Znajdź 128 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mielca, w cenach między 140 000 zł a 3 600 000 zł, przy średniej cenie 594 239 zł.
Ceny nieruchomości Mielca według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Mielca sprzedawano w 2025 roku za medianę 407 000 zł. Typowa nieruchomość: 56,4 m², 3 izby. Ceny zyskały 8,2% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
407 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 812 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
280
2025
Ceny w ciągu roku
+8,2%
mediana
Od 2021 roku
+54,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+10,2%
Mielecki: 369 476 zł
Wobec mediany krajowej
-9,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mielca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 407 000 zł, czyli 6 812 zł/m², w obserwowanym przedziale od 199 950 zł do 590 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 500 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 270 000 zł a 410 000 zł, a 10,3% przekroczyło 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 46 do 69 m², a 11,3% przekracza 89 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Mielecki: 369 476 zł) o 10,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 9,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 22 sprzedaże mieszkań, z medianą 440 000 zł i 4 940 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 440 000 zł (6 277 zł/m²) przy 153 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mielca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
22 |
440 000 zł |
+8,1% |
4 940 zł/m² |
| 2025 |
280 |
407 000 zł |
+8,2% |
6 812 zł/m² |
| 2024 |
407 |
376 046 zł |
+10,9% |
7 556 zł/m² |
| 2023 |
274 |
339 000 zł |
+15,3% |
5 292 zł/m² |
| 2022 |
316 |
294 122 zł |
+11,6% |
4 954 zł/m² |
| 2021 |
158 |
263 613 zł |
— |
4 940 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mielec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
280 |
| Mediana ceny |
407 000 zł |
| Cena za m² |
6 812 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,4 m² |
| Typowy przedział |
199 950 – 590 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mielca
Rozkład obliczony na podstawie 1 457 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
10,2% |
| 210 000 – 270 000 zł |
16,8% |
| 270 000 – 410 000 zł |
45,5% |
| 410 000 – 500 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 500 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mielca
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 457 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 500 zł/m² |
10,6% |
| 4 500 – 4 900 zł/m² |
18,2% |
| 4 900 – 7 200 zł/m² |
43% |
| 7 200 – 8 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 8 400 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mielca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10% |
| 35 – 46 m² |
18,8% |
| 46 – 69 m² |
43,4% |
| 69 – 89 m² |
16,6% |
| Powyżej 89 m² |
11,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mielec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
226 531 zł |
7 881 zł/m² |
| 2 izby |
17% |
310 500 zł |
7 107 zł/m² |
| 3 izby |
47,1% |
317 174 zł |
6 153 zł/m² |
| 4 izby |
27,5% |
383 000 zł |
5 512 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
415 000 zł |
5 710 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
495 000 zł |
5 634 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mielca
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Smoczka |
625 |
368 000 zł |
211 zł/m² |
| Osiedle |
570 |
255 000 zł |
174 zł/m² |
| Stare Miasto |
365 |
300 000 zł |
150 zł/m² |
| Rzochów |
112 |
— |
100 zł/m² |
| Wojsław |
83 |
— |
48 zł/m² |
| Przemysłowy |
40 |
— |
147 zł/m² |
| Mościska |
16 |
— |
132 zł/m² |
| Lasy |
5 |
— |
116 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mielca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
234 |
136 zł/m² |
195 000 zł |
1 346 m² |
| Grunty rolne |
161 |
150 zł/m² |
205 000 zł |
1 556 m² |
| Grunty leśne |
8 |
80 zł/m² |
237 500 zł |
2 956 m² |
| Wszystkie działki |
492 |
150 zł/m² |
200 000 zł |
1 293 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mielca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
620 |
286 |
0 |
151 |
183 |
| 2026 (do 17.08) |
40 |
22 |
0 |
5 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
2 819 |
1 549 |
0 |
683 |
587 |
Trajektorię cen Mielca widać w dłuższej perspektywie: 263 613 zł mediany w 2021 roku, 407 000 zł w 2025 roku, czyli +54,4%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 31,2% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Mielca
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Mielca?
Nieruchomości na terenie Mielca kosztują średnio około 594 239 zł, czyli około 5 879 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Mielca?
W tej chwili do wyboru są 128 nieruchomości: 83 mieszkania i 45 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Mielca?
Znajdziesz tu oferty od 140 000 zł do 3 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Mielca?
Średnio mają około 101 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 179 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mielca:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 255 071 zł |
| 2 pokoje | 50 m² | 320 900 zł |
| 3 pokoje | 76 m² | 417 043 zł |
| 4 pokoje | 105 m² | 736 704 zł |
| 5 pokoi | 148 m² | 890 955 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 879 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 894 zł/m², a dla domów spada do 5 267 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Mielca?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.