Znajdź swoją nieruchomość na terenie Jasła: 72 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 189 000 zł do 1 500 000 zł, średnio 451 874 zł.
Ceny nieruchomości Jasła według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Jasła wyniosła 260 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Jasielski) mediana to 270 000 zł. Zmiana roczna: +7,2%.
Mediana ceny sprzedaży
260 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 637 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
151
2025
Ceny w ciągu roku
+7,2%
mediana
Od 2015 roku
+76,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-3,7%
Jasielski: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej
-42,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jasła obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 260 000 zł, czyli 5 637 zł/m², w obserwowanym przedziale od 162 500 zł do 460 738 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 95 000 zł do 400 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 150 000 zł a 290 000 zł, a 10,3% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45,6% sprzedanych lokali ma od 44 do 58 m², a 10,3% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,7% niższa od mediany powiatu (Jasielski: 270 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 42,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 80 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 5 770 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 290 000 zł (5 652 zł/m²) przy 111 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jasła rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
80 |
280 000 zł |
+7,7% |
5 770 zł/m² |
| 2025 |
151 |
260 000 zł |
+7,2% |
5 637 zł/m² |
| 2024 |
109 |
242 500 zł |
— |
5 200 zł/m² |
| 2022 |
1 |
300 000 zł |
— |
5 044 zł/m² |
| 2018 |
3 |
95 000 zł |
-19,5% |
2 496 zł/m² |
| 2017 |
71 |
118 000 zł |
+1,1% |
2 442 zł/m² |
| 2016 |
67 |
116 725 zł |
-20,8% |
2 408 zł/m² |
| 2015 |
14 |
147 315 zł |
— |
3 051 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jasło: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
151 |
| Mediana ceny |
260 000 zł |
| Cena za m² |
5 637 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,8 m² |
| Typowy przedział |
162 500 – 460 738 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jasła
Rozkład obliczony na podstawie 496 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 95 000 zł |
9,5% |
| 95 000 – 150 000 zł |
17,1% |
| 150 000 – 290 000 zł |
45,2% |
| 290 000 – 400 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 400 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jasła
Rozkład ceny za m² na podstawie 496 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
10,1% |
| 2 100 – 3 100 zł/m² |
17,9% |
| 3 100 – 5 800 zł/m² |
42,9% |
| 5 800 – 7 000 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jasła
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
8,3% |
| 33 – 44 m² |
19,8% |
| 44 – 58 m² |
45,6% |
| 58 – 67 m² |
16,1% |
| Powyżej 67 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jasło: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
11% |
153 000 zł |
4 433 zł/m² |
| 3 izby |
48,4% |
221 000 zł |
4 852 zł/m² |
| 4 izby |
25,3% |
230 000 zł |
4 263 zł/m² |
| 5 izb |
13,2% |
230 000 zł |
4 047 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,2% |
158 500 zł |
2 277 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Jasła
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 09 - Górka |
90 |
— |
61 zł/m² |
| 08 - Centrum |
88 |
210 000 zł |
77 zł/m² |
| 07 - Południe |
83 |
187 500 zł |
60 zł/m² |
| 06 - Zachód |
79 |
230 000 zł |
94 zł/m² |
| 02 - Ulaszowice |
78 |
— |
110 zł/m² |
| 10 - Sobniów I |
77 |
— |
43 zł/m² |
| 03a - Pgr |
67 |
243 500 zł |
103 zł/m² |
| 16 - Kaczorowy |
61 |
— |
32 zł/m² |
| 15 - Żółków |
57 |
— |
41 zł/m² |
| 17 - Bryły |
53 |
— |
25 zł/m² |
Ceny działek na terenie Jasła: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
181 |
51 zł/m² |
62 000 zł |
1 264 m² |
| Grunty rolne |
466 |
39 zł/m² |
45 000 zł |
1 482 m² |
| Grunty leśne |
8 |
17 zł/m² |
31 785 zł |
3 100 m² |
| Wszystkie działki |
730 |
41 zł/m² |
49 500 zł |
1 446 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jasła
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
341 |
159 |
0 |
83 |
99 |
| 2026 (do 17.08) |
214 |
82 |
0 |
53 |
79 |
| Razem 2010–2026 |
3 924 |
1 413 |
0 |
1 385 |
1 126 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Jasła różnice są wyraźne: najdroższy obręb to 03a - Pgr, z medianą 243 500 zł przy 6 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb 09 - Górka (90). Rynek pierwotny odpowiada za 31,6% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Jasła w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Jasła?
Licz się ze średnią kwotą 451 874 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Jasła, czyli około 4 091 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Jasła?
W tej chwili do wyboru są 72 nieruchomości: 51 mieszkań i 21 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Jasła?
Oferty zaczynają się od 189 000 zł i sięgają 1 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Jasła?
Zazwyczaj oferują około 110 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 223 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Jasła:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 53 m² | 286 686 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 324 965 zł |
| 4 pokoje | 93 m² | 487 375 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Jasła?
Wynosi ona około 4 091 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 254 zł/m², a dla domów spada do 3 281 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Jasła?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.