Znajdź 69 domów na sprzedaż w powiecie przysuskim, w cenach między 180 000 zł a 3 499 000 zł, przy średniej cenie 844 773 zł.
Ceny nieruchomości powiatu przysuskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny powiatu przysuskiego oscylowały w 2025 roku wokół 260 000 zł (mediana). To około 6 206 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 38,8% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
260 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 206 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
37
2025
Ceny w ciągu roku
-12,2%
mediana
Od 2021 roku
+85,7%
mediana
Wobec mediany województwa
-60,9%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
-42,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu przysuskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 260 000 zł, czyli 6 206 zł/m², w obserwowanym przedziale od 84 702 zł do 379 659 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 84 000 zł do 380 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,6% transakcji zawarto między 180 000 zł a 310 000 zł, a 10,3% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,4% sprzedanych lokali ma od 42 do 54 m², a 13,7% przekracza 59 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 60,9% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 42,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 185 000 zł i 4 342 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 222 500 zł (4 659 zł/m²) przy 24 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu przysuskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
185 000 zł |
-28,8% |
4 342 zł/m² |
| 2025 |
37 |
260 000 zł |
-12,2% |
6 206 zł/m² |
| 2024 |
66 |
296 099 zł |
+64,5% |
6 824 zł/m² |
| 2023 |
13 |
180 000 zł |
-9,5% |
3 768 zł/m² |
| 2022 |
10 |
199 000 zł |
+42,1% |
4 032 zł/m² |
| 2021 |
11 |
140 000 zł |
— |
3 047 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Przysuski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
37 |
| Mediana ceny |
260 000 zł |
| Cena za m² |
6 206 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,4 m² |
| Typowy przedział |
84 702 – 379 659 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie przysuskim
Rozkład obliczony na podstawie 146 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 84 000 zł |
10,3% |
| 84 000 – 180 000 zł |
16,4% |
| 180 000 – 310 000 zł |
46,6% |
| 310 000 – 380 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 380 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie przysuskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 146 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
10,3% |
| 1 700 – 3 800 zł/m² |
19,2% |
| 3 800 – 6 900 zł/m² |
44,5% |
| 6 900 – 7 400 zł/m² |
14,4% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
11,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie przysuskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
11% |
| 37 – 42 m² |
17,8% |
| 42 – 54 m² |
40,4% |
| 54 – 59 m² |
17,1% |
| Powyżej 59 m² |
13,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Przysuski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
36,8% |
291 030 zł |
6 025 zł/m² |
| 3 izby |
47,2% |
212 500 zł |
4 521 zł/m² |
| 4 izby |
14,6% |
250 000 zł |
4 351 zł/m² |
| 5 izb |
1,4% |
175 000 zł |
2 234 zł/m² |
Ceny działek w powiecie przysuskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
221 |
6,8 zł/m² |
30 000 zł |
4 434 m² |
| Grunty rolne |
1 662 |
3,4 zł/m² |
16 000 zł |
5 100 m² |
| Grunty leśne |
79 |
2,3 zł/m² |
15 000 zł |
6 100 m² |
| Wszystkie działki |
2 080 |
3,5 zł/m² |
20 000 zł |
5 200 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie przysuskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Przysucha |
404 |
5,0 zł/m² |
19 899 zł |
| Wieniawa |
347 |
4,4 zł/m² |
30 000 zł |
| Gielniów |
203 |
3,7 zł/m² |
10 000 zł |
| Potworów |
195 |
3,5 zł/m² |
30 000 zł |
| Klwów |
247 |
3,4 zł/m² |
25 000 zł |
| Potworów |
195 |
3,5 zł/m² |
30 000 zł |
| Klwów |
247 |
3,4 zł/m² |
25 000 zł |
| Borkowice |
202 |
3,2 zł/m² |
15 000 zł |
| Odrzywół |
239 |
2,4 zł/m² |
14 000 zł |
| Rusinów |
238 |
2,3 zł/m² |
10 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie przysuskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
619 |
50 |
0 |
445 |
124 |
| 2026 (do 17.08) |
247 |
12 |
0 |
183 |
52 |
| Razem 2010–2026 |
2 951 |
201 |
0 |
2 205 |
545 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 260 000 zł (6 206 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (47,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość w powiecie przysuskim
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie przysuskim?
Na zakup nieruchomości w powiecie przysuskim trzeba przeznaczyć średnio 844 773 zł, czyli około 4 654 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 69 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen w powiecie przysuskim?
Znajdziesz tu oferty od 180 000 zł do 3 499 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie przysuskim?
Średnia powierzchnia to około 182 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu przysuskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 187 m² | 921 400 zł |
| 3 pokoje | 83 m² | 261 750 zł |
| 6 pokoi | 257 m² | 1 396 333 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 654 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie przysuskim?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.