Porównaj 58 nieruchomości na sprzedaż w powiecie koneckim — średnia cena to 629 664 zł, a ceny sięgają od 110 000 zł do 9 900 000 zł.
Ceny nieruchomości powiatu koneckiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie w powiecie koneckim sprzedawano w 2025 roku za medianę 210 000 zł. Typowa nieruchomość: 47,1 m², 3 izby. Ceny straciły 19,2% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
210 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 852 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
95
2025
Ceny w ciągu roku
-19,2%
mediana
Od 2011 roku
+112,1%
mediana
Wobec mediany województwa
-36,4%
świętokrzyskie: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-53,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu koneckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 210 000 zł, czyli 4 852 zł/m², w obserwowanym przedziale od 110 500 zł do 566 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 360 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 120 000 zł a 240 000 zł, a 9,6% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,3% sprzedanych lokali ma od 39 do 54 m², a 10,3% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 36,4% niższa od mediany województwa (świętokrzyskie: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 53,3% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Końskie — mediana 180 000 zł (3 739 zł/m², 585 transakcji od 2010 roku), dalej Stąporków z medianą 120 000 zł (2 620 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 34 sprzedaże mieszkań, z medianą 232 500 zł i 4 834 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 209 500 zł (4 563 zł/m²) przy 74 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu koneckiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
34 |
232 500 zł |
+10,7% |
4 834 zł/m² |
| 2025 |
95 |
210 000 zł |
-19,2% |
4 852 zł/m² |
| 2024 |
135 |
260 000 zł |
+58,5% |
6 500 zł/m² |
| 2023 |
23 |
164 000 zł |
-17% |
3 846 zł/m² |
| 2022 |
54 |
197 500 zł |
+18,6% |
4 531 zł/m² |
| 2021 |
64 |
166 500 zł |
+14,8% |
3 631 zł/m² |
| 2020 |
65 |
145 000 zł |
+22,9% |
3 157 zł/m² |
| 2019 |
69 |
118 000 zł |
-9,2% |
2 646 zł/m² |
| 2018 |
71 |
130 000 zł |
+8,3% |
2 680 zł/m² |
| 2017 |
55 |
120 000 zł |
+0% |
2 476 zł/m² |
| 2016 |
55 |
120 000 zł |
+35,6% |
2 430 zł/m² |
| 2015 |
12 |
88 500 zł |
+30,1% |
2 100 zł/m² |
| 2014 |
4 |
68 000 zł |
-6,2% |
1 722 zł/m² |
| 2013 |
4 |
72 500 zł |
-47,1% |
1 476 zł/m² |
| 2012 |
2 |
137 000 zł |
+38,4% |
2 920 zł/m² |
| 2011 |
13 |
99 000 zł |
+104,1% |
1 855 zł/m² |
| 2010 |
3 |
48 500 zł |
— |
1 380 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Konecki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
95 |
| Mediana ceny |
210 000 zł |
| Cena za m² |
4 852 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,1 m² |
| Typowy przedział |
110 500 – 566 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie koneckim
Rozkład obliczony na podstawie 758 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
9,8% |
| 80 000 – 120 000 zł |
18,1% |
| 120 000 – 240 000 zł |
43,7% |
| 240 000 – 360 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 360 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie koneckim
Rozkład ceny za m² na podstawie 758 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
9,2% |
| 1 900 – 2 600 zł/m² |
17,9% |
| 2 600 – 4 800 zł/m² |
45,1% |
| 4 800 – 6 800 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie koneckim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,7% |
| 34 – 39 m² |
19,3% |
| 39 – 54 m² |
42,3% |
| 54 – 68 m² |
17,4% |
| Powyżej 68 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Konecki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
102 000 zł |
3 457 zł/m² |
| 2 izby |
23,1% |
146 500 zł |
4 242 zł/m² |
| 3 izby |
48,9% |
149 025 zł |
3 928 zł/m² |
| 4 izby |
22,7% |
199 000 zł |
3 721 zł/m² |
| 5 izb |
3,5% |
217 500 zł |
3 433 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
250 000 zł |
2 261 zł/m² |
Mediana ceny według gmin w powiecie koneckim
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Końskie |
585 |
180 000 zł |
3 739 zł/m² |
| Stąporków |
159 |
120 000 zł |
2 620 zł/m² |
Ceny działek w powiecie koneckim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 037 |
29 zł/m² |
45 000 zł |
1 466 m² |
| Grunty rolne |
4 367 |
3,0 zł/m² |
15 000 zł |
4 560 m² |
| Grunty leśne |
249 |
2,7 zł/m² |
20 000 zł |
7 100 m² |
| Wszystkie działki |
5 662 |
4,1 zł/m² |
20 000 zł |
3 602 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie koneckim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Końskie |
1 951 |
11 zł/m² |
29 700 zł |
| Smyków |
316 |
5,9 zł/m² |
29 000 zł |
| Stąporków |
830 |
5,0 zł/m² |
15 000 zł |
| Gowarczów |
512 |
3,0 zł/m² |
20 000 zł |
| Ruda Maleniecka |
380 |
2,6 zł/m² |
13 000 zł |
| Gowarczów |
512 |
3,0 zł/m² |
20 000 zł |
| Ruda Maleniecka |
380 |
2,6 zł/m² |
13 000 zł |
| Radoszyce |
722 |
2,5 zł/m² |
15 000 zł |
| Fałków |
534 |
2,2 zł/m² |
13 550 zł |
| Słupia Konecka |
405 |
1,4 zł/m² |
15 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie koneckim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
819 |
100 |
0 |
486 |
233 |
| 2026 (do 17.08) |
357 |
36 |
0 |
217 |
104 |
| Razem 2010–2026 |
11 116 |
807 |
0 |
7 159 |
3 150 |
W porównaniu z medianą województwa (świętokrzyskie: 330 000 zł) ceny powiatu koneckiego są o 36,4% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -53,3%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +112,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie koneckim: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie koneckim?
Nieruchomości w powiecie koneckim kosztują średnio około 629 664 zł, czyli około 4 070 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie koneckim?
Obecnie dostępnych ofert: 58: 43 domy i 15 mieszkań.
Jaki jest przedział cen w powiecie koneckim?
Ceny wahają się od około 110 000 zł do 9 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie koneckim?
Zazwyczaj oferują około 155 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 190 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu koneckiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 57 m² | 231 438 zł |
| 3 pokoje | 84 m² | 314 433 zł |
| 4 pokoje | 143 m² | 511 286 zł |
| 5 pokoi | 228 m² | 704 833 zł |
| 6 pokoi | 221 m² | 664 800 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 070 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 754 zł/m², a dla domów spada do 4 001 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu koneckiego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.