Domy i mieszkania na sprzedaż Mielecki

Znajdź 163 nieruchomości na sprzedaż w powiecie mieleckim, w cenach między 79 000 zł a 8 299 000 zł, przy średniej cenie 619 264 zł.

Średnia cena 619 264 zł cena sprzedaży
Przedział cen 79 000–8 299 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 123 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 049 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

163 łącznie
51% mieszkania
  • Mieszkania 50,9%
    83 nieruchomości
  • Domy 49,1%
    80 nieruchomości

Ile pokoi

163 łącznie
26% 3 pokoje
  • 1 pokój 12,3%
    20 nieruchomości
  • 2 pokoje 14,7%
    24 nieruchomości
  • 3 pokoje 25,8%
    42 nieruchomości
  • 4 pokoje 22,1%
    36 nieruchomości
  • 5+ pokoi 25,2%
    41 nieruchomości

Przedziały cenowe

163 łącznie
  • 75 000–295 000 zł 22,1%
    36 nieruchomości
  • 295 000–400 000 zł 18,4%
    30 nieruchomości
  • 400 000–550 000 zł 19,6%
    32 nieruchomości
  • 550 000–800 000 zł 21,5%
    35 nieruchomości
  • 850 000–8 300 000 zł 18,4%
    30 nieruchomości

Przedziały powierzchni

163 łącznie
  • 10–50 m² 20,2%
    33 nieruchomości
  • 50–70 m² 21,5%
    35 nieruchomości
  • 70–100 m² 19,6%
    32 nieruchomości
  • 100–170 m² 21,5%
    35 nieruchomości
  • 170–1 390 m² 17,2%
    28 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 59 m² 189 m²
Cena za metr kwadratowy 6 894 zł/m² 4 456 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż w powiecie mieleckim liczy 163 nieruchomości, w tym 83 mieszkania i 80 domów, a mieszkania stanowią 51%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 59 m², przy cenie 6 894 zł/m², wobec 189 m² i 4 456 zł/m² w przypadku domów.

Mieszkania 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 2- i 4-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie w powiecie mieleckim sprzedawano w 2025 roku za medianę 369 476 zł. Typowa nieruchomość: 53 m², 3 izby. Ceny zyskały 0,7% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 369 476 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 324 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 334 2025
Ceny w ciągu roku +0,7% mediana
Od 2021 roku +44,1% mediana
Wobec mediany województwa -7,6% podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej -17,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu mieleckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 369 476 zł, czyli 6 324 zł/m², w obserwowanym przedziale od 189 475 zł do 581 750 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 490 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 260 000 zł a 400 000 zł, a 10,4% przekroczyło 490 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 46 do 67 m², a 10,3% przekracza 89 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,6% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,9% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Mielec — mediana 340 123 zł (5 734 zł/m², 1 457 transakcji od 2010 roku), dalej Radomyśl Wielki z medianą 264 440 zł (5 519 zł/m²). Na drugim biegunie Przecław ma najbardziej przystępną medianę: 214 500 zł (3 943 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 25 sprzedaży mieszkań, z medianą 440 000 zł i 5 000 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 430 000 zł (5 985 zł/m²) przy 168 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu mieleckiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 25 440 000 zł +19,1% 5 000 zł/m²
2025 334 369 476 zł +0,7% 6 324 zł/m²
2024 439 366 916 zł +13,8% 7 435 zł/m²
2023 312 322 500 zł +10,3% 5 085 zł/m²
2022 328 292 367 zł +14,1% 4 900 zł/m²
2021 172 256 341 zł — 4 848 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Mielecki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 334
Mediana ceny 369 476 zł
Cena za m² 6 324 zł/m²
Mediana powierzchni 53 m²
Typowy przedział 189 475 –
581 750 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie mieleckim

Rozkład obliczony na podstawie 1 610 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 200 000 zł 9,4%
200 000 – 260 000 zł 17,8%
260 000 – 400 000 zł 44,7%
400 000 – 490 000 zł 17,7%
Powyżej 490 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie mieleckim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 610 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 400 zł/m² 10,4%
4 400 – 4 800 zł/m² 14,5%
4 800 – 7 000 zł/m² 46,7%
7 000 – 8 300 zł/m² 18,1%
Powyżej 8 300 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie mieleckim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10,2%
35 – 46 m² 19,3%
46 – 67 m² 42,5%
67 – 89 m² 17,7%
Powyżej 89 m² 10,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Mielecki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3% 225 766 zł 7 789 zł/m²
2 izby 17,3% 295 000 zł 6 979 zł/m²
3 izby 47,1% 310 000 zł 6 109 zł/m²
4 izby 27,2% 383 000 zł 5 467 zł/m²
5 izb 4,6% 410 000 zł 5 638 zł/m²
6 izb i więcej 0,8% 495 000 zł 5 634 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie mieleckim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Mielec 1 457 340 123 zł 5 734 zł/m²
Radomyśl Wielki 108 264 440 zł 5 519 zł/m²
Przecław 34 214 500 zł 3 943 zł/m²

Ceny działek w powiecie mieleckim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 587 51 zł/m² 85 000 zł 1 993 m²
Grunty rolne 2 170 10 zł/m² 41 319 zł 3 300 m²
Grunty leśne 78 5,0 zł/m² 23 500 zł 4 244 m²
Wszystkie działki 2 996 16 zł/m² 50 000 zł 2 822 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie mieleckim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Mielec 492 150 zł/m² 200 000 zł
Mielec 351 23 zł/m² 80 000 zł
Tuszów Narodowy 348 23 zł/m² 50 000 zł
Przecław 419 14 zł/m² 46 000 zł
Wadowice Górne 190 9,7 zł/m² 45 000 zł
Radomyśl Wielki 437 8,1 zł/m² 30 000 zł
Czermin 342 7,8 zł/m² 40 000 zł
Borowa 183 4,4 zł/m² 26 294 zł
Gawłuszowice 100 3,8 zł/m² 27 000 zł
Padew Narodowa 136 3,5 zł/m² 21 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie mieleckim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 552 340 0 872 340
2026 (do 17.08) 113 25 0 60 28
Razem 2010–2026 6 647 1 702 0 3 725 1 220

Trajektorię cen powiatu mieleckiego widać w dłuższej perspektywie: 256 341 zł mediany w 2021 roku, 369 476 zł w 2025 roku, czyli +44,1%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 23,9% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie mieleckim?

Nieruchomości w powiecie mieleckim kosztują średnio około 619 264 zł, czyli około 5 049 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 163 nieruchomości: 83 mieszkania i 80 domów.

Jaki jest przedział cen w powiecie mieleckim?

Ceny wahają się od około 79 000 zł do 8 299 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie mieleckim?

Średnia powierzchnia to około 123 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 189 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu mieleckiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój40 m²247 059 zł
2 pokoje55 m²288 958 zł
3 pokoje91 m²420 800 zł
4 pokoje123 m²669 931 zł
5 pokoi147 m²862 172 zł
6 pokoi231 m²773 875 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie mieleckim?

Średnio wychodzi około 5 049 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 894 zł/m², a dla domów spada do 4 456 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie mieleckim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.