Domy i mieszkania na sprzedaż Rzeszowski

Znajdź swoją nieruchomość w powiecie rzeszowskim: 4 641 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 99 000 zł do 6 500 000 zł, średnio 658 032 zł.

Średnia cena 658 032 zł cena sprzedaży
Przedział cen 99 000–6 500 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 79 m² na nieruchomość
Cena za m² 8 337 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

4 641 łącznie
77% mieszkania
  • Mieszkania 77,3%
    3 586 nieruchomości
  • Domy 21,0%
    973 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 1,8%
    82 nieruchomości

Ile pokoi

4 559 łącznie
37% 3 pokoje
  • 1 pokój 3,8%
    175 nieruchomości
  • 2 pokoje 24,3%
    1 109 nieruchomości
  • 3 pokoje 36,6%
    1 667 nieruchomości
  • 4 pokoje 21,4%
    977 nieruchomości
  • 5+ pokoi 13,8%
    631 nieruchomości

Przedziały cenowe

4 559 łącznie
  • 95 000–465 000 zł 20,3%
    924 nieruchomości
  • 465 000–530 000 zł 19,8%
    902 nieruchomości
  • 530 000–615 000 zł 20,4%
    928 nieruchomości
  • 615 000–755 000 zł 19,9%
    905 nieruchomości
  • 755 000–6 505 000 zł 19,7%
    900 nieruchomości

Przedziały powierzchni

4 559 łącznie
  • 10–50 m² 26,2%
    1 195 nieruchomości
  • 50–60 m² 22,0%
    1 005 nieruchomości
  • 60–70 m² 16,2%
    738 nieruchomości
  • 70–100 m² 16,6%
    757 nieruchomości
  • 100–6 730 m² 19,0%
    864 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 61 m² 144 m²
Cena za metr kwadratowy 9 440 zł/m² 6 613 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie rzeszowskim sięga 4 641 nieruchomości, w podziale na 3 586 mieszkań i 973 domy oraz 82 innych nieruchomości; mieszkania dominują z udziałem 79%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 61 m² i 9 440 zł/m², a domy wokół 144 m² i 6 613 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 2- i 4-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży w powiecie rzeszowskim wyniosła 446 002 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (podkarpackie) mediana to 400 000 zł. Zmiana roczna: +17,2%.

Mediana ceny sprzedaży 446 002 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 804 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 456 2025
Ceny w ciągu roku +17,2% mediana
Od 2010 roku +119,2% mediana
Wobec mediany województwa +11,5% podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej -0,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu rzeszowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 446 002 zł, czyli 6 804 zł/m², w obserwowanym przedziale od 275 000 zł do 643 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 500 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 210 000 zł a 380 000 zł, a 10% przekroczyło 500 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 46 do 62 m², a 10,1% przekracza 77 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę województwa (podkarpackie: 400 000 zł) o 11,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 0,9% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Krasne — mediana 328 720 zł (6 052 zł/m², 478 transakcji od 2010 roku), dalej Świlcza z medianą 319 000 zł (5 014 zł/m²). Głogów Małopolski: 300 000 zł (4 844 zł/m²). Na drugim biegunie Błażowa ma najbardziej przystępną medianę: 100 000 zł (1 828 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 285 sprzedaży mieszkań, z medianą 459 000 zł i 8 282 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 466 308 zł (8 199 zł/m²) przy 442 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu rzeszowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 285 459 000 zł +2,9% 8 282 zł/m²
2025 456 446 002 zł +17,2% 6 804 zł/m²
2024 445 380 568 zł +8,7% 7 507 zł/m²
2023 243 350 000 zł +12,9% 6 400 zł/m²
2022 364 310 000 zł +3,3% 5 656 zł/m²
2021 126 300 000 zł +33,6% 4 973 zł/m²
2020 274 224 619 zł -0,3% 4 695 zł/m²
2019 313 225 369 zł +8,4% 4 500 zł/m²
2018 246 207 823 zł +3,9% 4 170 zł/m²
2017 148 200 000 zł +1,1% 4 019 zł/m²
2016 127 197 784 zł -1,2% 3 652 zł/m²
2015 88 200 206 zł -8,2% 3 626 zł/m²
2014 95 218 000 zł +23,4% 4 076 zł/m²
2013 94 176 681 zł +7,1% 3 314 zł/m²
2012 89 165 000 zł -17,7% 3 814 zł/m²
2011 78 200 500 zł -1,4% 3 967 zł/m²
2010 124 203 438 zł — 4 307 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Rzeszowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 456
Mediana ceny 446 002 zł
Cena za m² 6 804 zł/m²
Mediana powierzchni 58,8 m²
Typowy przedział 275 000 –
643 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie rzeszowskim

Rozkład obliczony na podstawie 3 595 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 150 000 zł 7,9%
150 000 – 210 000 zł 20,6%
210 000 – 380 000 zł 44,1%
380 000 – 500 000 zł 17,4%
Powyżej 500 000 zł 10%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie rzeszowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 3 592 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 300 zł/m² 9,3%
3 300 – 4 300 zł/m² 19,5%
4 300 – 6 700 zł/m² 42,7%
6 700 – 8 700 zł/m² 18,6%
Powyżej 8 700 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie rzeszowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10%
35 – 46 m² 17,9%
46 – 62 m² 44,7%
62 – 77 m² 17,4%
Powyżej 77 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Rzeszowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,9% 165 077 zł 6 030 zł/m²
2 izby 35% 220 234 zł 6 260 zł/m²
3 izby 42,1% 308 880 zł 6 168 zł/m²
4 izby 15,1% 319 000 zł 4 935 zł/m²
5 izb 3% 414 232 zł 4 695 zł/m²
6 izb i więcej 0,9% 426 200 zł 4 087 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie rzeszowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Krasne 478 328 720 zł 6 052 zł/m²
Świlcza 29 319 000 zł 5 014 zł/m²
Głogów Małopolski 659 300 000 zł 4 844 zł/m²
Boguchwała 1 258 282 000 zł 5 570 zł/m²
Trzebownisko 548 255 312 zł 4 690 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie rzeszowskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Błażowa 24 100 000 zł 1 828 zł/m²
Dynów 84 150 000 zł 2 381 zł/m²
Dynów 25 150 000 zł 2 527 zł/m²
Sokołów Małopolski 52 168 000 zł 4 133 zł/m²
Tyczyn 408 250 194 zł 4 628 zł/m²

Ceny działek w powiecie rzeszowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 5 858 56 zł/m² 86 000 zł 1 596 m²
Grunty rolne 16 230 16 zł/m² 33 000 zł 2 300 m²
Grunty leśne 588 4,6 zł/m² 15 000 zł 3 000 m²
Wszystkie działki 23 136 24 zł/m² 45 000 zł 2 000 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie rzeszowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Krasne 1 497 50 zł/m² 84 000 zł
Trzebownisko 3 379 44 zł/m² 62 000 zł
Głogów Małopolski 3 263 42 zł/m² 65 000 zł
Tyczyn 1 813 39 zł/m² 70 000 zł
Boguchwała 2 671 30 zł/m² 55 750 zł
Sokołów Małopolski 2 059 11 zł/m² 27 500 zł
Kamień 576 7,2 zł/m² 25 000 zł
Błażowa 1 086 7,1 zł/m² 20 000 zł
Hyżne 732 5,3 zł/m² 15 000 zł
Dynów 667 2,6 zł/m² 10 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie rzeszowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 3 008 476 0 2 032 500
2026 (do 17.08) 1 553 288 0 950 315
Razem 2010–2026 39 701 3 716 0 29 175 6 810

W porównaniu z medianą województwa (podkarpackie: 400 000 zł) ceny powiatu rzeszowskiego są o 11,5% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -0,9%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +119,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie rzeszowskim?

Nieruchomości w powiecie rzeszowskim kosztują średnio około 658 032 zł, czyli około 8 337 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie rzeszowskim?

Aktualna oferta to około 4 641 nieruchomości: 3 586 mieszkań i 973 domy oraz 82 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen w powiecie rzeszowskim?

Oferty zaczynają się od 99 000 zł i sięgają 6 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie rzeszowskim?

Zazwyczaj oferują około 79 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 144 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu rzeszowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój31 m²393 318 zł
2 pokoje50 m²502 280 zł
3 pokoje65 m²587 407 zł
4 pokoje93 m²739 845 zł
5 pokoi137 m²934 121 zł
6 pokoi171 m²1 183 613 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie rzeszowskim?

Średnia cena to 8 337 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 440 zł/m², a dla domów spada do 6 613 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie rzeszowskim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.