Porównaj 278 domów na sprzedaż na terenie Radomyśla Wielkiego — średnia cena to 514 667 zł, a ceny sięgają od 444 000 zł do 550 000 zł.
Ceny nieruchomości Radomyśla Wielkiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Radomyśla Wielkiego obejmują 43 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 255 698 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 765 zł. To o 43,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
255 698 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 765 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
43
2025
Ceny w ciągu roku
-9,6%
mediana
Od 2022 roku
-5,3%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Radomyśl Wielki: 255 698 zł
Wobec mediany krajowej
-43,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Radomyśla Wielkiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 255 698 zł, czyli 5 765 zł/m², w obserwowanym przedziale od 159 688 zł do 354 394 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 350 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 220 000 zł a 300 000 zł, a 12,3% przekroczyło 350 000 zł.
Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 17% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Radomyśl Wielki: 255 698 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 43,2% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 290 000 zł (5 409 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radomyśla Wielkiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
350 775 zł |
+37,2% |
6 216 zł/m² |
| 2025 |
43 |
255 698 zł |
-9,6% |
5 765 zł/m² |
| 2024 |
24 |
282 700 zł |
+12,8% |
5 614 zł/m² |
| 2023 |
30 |
250 575 zł |
-7,2% |
4 606 zł/m² |
| 2022 |
6 |
270 000 zł |
+25,6% |
3 560 zł/m² |
| 2021 |
1 |
215 000 zł |
— |
5 328 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radomyśl Wielki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
43 |
| Mediana ceny |
255 698 zł |
| Cena za m² |
5 765 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,5 m² |
| Typowy przedział |
159 688 – 354 394 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego
Rozkład obliczony na podstawie 106 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
10,4% |
| 170 000 – 220 000 zł |
17,9% |
| 220 000 – 300 000 zł |
44,3% |
| 300 000 – 350 000 zł |
15,1% |
| Powyżej 350 000 zł |
12,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radomyśla Wielkiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 106 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
8,5% |
| 4 100 – 4 700 zł/m² |
24,5% |
| 4 700 – 5 800 zł/m² |
42,5% |
| 5 800 – 6 000 zł/m² |
12,3% |
| Powyżej 6 000 zł/m² |
12,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,4% |
| 34 – 41 m² |
18,9% |
| 41 – 58 m² |
42,5% |
| 58 – 75 m² |
11,3% |
| Powyżej 75 m² |
17% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radomyśl Wielki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
40% |
365 000 zł |
6 380 zł/m² |
| 3 izby |
40% |
286 000 zł |
5 646 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
270 000 zł |
3 560 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radomyśla Wielkiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Radomyśl Wielki |
142 |
270 000 zł |
44 zł/m² |
| Radomyśl Wólka Dul. |
16 |
— |
27 zł/m² |
Ceny działek na terenie Radomyśla Wielkiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
26 |
42 zł/m² |
55 000 zł |
1 244 m² |
| Grunty rolne |
51 |
44 zł/m² |
80 000 zł |
2 557 m² |
| Wszystkie działki |
88 |
40 zł/m² |
67 310 zł |
1 577 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
76 |
43 |
0 |
25 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
2 |
0 |
5 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
253 |
106 |
0 |
99 |
48 |
Rynek Radomyśla Wielkiego to łącznie 106 sprzedaży mieszkań w latach 2010–2025. W ciągu roku mediana straciła 9,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Radomyśla Wielkiego — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radomyśla Wielkiego?
Nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego kosztują średnio około 514 667 zł, czyli około 3 969 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Radomyśla Wielkiego?
W tej chwili do wyboru są 278 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Radomyśla Wielkiego?
Oferty zaczynają się od 444 000 zł i sięgają 550 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 130 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Radomyśla Wielkiego?
Średnio wychodzi około 3 969 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Radomyśla Wielkiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 6-pokojowy dom.