Domy i mieszkania na sprzedaż Przeworski

Odkryj 93 nieruchomości na sprzedaż w powiecie przeworskim. Ceny wahają się od 120 000 zł do 1 299 000 zł, a średnia cena to 475 565 zł.

Średnia cena 475 565 zł cena sprzedaży
Przedział cen 120 000–1 299 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 136 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 503 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

93 łącznie
87% domy
  • Mieszkania 12,9%
    12 nieruchomości
  • Domy 87,1%
    81 nieruchomości

Ile pokoi

93 łącznie
35% 5+ pokoi
  • 1 pokój 4,3%
    4 nieruchomości
  • 2 pokoje 12,9%
    12 nieruchomości
  • 3 pokoje 22,6%
    21 nieruchomości
  • 4 pokoje 24,7%
    23 nieruchomości
  • 5+ pokoi 35,5%
    33 nieruchomości

Przedziały cenowe

93 łącznie
  • 120 000–285 000 zł 20,4%
    19 nieruchomości
  • 290 000–355 000 zł 20,4%
    19 nieruchomości
  • 355 000–415 000 zł 19,4%
    18 nieruchomości
  • 415 000–570 000 zł 20,4%
    19 nieruchomości
  • 645 000–1 300 000 zł 19,4%
    18 nieruchomości

Przedziały powierzchni

93 łącznie
  • 30–90 m² 26,9%
    25 nieruchomości
  • 90–110 m² 14,0%
    13 nieruchomości
  • 110–130 m² 26,9%
    25 nieruchomości
  • 130–210 m² 18,3%
    17 nieruchomości
  • 230–500 m² 14,0%
    13 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 67 m² 146 m²
Cena za metr kwadratowy 5 387 zł/m² 3 375 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż w powiecie przeworskim liczy 93 nieruchomości, w tym 81 domów i 12 mieszkań: 87% oferty stanowią domy. Domy mają około 146 m² przy średniej cenie 3 375 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 67 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 5 387 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 5- i 3-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość w powiecie przeworskim? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 355 088 zł — to mediana wyliczona z 135 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2019 roku zmiana wynosi +62,8%.

Mediana ceny sprzedaży 355 088 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 221 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 135 2025
Ceny w ciągu roku +30,8% mediana
Od 2019 roku +62,8% mediana
Wobec mediany województwa -11,2% podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej -21,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu przeworskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 355 088 zł, czyli 6 221 zł/m², w obserwowanym przedziale od 127 000 zł do 500 492 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 410 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 200 000 zł a 340 000 zł, a 10,1% przekroczyło 410 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 44 do 63 m², a 10,1% przekracza 71 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 11,2% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 21,1% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Przeworsk — mediana 280 000 zł (5 234 zł/m², 307 transakcji od 2010 roku), dalej Kańczuga z medianą 190 000 zł (3 485 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 20 sprzedaży mieszkań, z medianą 345 172 zł i 7 478 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 355 346 zł (6 706 zł/m²) przy 88 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu przeworskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 20 345 172 zł -2,8% 7 478 zł/m²
2025 135 355 088 zł +30,8% 6 221 zł/m²
2024 50 271 500 zł +23% 5 113 zł/m²
2023 116 220 777 zł +4,1% 4 586 zł/m²
2022 12 212 000 zł +17,8% 3 542 zł/m²
2021 23 180 000 zł +50% 3 494 zł/m²
2020 1 120 000 zł -45% 4 017 zł/m²
2019 8 218 160 zł +46,4% 3 206 zł/m²
2018 1 149 000 zł +49% 3 102 zł/m²
2017 1 100 000 zł — 2 660 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Przeworski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 135
Mediana ceny 355 088 zł
Cena za m² 6 221 zł/m²
Mediana powierzchni 56,2 m²
Typowy przedział 127 000 –
500 492 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie przeworskim

Rozkład obliczony na podstawie 367 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 140 000 zł 9,5%
140 000 – 200 000 zł 17,4%
200 000 – 340 000 zł 45,5%
340 000 – 410 000 zł 17,4%
Powyżej 410 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie przeworskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 366 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 900 zł/m² 10,4%
2 900 – 4 400 zł/m² 19,1%
4 400 – 6 100 zł/m² 42,3%
6 100 – 7 500 zł/m² 18%
Powyżej 7 500 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie przeworskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 37 m² 13,1%
37 – 44 m² 15%
44 – 63 m² 44,3%
63 – 71 m² 17,5%
Powyżej 71 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Przeworski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,9% 160 000 zł 5 512 zł/m²
2 izby 29% 220 344 zł 5 909 zł/m²
3 izby 41,8% 260 000 zł 4 923 zł/m²
4 izby 25% 294 500 zł 5 076 zł/m²
5 izb 2,8% 244 000 zł 3 752 zł/m²
6 izb i więcej 0,6% 267 500 zł 3 421 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie przeworskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Przeworsk 307 280 000 zł 5 234 zł/m²
Kańczuga 22 190 000 zł 3 485 zł/m²

Ceny działek w powiecie przeworskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 434 32 zł/m² 60 000 zł 1 822 m²
Grunty rolne 4 057 4,0 zł/m² 20 000 zł 3 556 m²
Grunty leśne 73 5,0 zł/m² 34 800 zł 6 900 m²
Wszystkie działki 5 040 4,2 zł/m² 20 000 zł 3 400 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie przeworskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Przeworsk 453 36 zł/m² 55 000 zł
Sieniawa 432 8,9 zł/m² 45 000 zł
Tryńcza 629 6,0 zł/m² 25 000 zł
Zarzecze 231 5,0 zł/m² 30 000 zł
Jawornik Polski 390 4,0 zł/m² 15 000 zł
Jawornik Polski 390 4,0 zł/m² 15 000 zł
Kańczuga 710 3,8 zł/m² 19 500 zł
Przeworsk 1 453 3,7 zł/m² 15 000 zł
Gać 470 3,5 zł/m² 15 000 zł
Adamówka 278 3,1 zł/m² 20 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie przeworskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 130 144 0 782 204
2026 (do 17.08) 452 21 0 311 120
Razem 2010–2026 11 992 716 0 9 216 2 060

Między 2019 a 2025 rokiem mediana w powiecie przeworskim przeszła z 218 160 zł na 355 088 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 52,6% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie przeworskim?

Licz się ze średnią kwotą 475 565 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie przeworskim, czyli około 3 503 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie przeworskim?

Aktualna oferta to około 93 nieruchomości: 81 domów i 12 mieszkań.

Jaki jest przedział cen w powiecie przeworskim?

Oferty zaczynają się od 120 000 zł i sięgają 1 299 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie przeworskim?

Średnia powierzchnia to około 136 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 146 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu przeworskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje71 m²292 083 zł
3 pokoje84 m²346 429 zł
4 pokoje119 m²475 283 zł
5 pokoi143 m²662 647 zł
6 pokoi219 m²601 889 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 3 503 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 387 zł/m², a dla domów spada do 3 375 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie przeworskim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.