Znajdź swoją nieruchomość w powiecie grodziskim: 2 463 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 299 000 zł do 14 900 000 zł, średnio 1 428 357 zł.
Ceny nieruchomości powiatu grodziskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania w powiecie grodziskim wyniosła 699 900 zł w 2025 roku, na podstawie 727 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 22,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 8 390 zł.
Mediana ceny sprzedaży
699 900 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 390 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
727
2025
Ceny w ciągu roku
+22,7%
mediana
Od 2013 roku
+236,5%
mediana
Wobec mediany województwa
+5,2%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
+55,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu grodziskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 699 900 zł, czyli 8 390 zł/m², w obserwowanym przedziale od 300 000 zł do 1 135 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 800 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 320 000 zł a 590 000 zł, a 9,8% przekroczyło 800 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 48,5% sprzedanych lokali ma od 49 do 110 m², a 8,4% przekracza 140 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę województwa (mazowieckie: 665 000 zł) o 5,2%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 55,5%.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Podkowa Leśna — mediana 845 000 zł (8 962 zł/m², 24 transakcje od 2010 roku), dalej Jaktorów z medianą 699 300 zł (6 030 zł/m²). Żabia Wola: 649 450 zł (5 733 zł/m²). Na drugim biegunie Milanówek ma najbardziej przystępną medianę: 400 000 zł (6 467 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 272 sprzedaże mieszkań, z medianą 738 750 zł i 9 440 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 720 000 zł (8 865 zł/m²) przy 565 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu grodziskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
272 |
738 750 zł |
+5,6% |
9 440 zł/m² |
| 2025 |
727 |
699 900 zł |
+22,7% |
8 390 zł/m² |
| 2024 |
958 |
570 233 zł |
+7,8% |
8 172 zł/m² |
| 2023 |
758 |
529 000 zł |
+16% |
7 013 zł/m² |
| 2022 |
851 |
456 000 zł |
+12% |
6 052 zł/m² |
| 2021 |
967 |
407 000 zł |
+5,7% |
5 744 zł/m² |
| 2020 |
791 |
385 000 zł |
+24,6% |
4 758 zł/m² |
| 2019 |
467 |
309 000 zł |
+10,6% |
4 973 zł/m² |
| 2018 |
304 |
279 500 zł |
+11,8% |
4 174 zł/m² |
| 2017 |
226 |
250 000 zł |
+8,1% |
4 336 zł/m² |
| 2016 |
198 |
231 250 zł |
-1,6% |
3 943 zł/m² |
| 2015 |
128 |
235 000 zł |
+19,1% |
4 068 zł/m² |
| 2014 |
55 |
197 348 zł |
-5,1% |
3 750 zł/m² |
| 2013 |
18 |
208 000 zł |
— |
3 431 zł/m² |
| 2010 |
3 |
184 000 zł |
— |
5 576 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Grodziski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
727 |
| Mediana ceny |
699 900 zł |
| Cena za m² |
8 390 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
83,3 m² |
| Typowy przedział |
300 000 – 1 135 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie grodziskim
Rozkład obliczony na podstawie 6 723 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
9,9% |
| 220 000 – 320 000 zł |
16,7% |
| 320 000 – 590 000 zł |
45,3% |
| 590 000 – 800 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 800 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie grodziskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 6 723 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 800 zł/m² |
10,1% |
| 3 800 – 4 900 zł/m² |
18,1% |
| 4 900 – 7 500 zł/m² |
43,2% |
| 7 500 – 10 000 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie grodziskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
9,3% |
| 37 – 49 m² |
19% |
| 49 – 110 m² |
48,5% |
| 110 – 140 m² |
14,9% |
| Powyżej 140 m² |
8,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Grodziski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,5% |
245 000 zł |
8 084 zł/m² |
| 2 izby |
20,9% |
290 246 zł |
7 738 zł/m² |
| 3 izby |
25,4% |
379 348 zł |
7 087 zł/m² |
| 4 izby |
20,7% |
500 069 zł |
6 293 zł/m² |
| 5 izb |
15,3% |
600 000 zł |
5 607 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
13,1% |
650 000 zł |
5 295 zł/m² |
Mediana ceny według gmin w powiecie grodziskim
Ceny działek w powiecie grodziskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 643 |
85 zł/m² |
150 000 zł |
1 608 m² |
| Grunty rolne |
1 321 |
28 zł/m² |
110 000 zł |
3 582 m² |
| Grunty leśne |
85 |
80 zł/m² |
197 400 zł |
2 336 m² |
| Wszystkie działki |
10 266 |
76 zł/m² |
149 000 zł |
1 708 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie grodziskim
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie grodziskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
2 457 |
780 |
0 |
1 141 |
536 |
| 2026 (do 17.08) |
704 |
284 |
0 |
260 |
160 |
| Razem 2010–2026 |
25 971 |
6 984 |
0 |
12 717 |
6 270 |
W porównaniu z medianą województwa (mazowieckie: 665 000 zł) ceny powiatu grodziskiego są o 5,2% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +55,5%. Od 2013 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +236,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w powiecie grodziskim — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie grodziskim?
Na zakup nieruchomości w powiecie grodziskim trzeba przeznaczyć średnio 1 428 357 zł, czyli około 8 793 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie grodziskim?
Obecnie dostępnych ofert: 2 463: 2 003 domy i 403 mieszkania oraz 57 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen w powiecie grodziskim?
Ceny wahają się od około 299 000 zł do 14 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 162 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 184 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu grodziskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 52 m² | 562 142 zł |
| 2 pokoje | 51 m² | 660 597 zł |
| 3 pokoje | 80 m² | 886 749 zł |
| 4 pokoje | 133 m² | 1 289 153 zł |
| 5 pokoi | 157 m² | 1 339 741 zł |
| 6 pokoi | 221 m² | 2 002 838 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 8 793 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 770 zł/m², a dla domów spada do 8 619 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie grodziskim?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.