Mamy 155 nieruchomości na sprzedaż w powiecie łańcuckim, w cenach od 149 000 zł do 3 990 000 zł, przy średniej cenie 804 520 zł.
Ceny nieruchomości powiatu łańcuckiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 109 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 362 133 zł rynek powiatu łańcuckiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2022–2025 mediana wzrosła o 42%.
Mediana ceny sprzedaży
362 133 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 305 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
109
2025
Ceny w ciągu roku
+0,6%
mediana
Od 2022 roku
+42%
mediana
Wobec mediany województwa
-9,5%
podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej
-19,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu łańcuckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 362 133 zł, czyli 7 305 zł/m², w obserwowanym przedziale od 152 000 zł do 663 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 480 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 260 000 zł a 370 000 zł, a 9,9% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 45 do 60 m², a 10,5% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,5% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 19,5% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 39 sprzedaży mieszkań, z medianą 400 000 zł i 7 189 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 387 500 zł (7 209 zł/m²) przy 73 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu łańcuckiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
39 |
400 000 zł |
+10,5% |
7 189 zł/m² |
| 2025 |
109 |
362 133 zł |
+0,6% |
7 305 zł/m² |
| 2024 |
161 |
360 000 zł |
+26,3% |
6 866 zł/m² |
| 2023 |
302 |
285 000 zł |
+11,8% |
5 453 zł/m² |
| 2022 |
115 |
255 000 zł |
— |
4 821 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łańcucki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
109 |
| Mediana ceny |
362 133 zł |
| Cena za m² |
7 305 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,2 m² |
| Typowy przedział |
152 000 – 663 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie łańcuckim
Rozkład obliczony na podstawie 726 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
11,4% |
| 200 000 – 260 000 zł |
17,6% |
| 260 000 – 370 000 zł |
43,4% |
| 370 000 – 480 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 480 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie łańcuckim
Rozkład ceny za m² na podstawie 725 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 500 zł/m² |
10,6% |
| 4 500 – 5 100 zł/m² |
17,5% |
| 5 100 – 7 000 zł/m² |
43,7% |
| 7 000 – 8 100 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 8 100 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie łańcuckim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,7% |
| 32 – 45 m² |
18,3% |
| 45 – 60 m² |
44% |
| 60 – 70 m² |
17,5% |
| Powyżej 70 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łańcucki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,4% |
190 730 zł |
6 268 zł/m² |
| 2 izby |
21,1% |
270 000 zł |
6 662 zł/m² |
| 3 izby |
50,4% |
313 904 zł |
6 301 zł/m² |
| 4 izby |
13,9% |
369 572 zł |
5 848 zł/m² |
| 5 izb |
3,5% |
390 000 zł |
5 795 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,5% |
345 000 zł |
5 554 zł/m² |
Ceny działek w powiecie łańcuckim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
320 |
99 zł/m² |
140 900 zł |
1 400 m² |
| Grunty rolne |
1 797 |
10 zł/m² |
30 000 zł |
2 617 m² |
| Grunty leśne |
54 |
5,6 zł/m² |
15 000 zł |
2 405 m² |
| Wszystkie działki |
2 200 |
15 zł/m² |
37 025 zł |
2 400 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie łańcuckim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Łańcut |
202 |
115 zł/m² |
189 620 zł |
| Czarna |
503 |
30 zł/m² |
50 000 zł |
| Rakszawa |
274 |
20 zł/m² |
40 000 zł |
| Żołynia |
214 |
16 zł/m² |
33 000 zł |
| Łańcut |
572 |
8,9 zł/m² |
28 750 zł |
| Rakszawa |
274 |
20 zł/m² |
40 000 zł |
| Żołynia |
214 |
16 zł/m² |
33 000 zł |
| Łańcut |
572 |
8,9 zł/m² |
28 750 zł |
| Białobrzegi |
249 |
7,4 zł/m² |
25 000 zł |
| Markowa |
186 |
6,0 zł/m² |
27 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie łańcuckim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 019 |
113 |
0 |
690 |
216 |
| 2026 (do 17.08) |
404 |
41 |
0 |
279 |
84 |
| Razem 2010–2026 |
4 139 |
759 |
0 |
2 593 |
787 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 362 133 zł (7 305 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (50,4% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości powiatu łańcuckiego w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie łańcuckim?
Licz się ze średnią kwotą 804 520 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie łańcuckim, czyli około 5 438 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 155 nieruchomości: 126 domów i 29 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 149 000 zł do 3 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 148 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 171 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu łańcuckiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 95 m² | 403 659 zł |
| 3 pokoje | 89 m² | 631 628 zł |
| 4 pokoje | 144 m² | 940 914 zł |
| 5 pokoi | 176 m² | 949 068 zł |
| 6 pokoi | 169 m² | 627 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 438 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 135 zł/m², a dla domów spada do 5 196 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie łańcuckim?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.