Kup nieruchomość w powiecie jasielskim: 122 nieruchomości w cenach od 129 000 zł do 1 500 000 zł, przy średniej cenie 465 762 zł.
Ceny nieruchomości powiatu jasielskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży w powiecie jasielskim wyniosła 270 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (podkarpackie) mediana to 400 000 zł. Zmiana roczna: +10,8%.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 671 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
161
2025
Ceny w ciągu roku
+10,8%
mediana
Od 2015 roku
+83,3%
mediana
Wobec mediany województwa
-32,5%
podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu jasielskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 270 000 zł, czyli 5 671 zł/m², w obserwowanym przedziale od 165 000 zł do 459 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 400 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 150 000 zł a 290 000 zł, a 10,2% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 44 do 57 m², a 10,2% przekracza 67 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 32,5% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 83 sprzedaże mieszkań, z medianą 278 593 zł i 5 699 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 282 136 zł (5 594 zł/m²) przy 118 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu jasielskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
83 |
278 593 zł |
+3,2% |
5 699 zł/m² |
| 2025 |
161 |
270 000 zł |
+10,8% |
5 671 zł/m² |
| 2024 |
116 |
243 750 zł |
— |
5 192 zł/m² |
| 2022 |
1 |
300 000 zł |
— |
5 044 zł/m² |
| 2018 |
4 |
92 500 zł |
-19,6% |
2 452 zł/m² |
| 2017 |
77 |
115 000 zł |
+0% |
2 397 zł/m² |
| 2016 |
75 |
115 000 zł |
-21,9% |
2 369 zł/m² |
| 2015 |
14 |
147 315 zł |
— |
3 051 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jasielski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
161 |
| Mediana ceny |
270 000 zł |
| Cena za m² |
5 671 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51 m² |
| Typowy przedział |
165 000 – 459 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie jasielskim
Rozkład obliczony na podstawie 531 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 90 000 zł |
10% |
| 90 000 – 150 000 zł |
18,6% |
| 150 000 – 290 000 zł |
43,1% |
| 290 000 – 400 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 400 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie jasielskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 531 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
10,4% |
| 2 000 – 3 000 zł/m² |
18,1% |
| 3 000 – 5 800 zł/m² |
42,7% |
| 5 800 – 6 900 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie jasielskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
7,9% |
| 33 – 44 m² |
20% |
| 44 – 57 m² |
42,2% |
| 57 – 67 m² |
19,8% |
| Powyżej 67 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jasielski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
11,5% |
148 000 zł |
4 100 zł/m² |
| 3 izby |
48% |
220 000 zł |
4 788 zł/m² |
| 4 izby |
24,9% |
227 000 zł |
4 217 zł/m² |
| 5 izb |
13% |
230 000 zł |
3 992 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,5% |
151 000 zł |
1 982 zł/m² |
Ceny działek w powiecie jasielskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
689 |
16 zł/m² |
30 000 zł |
1 806 m² |
| Grunty rolne |
4 480 |
4,8 zł/m² |
15 000 zł |
2 875 m² |
| Grunty leśne |
265 |
2,9 zł/m² |
15 000 zł |
5 200 m² |
| Wszystkie działki |
6 367 |
5,0 zł/m² |
16 000 zł |
2 900 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie jasielskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Jasło |
730 |
41 zł/m² |
49 500 zł |
| Krempna |
171 |
10 zł/m² |
50 000 zł |
| Brzyska |
406 |
6,0 zł/m² |
20 000 zł |
| Skołyszyn |
718 |
6,0 zł/m² |
20 000 zł |
| Kołaczyce |
438 |
5,4 zł/m² |
20 000 zł |
| Jasło |
1 186 |
4,5 zł/m² |
12 325 zł |
| Dębowiec |
776 |
3,6 zł/m² |
12 000 zł |
| Nowy Żmigród |
769 |
3,6 zł/m² |
12 000 zł |
| Osiek Jasielski |
443 |
3,1 zł/m² |
14 000 zł |
| Tarnowiec |
730 |
2,6 zł/m² |
10 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie jasielskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 167 |
169 |
0 |
752 |
246 |
| 2026 (do 17.08) |
624 |
85 |
0 |
389 |
150 |
| Razem 2010–2026 |
15 579 |
1 488 |
0 |
10 890 |
3 201 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 270 000 zł (5 671 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (48% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie jasielskim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie jasielskim?
Nieruchomości w powiecie jasielskim kosztują średnio około 465 762 zł, czyli około 3 785 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie jasielskim?
Aktualna oferta to około 122 nieruchomości: 70 domów i 52 mieszkania.
Jaki jest przedział cen w powiecie jasielskim?
Znajdziesz tu oferty od 129 000 zł do 1 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie jasielskim?
Średnio mają około 123 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 167 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu jasielskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 38 m² | 250 000 zł |
| 2 pokoje | 58 m² | 261 089 zł |
| 3 pokoje | 75 m² | 312 746 zł |
| 4 pokoje | 119 m² | 593 698 zł |
| 5 pokoi | 192 m² | 516 071 zł |
| 6 pokoi | 243 m² | 984 833 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie jasielskim?
Średnia cena to 3 785 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 209 zł/m², a dla domów spada do 3 380 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie jasielskim?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.