Znajdź 294 nieruchomości na sprzedaż w powiecie buskim, w cenach między 80 000 zł a 6 600 000 zł, przy średniej cenie 616 756 zł.
Ceny nieruchomości powiatu buskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość w powiecie buskim? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 318 027 zł — to mediana wyliczona z 322 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +149,4%.
Mediana ceny sprzedaży
318 027 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 163 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
322
2025
Ceny w ciągu roku
+9,1%
mediana
Od 2010 roku
+149,4%
mediana
Wobec mediany województwa
-3,6%
świętokrzyskie: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-29,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu buskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 318 027 zł, czyli 7 163 zł/m², w obserwowanym przedziale od 205 644 zł do 584 100 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 450 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 190 000 zł a 330 000 zł, a 10,6% przekroczyło 450 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46% sprzedanych lokali ma od 39 do 56 m², a 10% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,6% niższa od mediany województwa (świętokrzyskie: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 29,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 98 sprzedaży mieszkań, z medianą 350 000 zł i 7 482 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 354 000 zł (7 617 zł/m²) przy 197 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu buskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
98 |
350 000 zł |
+10,1% |
7 482 zł/m² |
| 2025 |
322 |
318 027 zł |
+9,1% |
7 163 zł/m² |
| 2024 |
301 |
291 450 zł |
-2,5% |
6 700 zł/m² |
| 2023 |
209 |
299 000 zł |
-8,1% |
6 400 zł/m² |
| 2022 |
78 |
325 500 zł |
+35,9% |
5 681 zł/m² |
| 2021 |
154 |
239 505 zł |
+21,6% |
5 291 zł/m² |
| 2020 |
61 |
196 984 zł |
+9,4% |
4 087 zł/m² |
| 2019 |
60 |
180 000 zł |
+22% |
3 718 zł/m² |
| 2018 |
44 |
147 500 zł |
+1,7% |
3 055 zł/m² |
| 2017 |
42 |
145 000 zł |
+11,5% |
3 096 zł/m² |
| 2016 |
46 |
130 000 zł |
+17,1% |
2 953 zł/m² |
| 2015 |
38 |
111 000 zł |
-23,4% |
2 802 zł/m² |
| 2014 |
24 |
145 000 zł |
+27,3% |
2 738 zł/m² |
| 2013 |
40 |
113 900 zł |
-1% |
2 540 zł/m² |
| 2012 |
31 |
115 000 zł |
-8% |
2 825 zł/m² |
| 2011 |
28 |
125 000 zł |
-2% |
2 690 zł/m² |
| 2010 |
58 |
127 500 zł |
— |
2 870 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Buski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
322 |
| Mediana ceny |
318 027 zł |
| Cena za m² |
7 163 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,9 m² |
| Typowy przedział |
205 644 – 584 100 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie buskim
Rozkład obliczony na podstawie 1 634 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,4% |
| 110 000 – 190 000 zł |
17,9% |
| 190 000 – 330 000 zł |
43,5% |
| 330 000 – 450 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 450 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie buskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 634 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
9,4% |
| 2 500 – 4 100 zł/m² |
19,2% |
| 4 100 – 7 000 zł/m² |
43,1% |
| 7 000 – 8 400 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 8 400 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie buskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,9% |
| 34 – 39 m² |
16,3% |
| 39 – 56 m² |
46% |
| 56 – 69 m² |
17,8% |
| Powyżej 69 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Buski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,3% |
226 040 zł |
14 932 zł/m² |
| 2 izby |
39,6% |
265 010 zł |
200 354 zł/m² |
| 3 izby |
39,4% |
260 000 zł |
5 544 zł/m² |
| 4 izby |
13,4% |
197 500 zł |
4 036 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
225 000 zł |
3 570 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
351 132 zł |
7 439 zł/m² |
Ceny działek w powiecie buskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 160 |
34 zł/m² |
65 000 zł |
2 066 m² |
| Grunty rolne |
8 150 |
2,2 zł/m² |
17 000 zł |
6 400 m² |
| Grunty leśne |
120 |
2,4 zł/m² |
17 000 zł |
5 700 m² |
| Wszystkie działki |
9 495 |
2,7 zł/m² |
20 000 zł |
5 700 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie buskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Busko-Zdrój |
3 773 |
9,3 zł/m² |
33 000 zł |
| Wiślica |
935 |
2,1 zł/m² |
15 000 zł |
| Stopnica |
1 119 |
2,1 zł/m² |
15 000 zł |
| Pacanów |
1 137 |
1,9 zł/m² |
15 000 zł |
| Tuczępy |
440 |
1,8 zł/m² |
15 000 zł |
| Pacanów |
1 137 |
1,9 zł/m² |
15 000 zł |
| Tuczępy |
440 |
1,8 zł/m² |
15 000 zł |
| Nowy Korczyn |
736 |
1,8 zł/m² |
16 000 zł |
| Gnojno |
560 |
1,8 zł/m² |
15 000 zł |
| Solec-Zdrój |
798 |
1,7 zł/m² |
14 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie buskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 259 |
323 |
0 |
717 |
219 |
| 2026 (do 17.08) |
509 |
98 |
0 |
305 |
106 |
| Razem 2010–2026 |
15 078 |
1 692 |
0 |
10 647 |
2 739 |
Trajektorię cen powiatu buskiego widać w dłuższej perspektywie: 127 500 zł mediany w 2010 roku, 318 027 zł w 2025 roku, czyli +149,4%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 7% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość w powiecie buskim
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie buskim?
Licz się ze średnią kwotą 616 756 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie buskim, czyli około 2 216 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie buskim?
Obecnie dostępnych ofert: 294: 154 domy i 140 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 80 000 zł do 6 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie buskim?
Zazwyczaj oferują około 278 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 485 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu buskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 38 m² | 299 744 zł |
| 2 pokoje | 50 m² | 352 431 zł |
| 3 pokoje | 696 m² | 595 982 zł |
| 4 pokoje | 133 m² | 675 800 zł |
| 5 pokoi | 150 m² | 713 813 zł |
| 6 pokoi | 207 m² | 572 222 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie buskim?
Średnia cena to 2 216 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 359 zł/m², a dla domów spada do 1 629 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie buskim?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.