Porównaj 55 nieruchomości na sprzedaż w powiecie pińczowskim — średnia cena to 380 909 zł, a ceny sięgają od 99 000 zł do 986 000 zł.
Ceny nieruchomości powiatu pińczowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 48 mieszkań zmieniło właściciela w powiecie pińczowskim, przy medianie ceny 234 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 160%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 201 zł.
Mediana ceny sprzedaży
234 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 201 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
48
2025
Ceny w ciągu roku
-14,1%
mediana
Od 2010 roku
+160%
mediana
Wobec mediany województwa
-29,1%
świętokrzyskie: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu pińczowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 234 000 zł, czyli 5 201 zł/m², w obserwowanym przedziale od 100 000 zł do 413 675 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 290 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 80 000 zł a 170 000 zł, a 10,2% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 38 do 52 m², a 9,5% przekracza 64 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 29,1% niższa od mediany województwa (świętokrzyskie: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 21 sprzedaży mieszkań, z medianą 240 000 zł i 5 249 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (5 180 zł/m²) przy 36 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu pińczowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
21 |
240 000 zł |
+2,6% |
5 249 zł/m² |
| 2025 |
48 |
234 000 zł |
-14,1% |
5 201 zł/m² |
| 2024 |
62 |
272 500 zł |
+28,2% |
6 286 zł/m² |
| 2023 |
20 |
212 500 zł |
+18,1% |
4 919 zł/m² |
| 2022 |
35 |
180 000 zł |
+28,6% |
4 192 zł/m² |
| 2021 |
31 |
140 000 zł |
+2,9% |
3 203 zł/m² |
| 2020 |
30 |
136 000 zł |
+38,8% |
2 949 zł/m² |
| 2019 |
35 |
98 000 zł |
-2% |
2 170 zł/m² |
| 2018 |
34 |
100 000 zł |
+42,9% |
2 182 zł/m² |
| 2017 |
37 |
70 000 zł |
-12,5% |
1 952 zł/m² |
| 2016 |
49 |
80 000 zł |
-13% |
1 928 zł/m² |
| 2015 |
40 |
91 950 zł |
-3,3% |
2 009 zł/m² |
| 2014 |
34 |
95 100 zł |
+35,9% |
2 207 zł/m² |
| 2013 |
40 |
70 000 zł |
-2,8% |
1 830 zł/m² |
| 2012 |
25 |
72 000 zł |
+2,9% |
1 942 zł/m² |
| 2011 |
21 |
70 000 zł |
-22,2% |
1 486 zł/m² |
| 2010 |
35 |
90 000 zł |
— |
2 128 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pińczowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
48 |
| Mediana ceny |
234 000 zł |
| Cena za m² |
5 201 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,2 m² |
| Typowy przedział |
100 000 – 413 675 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie pińczowskim
Rozkład obliczony na podstawie 597 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
9,9% |
| 30 000 – 80 000 zł |
17,6% |
| 80 000 – 170 000 zł |
43,9% |
| 170 000 – 290 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie pińczowskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 597 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 620 zł/m² |
10,1% |
| 620 – 1 900 zł/m² |
17,3% |
| 1 900 – 3 800 zł/m² |
44,6% |
| 3 800 – 5 900 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 5 900 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie pińczowskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,2% |
| 33 – 38 m² |
16,9% |
| 38 – 52 m² |
44,6% |
| 52 – 64 m² |
19,8% |
| Powyżej 64 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pińczowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,2% |
50 202 zł |
1 258 zł/m² |
| 2 izby |
16,8% |
73 700 zł |
2 949 zł/m² |
| 3 izby |
53% |
115 000 zł |
3 033 zł/m² |
| 4 izby |
25,2% |
143 000 zł |
3 596 zł/m² |
| 5 izb |
4,6% |
165 000 zł |
2 724 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
79 000 zł |
638 zł/m² |
Ceny działek w powiecie pińczowskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
689 |
19 zł/m² |
40 000 zł |
2 300 m² |
| Grunty rolne |
4 362 |
2,1 zł/m² |
20 000 zł |
9 180 m² |
| Grunty leśne |
66 |
2,6 zł/m² |
15 250 zł |
6 200 m² |
| Wszystkie działki |
5 197 |
2,4 zł/m² |
20 000 zł |
8 000 m² |
Ceny gruntu według gmin w powiecie pińczowskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Pińczów |
2 006 |
3,5 zł/m² |
24 000 zł |
| Złota |
818 |
2,7 zł/m² |
20 500 zł |
| Kije |
794 |
2,2 zł/m² |
20 000 zł |
| Michałów |
831 |
2,1 zł/m² |
20 000 zł |
| Działoszyce |
753 |
1,9 zł/m² |
20 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie pińczowskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
526 |
48 |
0 |
376 |
102 |
| 2026 (do 17.08) |
266 |
21 |
0 |
190 |
55 |
| Razem 2010–2026 |
7 737 |
617 |
0 |
5 466 |
1 654 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 234 000 zł (5 201 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (53% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie pińczowskim: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie pińczowskim?
Licz się ze średnią kwotą 380 909 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie pińczowskim, czyli około 3 461 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie pińczowskim?
Aktualna oferta to około 55 nieruchomości: 37 domów i 18 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 99 000 zł do 986 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 110 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 139 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu pińczowskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 56 m² | 224 000 zł |
| 3 pokoje | 87 m² | 364 000 zł |
| 4 pokoje | 121 m² | 314 182 zł |
| 5 pokoi | 169 m² | 678 333 zł |
| 6 pokoi | 185 m² | 609 833 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 461 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 621 zł/m², a dla domów spada do 3 254 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie pińczowskim?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.