Zobacz 37 domów na sprzedaż w powiecie kolbuszowskim: ceny od 249 000 zł do 1 450 000 zł, średnio 537 132 zł.
Ceny nieruchomości powiatu kolbuszowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży w powiecie kolbuszowskim wyniosła 422 100 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (podkarpackie) mediana to 400 000 zł. Zmiana roczna: +5,5%.
Mediana ceny sprzedaży
422 100 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 654 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
27
2025
Ceny w ciągu roku
+5,5%
mediana
Od 2011 roku
+131,9%
mediana
Wobec mediany województwa
+5,5%
podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej
-6,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu kolbuszowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 422 100 zł, czyli 6 654 zł/m², w obserwowanym przedziale od 179 000 zł do 642 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 380 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 170 000 zł a 300 000 zł, a 9,9% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 63 m², a 8,2% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę województwa (podkarpackie: 400 000 zł) o 5,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 6,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 281 500 zł i 5 346 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 310 800 zł (7 008 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu kolbuszowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
281 500 zł |
-33,3% |
5 346 zł/m² |
| 2025 |
27 |
422 100 zł |
+5,5% |
6 654 zł/m² |
| 2024 |
27 |
400 000 zł |
+18% |
7 679 zł/m² |
| 2023 |
24 |
339 000 zł |
+37,7% |
6 437 zł/m² |
| 2022 |
70 |
246 108 zł |
-6,1% |
5 953 zł/m² |
| 2021 |
23 |
262 000 zł |
+34,4% |
4 490 zł/m² |
| 2020 |
24 |
195 000 zł |
+8,3% |
3 797 zł/m² |
| 2019 |
29 |
180 000 zł |
-7,2% |
3 378 zł/m² |
| 2018 |
58 |
194 001 zł |
+25,2% |
3 976 zł/m² |
| 2017 |
15 |
155 000 zł |
+0% |
3 263 zł/m² |
| 2016 |
10 |
155 000 zł |
+59% |
2 701 zł/m² |
| 2015 |
4 |
97 500 zł |
+34% |
2 047 zł/m² |
| 2014 |
4 |
72 774 zł |
-14,4% |
1 087 zł/m² |
| 2013 |
5 |
85 000 zł |
-29,2% |
2 464 zł/m² |
| 2012 |
7 |
120 000 zł |
-34,1% |
3 077 zł/m² |
| 2011 |
7 |
182 000 zł |
+30% |
3 450 zł/m² |
| 2010 |
3 |
140 000 zł |
— |
3 270 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kolbuszowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
27 |
| Mediana ceny |
422 100 zł |
| Cena za m² |
6 654 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
63,4 m² |
| Typowy przedział |
179 000 – 642 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie kolbuszowskim
Rozkład obliczony na podstawie 343 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,9% |
| 100 000 – 170 000 zł |
17,8% |
| 170 000 – 300 000 zł |
44,6% |
| 300 000 – 380 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 380 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie kolbuszowskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 340 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
8,5% |
| 2 300 – 3 500 zł/m² |
20% |
| 3 500 – 6 000 zł/m² |
43,2% |
| 6 000 – 6 900 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie kolbuszowskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,7% |
| 33 – 42 m² |
14,7% |
| 42 – 63 m² |
48,2% |
| 63 – 77 m² |
19,1% |
| Powyżej 77 m² |
8,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kolbuszowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,7% |
163 354 zł |
5 967 zł/m² |
| 2 izby |
12,6% |
145 000 zł |
4 269 zł/m² |
| 3 izby |
39,1% |
240 000 zł |
5 259 zł/m² |
| 4 izby |
27,4% |
252 808 zł |
4 458 zł/m² |
| 5 izb |
12,6% |
202 625 zł |
3 396 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,5% |
310 000 zł |
4 118 zł/m² |
Ceny działek w powiecie kolbuszowskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
570 |
23 zł/m² |
40 000 zł |
1 664 m² |
| Grunty rolne |
3 305 |
7,9 zł/m² |
22 500 zł |
2 700 m² |
| Grunty leśne |
166 |
5,2 zł/m² |
19 326 zł |
3 627 m² |
| Wszystkie działki |
4 186 |
9,4 zł/m² |
25 000 zł |
2 472 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie kolbuszowskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Kolbuszowa |
1 555 |
16 zł/m² |
30 000 zł |
| Niwiska |
477 |
9,8 zł/m² |
25 000 zł |
| Majdan Królewski |
614 |
7,4 zł/m² |
23 400 zł |
| Cmolas |
643 |
6,0 zł/m² |
20 000 zł |
| Raniżów |
478 |
5,9 zł/m² |
20 000 zł |
| Niwiska |
477 |
9,8 zł/m² |
25 000 zł |
| Majdan Królewski |
614 |
7,4 zł/m² |
23 400 zł |
| Cmolas |
643 |
6,0 zł/m² |
20 000 zł |
| Raniżów |
478 |
5,9 zł/m² |
20 000 zł |
| Dzikowiec |
419 |
5,5 zł/m² |
18 700 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie kolbuszowskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
585 |
30 |
0 |
452 |
103 |
| 2026 (do 17.08) |
288 |
6 |
0 |
228 |
54 |
| Razem 2010–2026 |
6 803 |
361 |
0 |
5 306 |
1 136 |
Zasadnicza część sprzedaży w powiecie kolbuszowskim zamyka się między 179 000 zł a 642 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 100 000 zł, a 9,9% powyżej 380 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w powiecie kolbuszowskim — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie kolbuszowskim?
Nieruchomości w powiecie kolbuszowskim kosztują średnio około 537 132 zł, czyli około 3 465 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie kolbuszowskim?
W tej chwili do wyboru są 37 nieruchomości: 35 domów i 2 mieszkania.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie kolbuszowskim?
Znajdziesz tu oferty od 249 000 zł do 1 450 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 155 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 160 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu kolbuszowskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 109 m² | 520 613 zł |
| 4 pokoje | 135 m² | 466 533 zł |
| 5 pokoi | 169 m² | 554 125 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie kolbuszowskim?
Średnio wychodzi około 3 465 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 218 zł/m², a dla domów spada do 3 376 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie kolbuszowskim?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.