Kup nieruchomość na terenie Tyczyna: 57 nieruchomości w cenach od 299 000 zł do 1 890 000 zł, przy średniej cenie 548 374 zł.
Ceny nieruchomości Tyczyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Tyczyna zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 469 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 470 171 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 33,8% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
469 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 150 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
47
2025
Ceny w ciągu roku
+14,4%
mediana
Od 2012 roku
+195,7%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Tyczyn: 469 000 zł
Wobec mediany krajowej
+4,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tyczyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 469 000 zł, czyli 7 150 zł/m², w obserwowanym przedziale od 343 000 zł do 639 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 490 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 190 000 zł a 390 000 zł, a 9,6% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,2% sprzedanych lokali ma od 38 do 58 m², a 8,9% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Tyczyn: 469 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 4,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 15 sprzedaży mieszkań, z medianą 450 000 zł i 8 547 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 450 000 zł (8 049 zł/m²) przy 36 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tyczyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
15 |
450 000 zł |
-4,1% |
8 547 zł/m² |
| 2025 |
47 |
469 000 zł |
+14,4% |
7 150 zł/m² |
| 2024 |
71 |
410 000 zł |
+5,1% |
7 890 zł/m² |
| 2023 |
30 |
390 100 zł |
+11% |
5 406 zł/m² |
| 2022 |
28 |
351 450 zł |
+37,8% |
4 350 zł/m² |
| 2021 |
2 |
255 000 zł |
+24,3% |
4 627 zł/m² |
| 2020 |
74 |
205 108 zł |
+19,5% |
4 600 zł/m² |
| 2019 |
109 |
171 630 zł |
— |
4 400 zł/m² |
| 2016 |
1 |
157 000 zł |
-12,8% |
3 978 zł/m² |
| 2015 |
1 |
180 000 zł |
-31,3% |
4 560 zł/m² |
| 2014 |
1 |
262 000 zł |
+74,7% |
3 589 zł/m² |
| 2013 |
1 |
150 000 zł |
-5,4% |
769 zł/m² |
| 2012 |
9 |
158 629 zł |
+111,5% |
4 020 zł/m² |
| 2011 |
1 |
75 000 zł |
+36,4% |
3 000 zł/m² |
| 2010 |
4 |
55 000 zł |
— |
1 800 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tyczyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
47 |
| Mediana ceny |
469 000 zł |
| Cena za m² |
7 150 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,6 m² |
| Typowy przedział |
343 000 – 639 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tyczyna
Rozkład obliczony na podstawie 394 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
15% |
| 160 000 – 190 000 zł |
12,9% |
| 190 000 – 390 000 zł |
43,7% |
| 390 000 – 490 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 490 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tyczyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 393 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
8,7% |
| 4 100 – 4 400 zł/m² |
15,5% |
| 4 400 – 6 800 zł/m² |
47,3% |
| 6 800 – 8 400 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 8 400 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tyczyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
17% |
| 34 – 38 m² |
13,5% |
| 38 – 58 m² |
41,2% |
| 58 – 74 m² |
19,3% |
| Powyżej 74 m² |
8,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tyczyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
95 000 zł |
3 712 zł/m² |
| 2 izby |
42,7% |
168 795 zł |
5 587 zł/m² |
| 3 izby |
37,6% |
315 455 zł |
5 679 zł/m² |
| 4 izby |
17,6% |
466 606 zł |
6 073 zł/m² |
| 5 izb |
0,8% |
250 000 zł |
4 570 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
150 000 zł |
769 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tyczyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Tyczyn |
1 052 |
238 886 zł |
67 zł/m² |
| Rzeszów - Budziwój |
3 |
— |
100 zł/m² |
Ceny działek na terenie Tyczyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
253 |
79 zł/m² |
120 000 zł |
1 536 m² |
| Grunty rolne |
303 |
48 zł/m² |
79 000 zł |
1 711 m² |
| Grunty leśne |
11 |
19 zł/m² |
32 000 zł |
4 839 m² |
| Wszystkie działki |
576 |
63 zł/m² |
98 900 zł |
1 616 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tyczyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
115 |
47 |
0 |
45 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
44 |
15 |
0 |
24 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
1 396 |
396 |
0 |
748 |
252 |
Trajektorię cen Tyczyna widać w dłuższej perspektywie: 158 629 zł mediany w 2012 roku, 469 000 zł w 2025 roku, czyli +195,7%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 33,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Tyczyna: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Tyczyna?
Na zakup nieruchomości na terenie Tyczyna trzeba przeznaczyć średnio 548 374 zł, czyli około 7 578 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 57: 46 mieszkań i 11 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Tyczyna?
Ceny wahają się od około 299 000 zł do 1 890 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 72 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 120 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Tyczyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 37 m² | 368 817 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 517 686 zł |
| 4 pokoje | 70 m² | 529 851 zł |
| 5 pokoi | 107 m² | 682 250 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Tyczyna?
Wynosi ona około 7 578 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 177 zł/m², a dla domów spada do 6 306 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Tyczyna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.