Znajdź 22 domy na sprzedaż na terenie Radomyśla Wielkiego, w cenach między 249 000 zł a 550 000 zł, przy średniej cenie 448 250 zł.
Ceny nieruchomości Radomyśla Wielkiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Radomyśla Wielkiego wyniosła 255 698 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Mielecki) mediana to 369 476 zł. Zmiana roczna: -7,2%.
Mediana ceny sprzedaży
255 698 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 765 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
43
2025
Ceny w ciągu roku
-7,2%
mediana
Od 2022 roku
-5,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-30,8%
Mielecki: 369 476 zł
Wobec mediany krajowej
-43,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Radomyśla Wielkiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 255 698 zł, czyli 5 765 zł/m², w obserwowanym przedziale od 159 688 zł do 354 394 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 350 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 220 000 zł a 300 000 zł, a 12% przekroczyło 350 000 zł.
Pod względem powierzchni 42,6% sprzedanych lokali ma od 41 do 56 m², a 16,7% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 30,8% niższa od mediany powiatu (Mielecki: 369 476 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 43,2% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 290 000 zł (5 409 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radomyśla Wielkiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
350 775 zł |
+37,2% |
6 216 zł/m² |
| 2025 |
43 |
255 698 zł |
-7,2% |
5 765 zł/m² |
| 2024 |
26 |
275 500 zł |
+9,9% |
5 611 zł/m² |
| 2023 |
30 |
250 575 zł |
-7,2% |
4 606 zł/m² |
| 2022 |
6 |
270 000 zł |
+25,6% |
3 560 zł/m² |
| 2021 |
1 |
215 000 zł |
— |
5 328 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radomyśl Wielki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
43 |
| Mediana ceny |
255 698 zł |
| Cena za m² |
5 765 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,5 m² |
| Typowy przedział |
159 688 – 354 394 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego
Rozkład obliczony na podstawie 108 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
12% |
| 170 000 – 220 000 zł |
17,6% |
| 220 000 – 300 000 zł |
43,5% |
| 300 000 – 350 000 zł |
14,8% |
| Powyżej 350 000 zł |
12% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radomyśla Wielkiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 108 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
10,2% |
| 4 100 – 4 600 zł/m² |
17,6% |
| 4 600 – 5 800 zł/m² |
48,1% |
| 5 800 – 6 000 zł/m² |
12% |
| Powyżej 6 000 zł/m² |
12% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,2% |
| 34 – 41 m² |
19,4% |
| 41 – 56 m² |
42,6% |
| 56 – 75 m² |
11,1% |
| Powyżej 75 m² |
16,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radomyśl Wielki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
50% |
215 000 zł |
5 242 zł/m² |
| 3 izby |
33,3% |
286 000 zł |
5 646 zł/m² |
| 4 izby |
16,7% |
270 000 zł |
3 560 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radomyśla Wielkiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Radomyśl Wielki |
142 |
270 000 zł |
44 zł/m² |
| Ruda |
76 |
— |
5,0 zł/m² |
| Dulcza Wielka |
61 |
— |
4,0 zł/m² |
| Żarówka |
44 |
— |
3,2 zł/m² |
| Podborze |
43 |
— |
7,0 zł/m² |
| Dulcza Mała |
36 |
— |
6,3 zł/m² |
| Partynia |
30 |
— |
9,8 zł/m² |
| Janowiec |
28 |
— |
8,3 zł/m² |
| Dąbie |
25 |
— |
4,0 zł/m² |
| Dąbrówka Wisłocka |
21 |
— |
2,6 zł/m² |
Ceny działek na terenie Radomyśla Wielkiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
80 |
24 zł/m² |
50 000 zł |
1 802 m² |
| Grunty rolne |
323 |
4,9 zł/m² |
30 000 zł |
4 600 m² |
| Grunty leśne |
14 |
3,6 zł/m² |
11 500 zł |
2 764 m² |
| Wszystkie działki |
437 |
8,1 zł/m² |
30 000 zł |
3 200 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Radomyśla Wielkiego
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
190 |
43 |
0 |
116 |
31 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
2 |
0 |
12 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
695 |
108 |
0 |
478 |
109 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Radomyśla Wielkiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 251 896 zł, przy medianie 255 698 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 765 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Radomyśla Wielkiego — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radomyśla Wielkiego?
Nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego kosztują średnio około 448 250 zł, czyli około 3 976 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Radomyśla Wielkiego?
Obecnie dostępnych ofert: 22.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 249 000 zł do 550 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego?
Zazwyczaj oferują około 113 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 976 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Radomyśla Wielkiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.