
1 800 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tyczyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
47 |
| Mediana ceny |
469 000 zł |
| Cena za m² |
7 150 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,6 m² |
| Typowy przedział |
343 000 – 639 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tyczyna
Rozkład obliczony na podstawie 408 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
14,7% |
| 160 000 – 190 000 zł |
12,5% |
| 190 000 – 380 000 zł |
45,1% |
| 380 000 – 480 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 480 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tyczyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 407 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
9,8% |
| 4 000 – 4 400 zł/m² |
17% |
| 4 400 – 6 700 zł/m² |
45% |
| 6 700 – 8 400 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 8 400 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tyczyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
16,5% |
| 34 – 38 m² |
13% |
| 38 – 58 m² |
39,8% |
| 58 – 88 m² |
21,4% |
| Powyżej 88 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tyczyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
95 000 zł |
3 712 zł/m² |
| 2 izby |
43% |
169 579 zł |
5 517 zł/m² |
| 3 izby |
36,3% |
315 455 zł |
5 679 zł/m² |
| 4 izby |
18,8% |
457 126 zł |
5 735 zł/m² |
| 5 izb |
0,7% |
250 000 zł |
4 570 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
150 000 zł |
769 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tyczyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Tyczyn |
1 052 |
238 886 zł |
67 zł/m² |
| Kielnarowa |
506 |
— |
35 zł/m² |
| Hermanowa |
391 |
— |
23 zł/m² |
| Borek Stary |
340 |
— |
30 zł/m² |
| Rzeszów - Budziwój |
5 |
— |
83 zł/m² |
| Lubenia |
3 |
— |
21 zł/m² |
| Rzeszów - Matysówka |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Tyczyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
714 |
57 zł/m² |
100 000 zł |
1 723 m² |
| Grunty rolne |
1 033 |
30 zł/m² |
50 000 zł |
2 300 m² |
| Grunty leśne |
46 |
7,2 zł/m² |
24 001 zł |
3 850 m² |
| Wszystkie działki |
1 813 |
39 zł/m² |
70 000 zł |
1 991 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Tyczyna
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Tyczyn |
576 |
63 zł/m² |
98 900 zł |
| Tyczyn (obszar wiejski) |
1 237 |
31 zł/m² |
60 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tyczyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
220 |
47 |
0 |
128 |
45 |
| 2026 (do 17.08) |
104 |
15 |
0 |
78 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
3 192 |
410 |
0 |
2 205 |
577 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Tyczyna zamyka się między 343 000 zł a 639 400 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 14,7% nieruchomości sprzedano poniżej 160 000 zł, a 10,3% powyżej 480 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Tyczyna w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Tyczyna?
Na zakup nieruchomości na terenie Tyczyna trzeba przeznaczyć średnio 609 195 zł, czyli około 6 331 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Tyczyna?
Aktualna oferta to około 92 nieruchomości: 54 mieszkania i 38 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 299 000 zł i sięgają 1 890 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Tyczyna?
Zazwyczaj oferują około 96 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 148 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Tyczyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 55 m² | 428 878 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 528 987 zł |
| 4 pokoje | 78 m² | 531 956 zł |
| 5 pokoi | 150 m² | 819 875 zł |
| 6 pokoi | 175 m² | 866 571 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 6 331 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 234 zł/m², a dla domów spada do 5 232 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Tyczyna?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.