Zobacz 73 nieruchomości na sprzedaż w powiecie strzyżowskim: ceny od 140 000 zł do 3 950 000 zł, średnio 655 105 zł.
Ceny nieruchomości powiatu strzyżowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 67 mieszkań zmieniło właściciela w powiecie strzyżowskim, przy medianie ceny 327 615 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2018 roku ceny wzrosły o 100,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 111 zł.
Mediana ceny sprzedaży
327 615 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 111 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
67
2025
Ceny w ciągu roku
+10,3%
mediana
Od 2018 roku
+100,8%
mediana
Wobec mediany województwa
-18,1%
podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej
-27,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu strzyżowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 327 615 zł, czyli 6 111 zł/m², w obserwowanym przedziale od 172 350 zł do 444 311 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 380 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 41,3% transakcji zawarto między 180 000 zł a 300 000 zł, a 11,1% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,4% przekracza 74 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,1% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 27,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 200 000 zł i 5 396 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 327 615 zł (6 121 zł/m²) przy 36 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu strzyżowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
200 000 zł |
-39% |
5 396 zł/m² |
| 2025 |
67 |
327 615 zł |
+10,3% |
6 111 zł/m² |
| 2024 |
53 |
296 986 zł |
+19,6% |
5 802 zł/m² |
| 2023 |
67 |
248 235 zł |
+24,1% |
4 932 zł/m² |
| 2022 |
23 |
200 000 zł |
-12,5% |
4 557 zł/m² |
| 2021 |
38 |
228 500 zł |
+26,9% |
4 500 zł/m² |
| 2020 |
18 |
180 000 zł |
— |
3 877 zł/m² |
| 2018 |
26 |
163 183 zł |
— |
3 240 zł/m² |
| 2016 |
1 |
138 000 zł |
— |
2 047 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Strzyżowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
67 |
| Mediana ceny |
327 615 zł |
| Cena za m² |
6 111 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,6 m² |
| Typowy przedział |
172 350 – 444 311 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie strzyżowskim
Rozkład obliczony na podstawie 298 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
13,8% |
| 150 000 – 180 000 zł |
14,1% |
| 180 000 – 300 000 zł |
41,3% |
| 300 000 – 380 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 380 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie strzyżowskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 297 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 200 zł/m² |
10,1% |
| 3 200 – 4 200 zł/m² |
16,2% |
| 4 200 – 5 700 zł/m² |
43,1% |
| 5 700 – 6 400 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
12,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie strzyżowskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,8% |
| 33 – 44 m² |
18,9% |
| 44 – 61 m² |
41,8% |
| 61 – 74 m² |
19,2% |
| Powyżej 74 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Strzyżowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,8% |
171 472 zł |
6 315 zł/m² |
| 2 izby |
19,6% |
172 372 zł |
4 807 zł/m² |
| 3 izby |
51,9% |
266 111 zł |
8 419 zł/m² |
| 4 izby |
18,5% |
274 841 zł |
5 453 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
235 904 zł |
3 314 zł/m² |
Ceny działek w powiecie strzyżowskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
200 |
38 zł/m² |
80 000 zł |
1 990 m² |
| Grunty rolne |
2 471 |
6,6 zł/m² |
23 000 zł |
2 900 m² |
| Grunty leśne |
284 |
3,6 zł/m² |
15 000 zł |
4 000 m² |
| Wszystkie działki |
2 974 |
6,7 zł/m² |
24 000 zł |
2 908 m² |
Ceny gruntu według gmin w powiecie strzyżowskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Czudec |
626 |
14 zł/m² |
45 750 zł |
| Strzyżów |
902 |
8,0 zł/m² |
25 225 zł |
| Frysztak |
468 |
5,6 zł/m² |
20 000 zł |
| Niebylec |
559 |
5,3 zł/m² |
20 000 zł |
| Wiśniowa |
423 |
4,0 zł/m² |
16 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie strzyżowskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
760 |
68 |
0 |
542 |
150 |
| 2026 (do 17.08) |
328 |
5 |
0 |
246 |
77 |
| Razem 2010–2026 |
4 649 |
306 |
0 |
3 366 |
977 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie strzyżowskim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 266 111 zł. W ciągu roku mediana zyskała 10,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie strzyżowskim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie strzyżowskim?
Na zakup nieruchomości w powiecie strzyżowskim trzeba przeznaczyć średnio 655 105 zł, czyli około 4 610 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie strzyżowskim?
W tej chwili do wyboru są 73 nieruchomości: 63 domy i 10 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 140 000 zł do 3 950 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 142 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 152 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 79 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu strzyżowskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 76 m² | 240 083 zł |
| 3 pokoje | 91 m² | 403 121 zł |
| 4 pokoje | 146 m² | 659 286 zł |
| 5 pokoi | 163 m² | 834 227 zł |
| 6 pokoi | 233 m² | 1 482 833 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie strzyżowskim?
Średnio wychodzi około 4 610 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 507 zł/m², a dla domów rośnie do 4 618 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie strzyżowskim?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.