Domy i mieszkania na sprzedaż Niżański

Znajdź swoją nieruchomość w powiecie niżańskim: 73 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 211 360 zł do 5 550 000 zł, średnio 601 288 zł.

Średnia cena 601 288 zł cena sprzedaży
Przedział cen 211 360–5 550 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 207 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 909 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

73 łącznie
60% domy
  • Mieszkania 39,7%
    29 nieruchomości
  • Domy 60,3%
    44 nieruchomości

Ile pokoi

73 łącznie
29% 5+ pokoi
  • 1 pokój 11,0%
    8 nieruchomości
  • 2 pokoje 21,9%
    16 nieruchomości
  • 3 pokoje 16,4%
    12 nieruchomości
  • 4 pokoje 21,9%
    16 nieruchomości
  • 5+ pokoi 28,8%
    21 nieruchomości

Przedziały cenowe

73 łącznie
  • 210 000–300 000 zł 23,3%
    17 nieruchomości
  • 310 000–355 000 zł 17,8%
    13 nieruchomości
  • 355 000–485 000 zł 19,2%
    14 nieruchomości
  • 495 000–600 000 zł 20,5%
    15 nieruchomości
  • 650 000–5 555 000 zł 19,2%
    14 nieruchomości

Przedziały powierzchni

73 łącznie
  • 20–60 m² 24,7%
    18 nieruchomości
  • 60–70 m² 17,8%
    13 nieruchomości
  • 70–120 m² 17,8%
    13 nieruchomości
  • 140–190 m² 23,3%
    17 nieruchomości
  • 190–6 260 m² 16,4%
    12 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 51 m² 309 m²
Cena za metr kwadratowy 6 784 zł/m² 2 484 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży powiatu niżańskiego obejmuje 73 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (60% całości): 44 domy i 29 mieszkań. Domy mają średnią powierzchnię 309 m² i cenę 2 484 zł/m²; mieszkania natomiast około 51 m² i 6 784 zł/m².

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 5- i 2-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie w powiecie niżańskim sprzedawano w 2025 roku za medianę 340 000 zł. Typowa nieruchomość: 50,6 m², 3 izby. Ceny zyskały 11,8% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 340 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 000 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 31 2025
Ceny w ciągu roku +11,8% mediana
Od 2015 roku +163,6% mediana
Wobec mediany województwa -15% podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej -24,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu niżańskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 340 000 zł, czyli 6 000 zł/m², w obserwowanym przedziale od 163 250 zł do 409 352 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 340 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,1% transakcji zawarto między 130 000 zł a 250 000 zł, a 11,1% przekroczyło 340 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 45 do 60 m², a 9,9% przekracza 65 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 15% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 24,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Nisko — mediana 181 000 zł (3 871 zł/m², 278 transakcji od 2010 roku), dalej Rudnik nad Sanem z medianą 120 000 zł (2 520 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 33 sprzedaże mieszkań, z medianą 320 000 zł i 7 355 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 238 zł (7 377 zł/m²) przy 46 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu niżańskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 33 320 000 zł -5,9% 7 355 zł/m²
2025 31 340 000 zł +11,8% 6 000 zł/m²
2024 20 304 000 zł +21,6% 5 463 zł/m²
2023 23 250 000 zł +35,9% 4 622 zł/m²
2022 29 184 000 zł +2,2% 4 432 zł/m²
2021 33 180 000 zł +14,6% 3 846 zł/m²
2020 21 157 000 zł -0,6% 3 371 zł/m²
2019 20 158 000 zł +21,5% 2 819 zł/m²
2018 26 130 000 zł +18,2% 2 672 zł/m²
2017 35 110 000 zł -8,3% 2 326 zł/m²
2016 19 120 000 zł -7% 2 250 zł/m²
2015 20 129 000 zł +5,7% 2 353 zł/m²
2014 1 122 000 zł — 2 109 zł/m²
2010 3 110 000 zł — 1 837 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Niżański: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 31
Mediana ceny 340 000 zł
Cena za m² 6 000 zł/m²
Mediana powierzchni 50,6 m²
Typowy przedział 163 250 –
409 352 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie niżańskim

Rozkład obliczony na podstawie 314 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 90 000 zł 9,9%
90 000 – 130 000 zł 19,4%
130 000 – 250 000 zł 41,1%
250 000 – 340 000 zł 18,5%
Powyżej 340 000 zł 11,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie niżańskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 314 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 000 zł/m² 9,9%
2 000 – 2 500 zł/m² 16,9%
2 500 – 4 900 zł/m² 44,3%
4 900 – 7 100 zł/m² 19,1%
Powyżej 7 100 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie niżańskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 10,8%
34 – 45 m² 16,6%
45 – 60 m² 44,9%
60 – 65 m² 17,8%
Powyżej 65 m² 9,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Niżański: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 26% 135 000 zł 4 082 zł/m²
3 izby 42,9% 179 900 zł 4 258 zł/m²
4 izby 25% 203 500 zł 3 563 zł/m²
5 izb 5,8% 260 000 zł 3 544 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 197 000 zł 2 342 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie niżańskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Nisko 278 181 000 zł 3 871 zł/m²
Rudnik nad Sanem 28 120 000 zł 2 520 zł/m²

Ceny działek w powiecie niżańskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 980 25 zł/m² 39 500 zł 1 764 m²
Grunty rolne 3 398 5,7 zł/m² 15 045 zł 2 712 m²
Grunty leśne 231 4,0 zł/m² 15 000 zł 5 361 m²
Wszystkie działki 4 767 8,0 zł/m² 18 500 zł 2 417 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie niżańskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Nisko 1 381 29 zł/m² 37 000 zł
Rudnik nad Sanem 776 9,9 zł/m² 21 267 zł
Jeżowe 657 5,6 zł/m² 12 000 zł
Jarocin 424 4,8 zł/m² 15 000 zł
Harasiuki 471 4,1 zł/m² 15 000 zł
Jeżowe 657 5,6 zł/m² 12 000 zł
Jarocin 424 4,8 zł/m² 15 000 zł
Harasiuki 471 4,1 zł/m² 15 000 zł
Ulanów 601 4,0 zł/m² 10 000 zł
Krzeszów 460 2,5 zł/m² 14 680 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie niżańskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 584 35 0 435 114
2026 (do 17.08) 321 34 0 232 55
Razem 2010–2026 7 017 327 0 5 228 1 462

Trajektorię cen powiatu niżańskiego widać w dłuższej perspektywie: 129 000 zł mediany w 2015 roku, 340 000 zł w 2025 roku, czyli +163,6%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 55% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie niżańskim?

Nieruchomości w powiecie niżańskim kosztują średnio około 601 288 zł, czyli około 2 909 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie niżańskim?

Obecnie dostępnych ofert: 73: 44 domy i 29 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 211 360 zł i sięgają 5 550 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 207 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 309 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu niżańskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój34 m²270 708 zł
2 pokoje59 m²410 720 zł
3 pokoje96 m²359 656 zł
4 pokoje495 m²521 658 zł
5 pokoi156 m²577 121 zł
6 pokoi231 m²583 800 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie niżańskim?

Średnia cena to 2 909 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 784 zł/m², a dla domów spada do 2 484 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie niżańskim?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.